Masum 51.Bölüm Özeti-12 Mayıs Salı

Daval ile Kinjal EVLENDİ!

Masum dizisinde Kinjal Daval ile evlenmek istemez. Bu amaçla hamile olmadığını herkese açıklar. Ancak artık çok geçtir. Kokila için karar verilmiştir. Eleş’te olduğu gibi bir daha düğün iptal edilmeyecektir.

Düğün Modi konağında yapılacaktır. Modi konağında düğün hazırlığı için büyük bir özen gösterilir. Kokila düğünün sorunsuz geçmesi konusunda herkesi sık sık uyarır. Diğer anda Urmila’da hava atmaya devam eder. Kendisi gibi gösteriş meraklısı olan komşularının hepsini tek tek düğüne davet eder. Ne de olsa Modi ilesini içten içe resmen ele geçirmiştir.

Ve düğün günü gelip çatar ancak Kinjal hala Umang’ı düşünüp kaçış yolu aramaktadır. Gopi Kinjal’i almaya odasına gelince odada Kinjal’i bulamaz. Düğün için her ey hazırdır ancak Kinjal ortalıkta yoktuır. Bu arada kapıya Kokila gelir ve Gopi’ye hızlı olmalarını söyler. Gopi biraz zaman isteyerek Kokila’yı yollar. Gopi ne yapacaktır? Kinja ortalıkta yoktur. Kinjal bulunana dek yapılacak tek şey onunyerine birini geçirme fikri olur. Mani her ne kadar endişeli ve isteksiz olsada geçici süreliğine Kinjal’in yerini alcaktır. Gopi ona gelinlik kıyafetlerini giydirir. Gelinin yüzü kapalı olduğu içinde kimse bu oyunu farketmez.

Ahem ise köşe bucak Kinjal’i arıyırdur. Onu bulmalı ve düğüne getirmelidir. Kinjal’in şehir dışına kaçabileceğini düşünen Ahem otogarı arar. Tamda düşündüğü gibi Kinjal otobüse binip kaçmak üzeredir Ahem Kinjal’i görür. Konakta ise düğün ritüelleri bir bir yerine geitriliyordur.Gopi ve Mani ise ecel terleri dökerler. Neyseki Ahem Kinjal’i bulup getirmiştir. Kinjal’e kızgın olan Ahem ne olursa olsun bu düğün yapılacak der. Annemi daha fazla üzemezsin artık diye kızar. Kinjal’in artık başka bir şansı kalmamıştır.

Gelinliğini giyip aşağı inen Kinjal oldukça güzel olmuştur. Güzelliğiyle tüm gözleir üzerine çeker. Daval’ın da ağzı açık kalmıştır. Kinjal’in güzelliğini onu çok etkilemiştir. Peder gelir ve tüm ritueller bir bir gerçekleşir. Artık Daval ve Kinjal karı koca olmuşlardır. Kinjal gözyaşları içinde herkesle vedalaşır. Gopi Kinjalê üzülmemesini, çok mutlu olacağını söyler. Onun her zaman mutluluğu hakeden biri olduğunu söyler. Kinjal gözyaşları içerisinde konaktan ayrılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir