Masum 59.Bölüm Özeti – 20 Mayıs Çarşamba

İki Aile Yarışacak! Modi’ler Kazanabilecek mi?

Masum dizisinde Nani’nin konağa gelişi bir çok şeyi değiştirmiş en çokta Ahem ve Gopi ilişkisini etkilemişti. Bu etki giderek artmaya başlar. Gopi yemek masasındaki Ahem’in yanına gidince işler biraz tuhaflaşır. Özellikle Gopi Ahme’in tepkilerini kestiremediği için bir hayli tedirgindir. Ancak bu sefer işler Nani olmamasına rağmen oldukça olumlu gider. Bunda tabiki Gopi’nin daha önce Ahem’in fermuarını söylemesininde etkisi vardır. Bu sefer Sıra Ahem’de dir. Gopi’nin anlında kocaman bir leke vardır. Ahem bu lekeyi farkeder ve Gopi’yi uyarır. Ona alnındaki lekeyi göstererek temizlemesini ister. Gopi eliyle dener ancak pekte başarılı olamaz. Bunun üzerine Ahem cebinden mendilini çıkartarak Gopi’ye uzatır. Tabiki Gopi’nin gözler bir anda pırıl pırıl olur. Gopi mendili alarak alnını siler. Bu anlar Gopi için çok önemlidir ünkü Ahem ona hep şiddetle öfkeyle yaklaşırken ilk defa sevgiyle yaklaşmıştır.

Uzaktan ikilyi izleyen Hetal’de Gopi’nin bu mutluluğunu paylaşır. Gopi ve Ahem için bu büyük bir adımdır.

Urmila ise Rashi ile teledonda konaktakilerin dedikodusunu yaparken Kokila’ya yakalanır. Kokila artık anne kızı uyarmaktan bıkmıştır. Urmila’nın derdi ise farklıdır. Kinjal’e yaptığı son oyundan sonra Koki’den mikro dalga fırın hediyesi bekliyordur. Kocaman bir paketle kargo görevlisi eve gelince Urmila çok sevinir. Sonunda güzel ve zengin işi bir mikro dalgası olacaktır. Ancak Urmi paketi açınca şok olur. Kinjal’de ne olduğunu merak edip kutunun içine bakar. Bakınca da kahkahalara boğulur.

Çünkü kargocunun getirdiği kutudan güzel bir mikro dalga fırın yerine geleneksel bir tüp ıkar. Bildiğiniz aygaz tüp. Urmila bu durumdan hiç memnun kalmaz.

Bu arada Modi konağında Nani hastalanır. Endişelenen konak halkı doktoru çağırırlar. Nani kulağından şikayetçidir ve ciddi acılar hissediyordur. Doktor Kulağında enfeksiyon olduğunu ve dinlenmesisni söyler. Yüksek ses ve gürültüyede mağruz kalmamalıdır.

Kinajl ise Urmila’nın evinde ıcaktan ölmek üzredİR. Sıcak Hinsistan günlerinde kafasının üzerinde dönen küçük pervanenin hiçbir etkisi yoktur. Daval’da Kinjal’e yardımcı olmaya çalışır ancak Kinjal onu sallamaz. Serinlemek için duşa girer. Daval ise Kinjal’i nasıl mutlu edeceği  konusunda Urmila’ya danışır. Urmila Davala Kinjal’e serinletmek iin yatağı ıslat. O ıslak yatağa yatınca serinleyecektir der. Saflığın zirevsi Daval bu fikri hemen çok sever ve yapar. Kinjal ise yatağa oturduğunda ıslağı farkedince sıçrar. Daval iyilik yaptığını sanarken Kinjal onu bukonuda tersler.

Yüksek sese mağruz kalmaması gerekn Nani ise dışardan gelen seslerden çok rahatsı olur. Gopi dışardakileri uyarmak için onların yanına gider. Dışarda festival için havai fişekler patlatılıyordur. Gopi’nin uyarıları dışardakiler tarafından pek tiye alınmaz.  Havai fişekelri patlatmak için hazırlıkalrına devam ederler. Bu arda olanları gören Ahem işe karışır. Adamları sert bir dille uyarıp tehdit ettikten sonra tüm havai fişekleri toplar ve konağa götürür. Bu arada Kinjal artık sıcaktan ölmek üzeredir. Sıcaktan kurtulmak için evdekileride alıp  Modi konağını ziyarete gider.

Urmila daha önce mikro dalga fırın olayı gibi Kinjal’i öne sürerek sıcaktan kolları ne hale geldi diye evdekilere gösterir. Böylelikle belki evine bir kilima aldırmanın hesabını yapar. Bu arada Ahem havai fişeklerle konağa gelmiştir. Ahem’den sonra konağa havai fişeklerin sahibi gelir.

Savita havai fişekleri geri ister. Hindistan’ı temsil edecek bir yarışmaya katılacaklarını söyler. Ve fişeklerin onalra lazım olduğunu belirtir. Koki ise Nani’nin durumunu anlatır. Gürültünün olmaması gerekiyordur. Ancak Savita Nani’yi pek umursamaz hatta üstüne Nani ile dalga geçer. Koki çok öflekenmiştir. Savita’nın bu olayın çözümü için bir önerisi vardır. İki aile arasında kriket maı yapılacak ve kim kazanırsa onun istediği olacaktır.  Koki bunu kabul eder. Savita kriket maçında görüşürüz diyerek konaktan ayırlır.

Kriket turnuvası günü ise işler biraz karışır. Modiler sayı oalrak eksik kalmışlardır. Koki durumu çözmek için kızlarıda işşin içine dahil etmek ister. Ancak Ahem Gopi’yi istemez. Daha önce uçurmta yarışınıda onun yüzünden kaybetmişti. Gopi yerine Kinjal geçer ve Modiler hazırdır. Sizce Modiler bu maçı kazanabilecekler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir