Masum 58.Bölüm Özeti – 19 Mayıs Salı

Ahem ve Gopi YAKINLAIYOR!

Masum dizisinde Ahem Kokila’ya artık Gopi’ye iyi davranacağına yönelik söz verir. Urmila ve Kinjal savaşı ise tüm hızıyla devam eder. Urmila Kinjal’in makyaj malzemelerinden sonra bu seferde parfümlerine çöker. Kinjal odadaki parfüm kokusunu hissedince parfümüne ne olduğunu sorar. Urmila şişenin kırıldığını söyler. Aslında şişenin kırıldıüı yoktur. Urmi parfümü kendine saklamıştır.

Gelin kaynana çekişmesi devam ede dursun Modi konağında ise tüm konak kahvaltuya otyurmuştur. Gopi herkesin yemeklerini servis ederken Ahem’e uzak kalmayı tercih eder. Elbette belli nedenleri vardır. Çünkü Ahem onu yanında görünce kahvaltısını yapmadan sofradan ayrılıyordur. Nani Gopi’yi Ahem’den uzak görünce Gopi’den eşine servsi yapmasını ister. Gopi Nani’nin isteği ile Ahem’e servis yapmaya başlar. Ancak Ahem bu durumdan hiç memnun değildir. Kokila ise üstü kapalı şekilde Ahem’e sözünü hatırlatır. Ahem Nani’yi üzmemek için verdiği sözü anımsar. Kahvaltısını yapar ve kalktığında Gopi’ye bakarak yemek için teekkür eder. Elbette Ahem’in bu tavrı Gopi’yi mutlu eder. Tabi Nani’de ikilinin arasının düzeldiğini sanarak mutlu olur. İkil Nani sayesinde adım adım birbirlerine yakınlaşıyorlardır. Oyunda olsa ikilinin bu yakınlaşması oldukça mutlu edicidir.

Bu arada konakta yine tören yapılacaktır. Koki tören hazırlıkaları için işleri Gopi’ye vermek ister ancak Nani bu sefer töreni Rashi’nin yapmasını istiyordur.

Diğer yandan Ahem ve Gopi’ni mutlu çift ouunu ise devam eder. İkili bu kezde odaya girerken karşılaşırlar. Kapıda Ahem Gopi’ye Gopi Ahem’e yol vermeye çalışınca kısa süreli bir karmaşa oluşur. Nani ise uzaktan onları izliyordur. Ahem centilmenlik yapar ve Gopi’ye yol verir. Nani için bu Ahem’in bu tavrı olduka güzeldir.

Festival için hazırlık görevini üstlenen Rashi ise avluda pirinçleri kurutmak için masaya serer. Prinçler güneşte kuruduktan sonra yemeğe başlayacaktır. Bu bekleme süresinde ise Rashi yüzüne krem sürüp uyur. Ancak o uyuduğunda küçük misafirler pirinçleri yemeye başlar. Tabiki Rashi’nin bu hatası Koki’yi kızdırır. Rashi yine işleri eline yüzüne bulaştırmıştır.

Neyseki tören herşeye rağmen yapılır. Nani bu seferde yine gleneksel bir adeti gelinlerinin yerine getirmesini ister. Sırasıyla önce Gopi’ye daha sonrada Rashi’ye renkli uzunca bir ip verir. Bu ipi eşlerinin bileklerine takmalarını siter. Rashi için bu oldukça kolay bir iştir. Direk Jigar’ın bileğine takra. Ancak Gopi için işler biraz farklıdır. Ahem uyuyordur ve o uyurken bilekliği takmalıdır. Aksi halde Ahem’i uyandırırsa onun kızacağını biliyordur. Gopi yavaşça Ahem’e yaklaşır. Öncelikle yanında kalan dosyaları almak ister. Dosyaları alırken küçük bir aksilik olur. Gopi’nin bilekliği örtüye takılır. Gopi epey paniklesede bilekliğni kurtarmayı başarır. Tabi Ahem’i uyandıracağı içinde epey tedirgin olmuştur. Gopi ardından yavaşça Ahem’in bileğine ipi sarar ve bağlar. Görevini tamamlamışgtır. Bu onu çok mutlu eder.

Diğer yanda anne kız ise ortalığpı karıştırmaya devam eder. Urmila Kinjal’in yemeklerini soğutup, soğuk bunlar birdaha ısıt diyerek onu delirtirken Rashi  ise Modi konağında Gopi’nin yaptığı sütlacı sabote eder. Kinjal Urmila’yı terslerken Gopi’de ise daha zor durumdadır. Çünkü Rashi tüm pirinci atmıştır. Gopi’nin ise sütlacı yapmak için tek çaresi kalır. Sunağa konmuş pirinci alıp pişirmek.

Bu arada Urmila ve Kinjal Modi konağına ziyarete gider. Urmila kızı Rahsi’yi görünce birbirlerine sarılırlar. Anne kız birbirini çok özlemiştir. Ancak aynı şey Kokila ve Rashi için söylenemez. İkili birbirlerine çok uzak davranırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir