Masum 68.Bölüm Özeti – 29 Mayıs Cuma

Kinjal Rashi’ye Yüzyılın Lafını SOKTU!

Masum dizisinde Kokila Gopi’nin konakta kalmasını istemiş Ahem ise bu durumdan pekte memnun olmamıştır. Urmila’nın evinde ise Rashi Kinjal’i ezmek isterken kendisi ezilir. Rashi birazda Kokila’dan çektirklerinin acısını Kinjal’den çıkarmak için ona laf sokmayı dener. Kinjal’e yeni evine ve komşulara iyi alışmışsın der. Burada Kinjal’in fakirlere iyi uyum sağladığını sırıtmadığını vurgulamaya çalışır. Aklınca Kinjal’i ezecektir. Ama anasının kızı Kinjal durur mu! Benim burada bu komşularla olan dururmum sonradan ama senin fakirliğin doğuştan der. Tabi Rashi Kinjal’in ters cevaplarıyla afallar.

Modi konağında ise Ahem’in doğum günü sonrası tripleri bitmek bilmez. Gopi’nin yaptıklarından dolayı çok kızgındır. E birazda haklıda diyebiliriz. Ama bunda Gopi’nin suçu yok, pastayı Rashi değiştirmiştir. Gopi Ahem’den yediği laflardan sonra bide anası Koki’nin de triplerini çeker. Gopi’nin üzüntü nedeni Ahem ve Koki tek değildir. Kızcağız bide kendini yetersiz hissettiği için üzülür, sürekli Kokila’yı hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyordur.

Tabi Gopi dayanamaz ve Koki’nin yanına giderek Ahem’e layık biri olmadığını söyler. Koki bunları duyunca Gopi’ye böyle kolay vazgeçemezsin der. Sen Ahem’e layık bir gelinsin ve ben bunu ispatlayacağım. Karışan pasta olayını da çözeceğim der.

Gopi Kokila’dan sonra Ahem’den de özür dilemek ister ancak Ahem onu görmemezlikten gelir. Yatağına yatıp uyur. Gopi’nin Ahem uyuduktan sonra yaptığı ise takdire şayandır. Hatırlarsanız doğum günüde Happy birthday şarkısını Gopi söyleyememişti. Kızcağız bu hatasının altında kalmamış gidip şarkıyı ezberlemiştir. Ahem uyurkende şarkıyı ona söyler.

Bu arada Urmila ve Rashi’yi ise kıskançlıktan patlatacak bir olay gelişir. Jigar Kinjal’e hediye almıştır. Kinjal’de Jigar’ın aldığı hediyeleri Urmila ve Rashi’nin gözüne sokarak açar. Jiagar ona olduka şık küpe ve yüzük almıştır. Rashi’ye annesinin evinde dahi huzur yok desek yeridir.

Ertesi gün olduğunda Kokila pasta meselesini çözmek için pastacıyı arar. Pastacıya neden çocuk pastası yolladığının hesabını sorar. Pastacı ilk istediğinizde normal pastaydı ama ikincide benden böyle bir pasta istendi der. Koki’nin jeton düşer. Gelen pasta Gop’nin suçu değildir. Peki kim arayıpta pastayı değiştirmiştir.

Kokila pastacıyı konağa çağırır. Ona herkesin sesini dinletecektir. Böylelikle  pastayı değiştireni öğrenecektir. Bu arada olaylara kulak misafiri olan Rashi ecel terleri dökmeye başlar. Bir şekilde bu olaydan sıyrılmalıdır ama nasıl?

Tabi Rashi’nin şeytanlığı buradan ileri gidemediği için bir üst versiyon şeytanlıklar için hemen annesini arar. Durumunu anlatıp nasıl kurtulacağını sorar. Urmila’da çözüm çoktur, hemen kızına sesini değiştirecek şeyler yapmasını söyler. Bunlardan en basiti boğazlarını üşütmektir. Üşütmek için ise gidip klimaya ağzını dayar ve soğuk havayı içine çeker. Yani bu kadar eka Rashi’ye gerçekten çok. Rashi bazen gerçekten saflıkta Gopi’yi geçebiliyor.

Böyle hasta olamayacağını anlayınca buzluktaki buzları söküp yemeye başlar. Bu arada pastacı gelmiştir. Kokila herkesi toplar. Sırayla herkes pastacıyı arayacak ve pasta siparişi edecektir. Gopi ile arama başlar. Pastacı ilk arayanın bu kişi olduğunu söyler. İkinci arayan inse Koki, Mani Hetal sırayla arar. Hiçbirinin sesi uymuyordur. Sıra Rashi’ye gelir. Rashi öksüre aksıra pasta siparişi yapar.  Sesinide boğuklaştırır. Nitekim Rashi’nin taktiği işe yarar.  Pastacı Rashi’nin sesini tanıyamamıştır. Rashi paçayı yine bir şekilde kurtarmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir