Masum 56.Bölüm Özeti – 17 Mayıs Pazar

Kokila İlk Kez Rashi’yi SAVUNDU!

Masum dizisinde Rashi sandığın peşine düşmüş ancak sandıkta bıraktığı delille herkesi şüphelendirmişti. Kokila ise kırık tokanın kalan kısmını çamaşırların içerisinde bulur. Kırık parçayı Nani’ye göstererek elindeki saç tokasına ait olduğunu söyler. Rashi ise oldukça endişelidir. Tokayı ortadan kaldırmayı başaramamıştır.

Kokila tokayı göstererek Rashi’ye bunun ne olduğunu sorar. Annemin sandığını açmaya çalışan bu toka kimin der. Gopi’nin olmadığı aşikardır. Çünkü Gopi sürekli Kokila’nın ve Nani’nin yanındaydı. Öyleyse geriye tek şüpheli kalıyordur Rashi!

Tabiki Rashi hemen bunları inkar eder. Hetal’e dönrek Koki’ninonu her zamanki gibi önyargıyla asılsız şeylerle suçladığını söyler. Ancak Kokila kolay pes etmeyecektir. Rashi’nin saçlarındaki tokaları çıkarır.  Rashi’ye iki farklı renkte toka kullanmasının nedenini sorar. Rashi köşeye sıkışmıştır. Bu seferde bunun Moda olduğunu söyleyerek işin içinden çıkmaya çalışır.

Nani araya girer ve Koki’nin sorgusunu sonlandırmasını ister. Sonuç olarak sandık güvendeir ve açılmamıştır. Koki ise Rashi ve Gopi’yi tehtid eder. Bundan sonra Nani’ninodasına hiçbiriniz girmeyeceksiniz der. Rashi paçayı son anda kurtarmıştır.

Konu kapanmışken Koki’la tören için yemek ve tatlı yapma işini Gopi’ye verir. Nani’nin yanında da Rashi’yi ezer. Yemek yapmayı bilmemekle Rashi’yi tiye alır ve Nani’nin yanında Gopi’yi becerikliliğiyle över. Gopi’nin her işi hakkıyla yapğacağını söyler. Rashi’ye ise oldukça kötü bir iş verir. Gelen misafirlerin ayakkabılarını düzenleme görevi verir. Nani araya girmeye çalışsada Koki’la işleri herkesin kapasitesine göre verdiğini söyleyerek Nani’nin konuşmasını engeller.

Diğer yandan Urmila ise Kinjal hakkında söyleniyordur. Sürekli uyumasından şikayet eder. Evin bereketini kaçıracağını söyler. Bu arada Rashi arar ve annesine tüm olanları söyler. Kokila’nın ona yaptıkları artık sınırlarını zorlamaya başlamıştır. Urmila’da aynı şeyleri Kinjal için söyler. Burada da Kinnjal onun hayatını zehir ediyordur.

Anlayacağınız anne kız intikam için çıktıkları bu yolda hiçte umduklarını bulamamıştır. Urmila davalla konuşunca duydukları karşısında yine şoke olur. Resmen kan beynine sıçrar. Daval Kinjal’in uyuduğunu söyleyip Urmila’ya sessiz olmasını söyler. Portakal suyu hazırlaması gerektiğini belirttip Kinjal’in uyanırken portakal suyu içmeden kendine gelemediğini söyler.

Urmila Davalı yollayıp meyve suyunu kendisini götüreceğini söyler. Kinjal’den intikam almak istiyordur. Urmila mutfağa girip meyve suyunu hazırlamaya başlar. Bu arada Kinjal’i de çağırır. Kinjal uyandığı için çok kızgındır. Üstüne Urmila’nın kirli bulaşıkları ona yıkatmaya çalışması onu çileden çıkarır. Urmila böylelikle Kinjal’e exiyet ederek birazda olsa rahatlamaya balamıştır.

Modi konağında ise Gopi evi güzelce süslüyordur. Nani ise Gopi’nin bu hamaratlığını örünce ona övgüde bulunur. Bu arada Rashi gelip Nani’ye yalakalık yapmaya çalışır. Nani Rashi’yi hizmetçiile karıştırır.  Rashi sürekli darbe yiyordur.

Nani gittikten sonra süsleri bozmaya başlar. Bu arada Kokila gelince bir süsü raburenin altına saklar. Taburenin dengesini bozar. Bu arada tören için misafirler konağa gelmiştir. Peder tören için tabureye oturunca dengesini kaybeder ve yere düşer. Rashi Gopi’yi çok zor duruma düşürmüştür. Neyseki peder durumu çok önemsemez. Tabi Rashi başka kötülükler daha yapmaya balar. Helva kutularının içini boşaltır. Böylelikle törende boş helva kutuları dağıtılmış olur.

Tabi Rashi bu kötülükleri yaparken kendi işlerini yapmayı unutur. Misafirlerin terlikleri düzenlenmemiştir. Bir misafir terliklerini bulamamaktan şikayet eder. Rashi terlikleri aramaya koyulur. Misafir Rashi’ninterliklerini göstererek onların kendisinin olduğunu söyler. Herkes bir anda orada toparlanır. Rashi terlikelrin kendisini olduğunu söyler. Misafir ise terliklerin çalındığıyla şikayetçi olur.

Kokila araya girer ve misafiri susturur. Ardından terliklerin bulunması için Rashi’yi yönlendirir. Nitekim terlikler bulunur. Misafir hırsızlıkla suçladığı için utanır. Kokila misafire ağzının payını verir. Modi ailesi olduklarını ve kimseinin bir şeyini almayacaklarını söyler. Kokila elbette törenden sonra Koki Rashi’ye kızar. Ardından helva paketlerinin boş olması yüzünden Gopi’ye de söylenir. AncaKBU OLAYLARDA Rahi’yi en çok sevindiren şey Kokila’nın onu savunması olur. Koki resmen gelini Rashi’yi savunmuş ve onu suçlayan misafire haddini bildirmiştir.

Urmila ie Kinjal’den intikam almanın mutluluğuyla iyi bir uyku çekmiştir. Ancak uyanınca içeriden gelen sesleri merak ederek salona gider. Gördükleri karşısında şoke olur. Kinjal Urmila’nın sarilerini kap kacak almak karşılığında satıyordur. Rashi eve yeni kap kacak almak için Urmila’nın giysilerini satmıştır. Böylece artık ikidebir bulaşık yıkamak zorunda kalmaz. Urmila şok ierisindedir. Dili düğümlenmiştir. Bir şeyler söyleyemez. Daval’da araya girerek Urmila’nın bu duruma ses etmeyeceğini söyler. Urmila Kinjal’de intikam almaya çalışırken kıyafetlerini kaybetmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir