Masum 54.Bölüm Özeti – 15 Mayıs Cuma

Beklenmedik Misafir İşleri Değiştirdi!

Masum dizisinde Ahem ne yapı edip Gopi’yi konaktan yollatmıştı. Ancak bu ayrılık çok uzun sürmez. Urmila Ahem’in kapıya bıraktıüı Gopi’yi elinde bavulla görünce şoke olur. Gopi’nin dönüşü onu çok kızdırmıştır. Gopi’nin dayısı ise çok mutlu olur. Gopi’yi hemen içeri davet eder. Gopi gözyaşları içinde tüm olanları anlatır. Ahem’in onu istemediğini ve konaktan kovduğunu söyler. Dayısı onu bağrına basarken Urmila iğneliyici laflarını saydırır. Kinjal’in tutumu ise eskisi gibi değildir. Gopi’ye daha çok üzülmüştür.

Modi konağında ise Gopi’nin gidişi herkesi üzmüştür. Büyükanne Ahem’e tepkisini gösterir. Ancak Ahem kararlıdır. Bu konuda ona saygı duymalarını ister. Bu onun kendi hayatı ve kendi seçimidir. Rashi ise duruımdan memnun olsa da bu çok çabuk değişir. Gopi’nn gitmesi demek konaktaki tüm işlerin ve sorumlulukların Rashi’ye kalması demektir. Ki sütçü geldiğinde Rashi’nin ortada olmaması ve uyuması da Koki’yi çok kızdırır. Bu evin gelinisin sen ve bu sorumlulukları yerine getirmelisin diyerek Koki Rashi’ye bir güzel fırça çeker. Ardından yemeklerin lezetsizliği ve bunlarıda Rashi’nin yapması olaylara tuz biber eker. Gopi’nin konaktaki eksikliği ağır bir şekilde hissediliyordur.

Bu arada kapı çalar. Herkesi şoke edecek bir misafir gelmiştir. Kocaman sandığıyla konağa giren kişi Koki’nin annesi Nani’dir. Konağa girer girmez ağırlığını herkese hissettiren Nani’nin ilk dikkatini çeken şey torunu Ahem’in eşinin nerede olduğudur.

Nani Ahem’e bu soruyu sorar. Gelinini merak ediyordur ve onunla tanışmak onu götmek ister. Koki hemen araya girerek Gopi’nin annesini izyarete gittiği yalanını söyler. Gopi’nin konaktan ayrıldığını söylemek hiçte iyi bir fikir değildir. Koki annesi Nani’nin bunu öğrenmesini istemez.

Rashi’nin tersine Gopi ise Urmila’nınevinde oldukça hamarattır. Evin tüm işlerine koşturmakta ve herşeyi yapmaktadır. Hatta Gopi Kinjal’e jest yaparak onun en çok sevdiği yemeği pişirir. Kinjal tüm olumsuzluklara rağmen az da olsa mutlu olmuştur. Urmila ise bunu görünce delirir. Kinjal’e eziyet emek isterken Gopi ona en güzel yemekleri yapıyordurç Gopi’yi köşeye çekerek ona kızar. Bu evde zenginlere yönelik yemekler yapılamaz der. Biz fakiriz böyle yaprak bizi zor duruma sokuyorsun der. Gopi’yi kandırır.

Modi konağında Ahem ise Nani’ye gerçeğin söylenmemesinden memnun değildir. Koki’ye gerçeğği söylemesi için baskı yapar ancak Koki annesi Nani’den çok çekiniyordur. Ahem buunu kendisinin yapacağını söyler elbette yapamaz. Nani’nin sürekli sorualrına maruz kalmamak ve o gidene kadar idare etmesi için Ahem Gopi’yi geri getirmeye karar verir.

Urmila Ahem’i kapıda görünce şok olur. Gopi’yi hizmetçi gibi kullanmaya alışmışken Ahem’in gelmesi onu şaşırtır. Gopi’yi kovan Ahem şimdi gelmiş ve Gopi’yi eve götüreceğini söylemiştir. Urmila elbettte bu duyduklarına anlam veremez. Gopi ise arkadan yaşananları izler. Ahem’inn onugeri götürmek için geldiğini duyunca çok mutlu olur. Ancak Ahem bunları Gopi için değil durumu kurtarmak için yapıyordur.

Nani Gopi ve Ahem’i görünce çok sevinir. Gelini tahmin ettiğinden daha güzeldir. Gopi’nin yüzündeki masumluk Nani’yi çok etkilemiştir. Gopi çantasını alıp odasına yerleşir. Kızcağız iki saniye mutlu olmadan, soluklanmadan Ahem odaya gelir ve Gopi’yi tersler. Burada geçici süre kalacağını ve hemen geri gideceğini söyler. Ardından Gopi’nin çantasını yataktan alır. O esnada Gopi’de çantaya almaya çalışmıştır. Tam bu esnada Nani gelir. Onları el ele görüncec mutlu olur. Nani’nin dikkatini çantanın büyüklüğü çeker. Annesini görmek için bu kadar büyük çanta anlamsız gelmiştir. Koki yine araya girip oradaki eşyalarını getirdi diyerek olayı kurtarır. Diğer yandan Rashi’nin dikatini ise büyük sandık çeker. Nani’nin içind edeğerli şeylerin olduğunu söylediği sandıktan güzel hediyeler alacağını düşünen Rashi bir şekilde bunları  almayı hedefler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir