Masum 55.Bölüm Özeti – 16 Mayıs Cumartesi

Anne Kız Hırsızlık Peşinde!

Masum dizisinde Gopi Nani’nin gelişiyle konağa geri dönmüştür. Ahem ise Nani gidene kadar Gopi’ye katlanmaya karar verir. Rashi ise Nani’nin peşinden ayrılmaz. Sürekli tiribünlere oynayarak Nani’nin gözüne girmeye çalışır. Amacı elbette Nani’nin büyük ve gösterişli sandığıdır. Rashi o sandıkta ne olduğunu deli gibi merak ediyordur. İçinde oldukça değerli şeylerin olduğunu düşünür.

Tabi Rashi’nin merak dürtüsü ne kadar çoksa Nani’ninde sandığı koruma isteği o kadar yüksektir. Kimseyi sandığa yaklaştırmaz ve bu konuda herkesi uyarır. Ayrıca sandığı yatağının yanına baş ucuna taşıtırır. Ancak Rashi ne olursa olsun o sandığın içindekileri öğrenmeye kararlıdır.

Rashi Nani’ye yaranmaya çalıırken Gopi’nin hiçbir şey yapmasına gerek kalmaz. Nani Gopi’yi ok sevmiştir. Ahem ile Gopi’nin resimlerinin olduğu bir çerçeveyi Gopi’ye verir. Bu güzel resmi duvara asmasını ister. Gopi sehpaya çıkarak erçeveyi asmaya çalışır ancak ehpa sallanıyordur ve Gopi’nin düşmesi içten bile değildir. Nani Ahem’e sehpayı tutmasını söyler. Ahem’in yardımıyla Gopi çerçeveyi güzelce asmıştır. Nani torunu ve gelininni böyle görünce çok mutlu olur. İkili birbirlerine çok uymuşlardır. Ahem’in üstelik Gopi’nin ellerinden tutarak sehpadan inmesine yardım etmesi. Nani çok mutludur. Ahem ise bu durumu zorla yapıyordur. Gopi ise buruk bir mutluluk yaşar.

Rashi ise sandığın peşine düşmeye devam ediyordur. Bir çok kez sandığa yaklamaya çalışmış ancak ya Kokila ya da başkası geldiği için rahat hareket edememiştir. Rashi yeni bir fırsat daha bulur. Nani’nin yanına gidip odasında ona yaranıyordur. Gopi’yi odadan yollar ve Nani’nin ayaklarına masaj yapmaya başlar. Nani masajla birlikte mayışır ve uyuya kalır. Rashi için yeni bir fırsat doğmuştur. Hemen sandığın yanına gider ve saç tokasıyla sandığı kurcalar. Kilidi açacakken Gopi gelir. Tabi bu gümbürtüde Nani’de uyanmuıştır. Rashi bir kez daha başarısız olmuştur.

Diğer yanda Urmila’da kendi sandığını dolduracak bir fırsat yakalar. Kinjal’in mücehverleri. Urmika hemen Kinjal’e takılarını kendi sandığında saklamasını teklif eder. Ancak Kinjal takılarını Urmila’ya kaptırmaya hi meraklı değildir. Takılarını kendi dolabuna koyar ve kilitler. Ancak Urmila’da kızı gibi kolay pes edecek biri değildir. Helede zengin takılar mücevherler söz konusuysa.

Rashi ise yemekte büyük bir ipucuyu sandıkta bıraktığını farkeder. Tokasıyla anahtarı kurcalarken toka kırılmıştır.  Rashi’nin yakalanması içten bile değildir. Bir şekilde bu ipucunu yok etmelidir. Rashi  bu amaçla gizlice sanığın yanına gider ve tokanın kırılan ucunu çıkarmaya çalışır. Ancak gürültü yaptığı için Nani sesi farkeder. Rashi ortamdan hemen kaçmaya çalışır. Gopi’de Nani’nin odasına gelmiş ve Rashi’nin düşürdüklerini görüp toplamaya başlamıştır. Bu arada Nani gelmiştir. Anlıyacağınız Rashi bir şekilde olayı Gopi’nin üstüne yıkmayı başarmıştır. Nani sandığın ucundaki tokaytı görüncec Gopi’nin sandığı açmaya çalıştığını sanmıştır.

Gopi’yi bu durumdan kurtaran isim ise Koki olur. Nani’ye Gopi’ninböyle bir şey yapmayacağını söyler. Öyleyse tokayla sandığı karıştıran kimdir?

Urmila’da dğer yandan uğraşır. Hemen bir plan yapar. Kinjal’i önce evden uzaklaştırır. Daval ile konuşur ve Kinjal’i gezmeye çıkartmasını söyler. Böylelikle seni daha çok sevecektirder. Daval bu fikri ok sever ve Kinjal’le beraber dışarı çıkar. Urmila içn planın ilk kısmı tamamdır. Sıra ikinci kısımdadır. Kinjal’in gidişiyle Urmila evi dağıtmaya başlar. Amacı hırsız girmiş imajı vermektir. Kinjal eve dönünce de buoyunu oynar. Eve hırsız girdi diyerek Kinjal’i korkutur. Kinjal hemen takılarına bakar. Neyseki takıları yerindedir. Urmila hemen fırsatı yakalamışken takıları Kinjal’den ister, kendi sandığına saklamayı teklif eder. Hırsızlığa karşı en güvenli yer orasıdır der. Kinajl bunu kabul eder.  Urmila altınları sandığına saklar. Gözlerinin içi gülüyordur. Böyle pahalı mücevherleri dolabında sakladığı için çok mutludur.

Ancak Urmila’nın hesap etmediği bir şey vardır. Kinjal o kadar da salak biri değildir. Takıalrını sandığa koymuştur ancak anahtarını Urmila’ya elbette bırakmayacaktır. Urmila anahtarları verince sevinci kursağında kalır.

Diğer yanda Nani’nin sandığına yeltenen hırsızın kim olduğu ise hala merak konusudur. Bu gizemi ise Kokila özecektir. Kayıp parçayı temizlik için verilen çamaşırların içinde bulur. Tokanın kırık kısmıyla uyuşuyordur. Temizlenecek kıyafetlerden düşen bu parça tüm gözleri Rashi’ye çeker. Rashi bu işin içinden sıyrılabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir