Masum 62.Bölüm Özeti – 23 Mayıs Cumartesi

Gopi Holi Bayramında Sarhoş Oldu

Masum dizisinde Holi  bayramı tüm heyecanıyla ışıl ışıl kutlanır. Her yer rengarenktir ve boyalarla kaplanmıştır. Herkes birbirine boyalar sürerken Koki ve Ahem durgun ve isteksizdir. İkiside bayrama pek mudahil olmazlar.

Bu arada Urmila Rashi’nin hiçte hoşuna gitmeyen bir şey yapar. Holi bayramı için Gopi’ye tatlı yapmıştır. Rashi elbette annesinin kendisine değilde Gopi’ye tatlı yapmasına kızar. Ancak Urmila’nın bu jestinin arkasında yeni bir plan vardır. Urmila planını uygulamak için hemen Goğ’nin yanına gider. Ona lezzetli tatlı yaptığını söyleyerek elleriyle Gopi’ye tatlıyı yedirir. Hatta Gopi’yi zorlayarak ona birsürü tatlı yedirir. Arından Gopi’nin yanından uzaklaşır.

Holi bayramı ise tüm heyecanı ile devam ediyordur. Danslar, boyalar eğlence tam gaz devam eder.Daval Ahem’i de Holi eğlencesine davet etmeye çalışsada Ahem hiç istekli olmaz. Tarlıları yiyen Gopi ise uzaktan olanları izliyordur ve oldukça mutlu ve neşelidir. Hatta kendi kendine gülüp duruyordur. Gopi’nin içi içine sığmaz. Boya dolu tepsinin yanına gider ve llerini boyaya batırır. Ardından arkadan Ahem’e gizlice yaklaşır ve suratını boyar. Ahem büyük bir şok içerisinde arkasını döner. Bu arada Urmila’da yaptığı planın sonularını keyifle izliyordur.

Arkasını dönen Ahem Gopi’yi görünce şok olur. Gopi ise Ahem’e bakıp sırıtıyordur. Ahem Gopi’ye neyi olduğunu sorar. Çünkü Gopi’ninyaptıkları hiçte normal değildir. Gopi ise Ahem’e neden böyle öfkeli olduğunu sorar. Öfkeli olmanın onun sağlığı için zararlı oldğunu söyler. Gopi’nin böyle özgüvenli konuşmaları Ahem’i şaşırtır. Tabi Gopi’nin çenesi düşmüştür. Ahem’e iltifatlar eder. Onun çok yakışıklı olduğunu söyler. Ve Ahem’siz yaşayamayacağınıda sözlerine ekler.

Hatta daha da ileri gider. Ahem’in göz kapağındaki boya parasını parmağıyla almaya çalışır. Kirpikteki boyayı uması için üfler. Ahem dona kalmış ne diyeceğini bilemez haldedir. O arada Nani gelip olanları görünce çok mutlu olur. Ahem’in yüzünü boyadığı için mutludur.

Urmila ve Rashi’de şaşkındır. Gopi’nin rezil olmasını beklerken olaylar hiçte öyle gelişmemiştir. Urmila hedefini farklı bir yöne çevirir. Bu sefer hedefi Nani’nin gizemli sandığıdır. Hazır ortalık karışmışken sandığın içindekilerini öğrenebilecektir. Rashi gizlice Nani’den anahtaları çalar. Ardından ikili sandığın yanına gidip sırayla kilitleri denemye başlarlar. Ancak çaldıkları anahtalrardan hiçbir sandığı açmaz. Ardıdnan Rashi dolapları karıştırır ve sandığın anahtarını dolapta bulur. Urmila anahtarı alıp tam açacakken dışardan gelen ses ikilyi korkutur. İkili sandığı bırakıp hemen odadan uzaklaşırlar.

Sesin sebebi ise Gopi’dir. Gopi evde gezinirken yanlışlıkla vazoyu devirip kırmış ve gürültü yapmıştır. Urmial ve Rashi Gopi’yi görünce biraz ferahlarlar.

Bu arada Gopi’yi arayan Kokila onu salonda bulur. Boyalı bir şekilde Gopi’yi gören Koki ok öfkelenir. Ahem gibi oda Holi bayramını sevmiyordur ve boyaların salonuna bulaşmasına tahammül edemez. Ardından eğlenen insanların yanına gidip eğlencenin bittiğini söyler. Herkesi evlerine yollatır.

Bu arada Gopi’ninsaçma hareketleri devam ediyordur. Koki Gopi’nin saçma saçma gülmesine, enteresan hareketler yapmasına şaşırır. Bu arada Jigar ve Rashi’de Gopi gibi davranıyorlardır. Onalrda yanlışlıkla Urmila’nın tatlısından yemişlerdir.

Ertesi gün Gopi kendine gelir. Neler yaptığını pek hatırlayamasa da yaptıklarından dolayı çok utanır. Kokila’nın yanına giderek özür diler ve af diler.  Ardından Ahem’in yanına gider ve ondan özür diler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir