Masum 60.Bölüm Özeti – 21 Mayıs Perşembe

Gopi Maçı Kazandırıyor! Ahem ŞAŞKIN!

Masum dizisinde Savita’nın teklif ettiği kriket maç günü gelir. Herkes oldukça heyecanlıdır. Ahem’in vuruşuyla maç başlar. Oldukça heyecanlı başlayan maçta Savita’nın takım çok iddalidir. Nitekim Modi kızlarının yetersizliği ilk sayının kaybedilmeisne sebep olur. Kinjaltopu alıp sayı alanna koşana kadar Savita’nın takımı çoktan sayı yapmıştır. Tai Ahem Kinjal’e söylenir. Kinjal ise elinden geleni yaptığını söyleyerek Ahem’e tepk gösterir. Ahem çok hırslıdır.

Modiler’de sayı almayı başarır ancak genel üstünlük Savita’nın takımındadır. Daval’ın başarısız atışları, Kinjal’in topu görünce korkması. Modiler’in işi bir hayli zordur. En etkili oynayan isim ise Ahem’dir. Savita işini garantiye almak için Gopi’yi kandırmaya karar verir. Kendi takımı sayı yaparken Gopi’yi sahaya yollayacak ve sayıyı almayı baaracaktır. Savita Gopi’ye Ahem’in susadığını söyleyerek onu su vermek için sahaya yollatır.

Gopi her zamanki iyi niyetliliğiyle sahaya girer. Bu esnada iyi bir vuruş gelir. Ahem topu yakalamak için koşmaya başlar. Topu tam yakalamak ve sayıyı kazandırmak üzreyken arkasında ki Gopi’ye çarpar. Su vermek için sahaya inen Gopi sayıyı engellemiştir.

Ahem sinirden deliye döner. Aptal Gopi ne arıyorsun burada, sürekli senin yüzünden kaybediyorum ve her seferinde arkamdan çıkıyorsun diyerek Gopi’ye söylemediğini bırakmaz. Gopi iyi niyetli bir hareket yapmak isterken Ahem’in nefretini kazanır. Tabi Ahem’in söylediği sözlerde onu çok üzer.

Oyun tekrar devam eder ancak Modileri olumsuzluklar bırakmaz. Bu seferde Rashi bayılır. Apar topar saha kenarına alınan Rashi’nin durumu pek iyi değildir. Oyuna devam edemeyecektir. Savita’da fırsatı bulduğu için Kokila’yla alay eder. Gelinlerinin beceriksizliğiniKoki’nin yüzüne vurur.

Oyunun devametmesi içinse Rashi’nin yerine birinin girmesi gerekir. Gopi’den başka yedek olmadığı için oyuna Gopi dahil olacaktır. Ahem her ne kadar isteksiz olsada yapacak başka bir çaresi yoktur. Sahada ise durumlar Modilerin lehine gelişir. İyi sayılar alarak oyunu eşitlerler.

Ve Gopi oyuna girer. Ahem’den çekindiği için ise pek iyi bir performans sergileyemez. Ahem Gopi’yi karşısına alır ve onunla konuşur. Süreklişalınla yüzünü kapatyı bırak der. Eliyle şalını Gopi’nin beline sokar ve oyuna odaklanmasını söyler.

Ahem’in konuşmalarından sonra kriket sopasını eline alan Gopi yerine geçer. Bu atışı sayı yapması gerekiyordur yoksa oyunu kaybedeceklerdir.. Gopi’nin kulakalrında Ahem’in sözleri vardır. Yerinde rakibin atış yapmasını bekler. Savita’nın takımından en iyi atışçı topu eline alır. Gopi’ye küçümseyen gözlerle baktıktan sonra gerilir ve oldukça sert bir atış yapar. Karşılaması çok zor bir atıştır. Herkes Gopi’nin topu karşılayamayacağını düşünür. Nitekim düşündükelri gibi de olur. Gopi çokta iyi bir karşılama yapamaz. Savita sevinç içinde havaya zıplamaya başlar. Ancak bu çok erken bir sevinç olur. Savita’nın takımındaki kişi bu hafif topu tutmaya çalışırken şansında etkisiyle top yerde seker ve adam topu yakalayamaz. Böylelikle sayı Gopi’nin olur.

Modiler Gopi’nin sayısıyla oyunu kazanır. Gopi mutluluktan uar. Tabi  Kokila, Hetal tüm Modiler. Ahem’de pek çaktırmamaya çalışsada bu zafer onuda çok mutlu eder. Koki Savita’yı karşısına alarak artık havai fişek patlatamayacaklarını söyler. Onalra derslerini vermişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir