Masum 50.Bölüm Özeti-11 Mayıs Pazartesi

Kinjal Hamile Olmadığını Herkese Söyledi!

Masum dizisinde uçurtma festivali yaklaşıyordur. Daval ve Kinjal için evlilik kararalaştırılırken Kinjal hala Umang ısrarını devam ettirmektedir. Urmila ise Modi’leri ziyaret edip evlilik için hazır olduklarını söyler. Kokila ve Ahem ise bu durumdan hiç memnun değillerdir. Ancak yapacakları başka bir çare olmadığı için Daval ile evliliğe mecbur kalmışlardır.

Diğer yandan herkes avluya toplanmıştır. Uçurtma yarışı yapılacaktır. Daval Ahem’e yarışma teklif eder. İkili uurmalarını gökyüzüne bırakacak ve yarışacaklardır. Ahem’de Daval’da uçurtma yarışında çok iyidirler. Kıyasıya bir yarış onları bekliyordur. Bu arada Gopi’de arkadan Ahme’i izler. Sevdiği adamı böyle mutlu şeekilde görmek Gopi’nin yüzünü güldürür. Herkes uçurtma yarışını izlerken Gopi Ahem’i seyreder. Rashi Jigar’ı uçurtma uurmak için çağırınca Gopi bir anda kendini Ahem’in arkasında ip tutarken bulur. Tabi ip tutma görevi oldukça stresli biriştir. Ve Gopi burada hata yapınca Ahem uçurtma yarışını kaybeder. Bu yenilgi Ahem’i çok kızdırır.

Daval ise zaferini herkese tatlı yedirerek kutlar. En son sıra Kinjal’e yedirmeye gelir. Kinjal tatlı yemek istemediğini belirtir. Ancak Koki Kinjal’e gözleriyle ışın atar. Kinjal hemen inadından vazgeçerek tatlıyı yer.

Kinjal bu duruma daha fazla dayanamayıp odasına gider. Ardından Umang’ı arar. Umang’a sesli mesaj bırakır. Ona bu durumdan kendisini kurtarması için yalvarır. Cahil bir adamla evlendirilmek üzere olduğunu söyler. Umang ise bütün bunları duyup keyifle güler. Bu arada Daval’da oradadır ve tüm konuşmaları duyar. Özellikle Kinjal’in bu evlilik olursa kendi canıma kıyarım sözleri ve gerçekte hamile olmadığı yalanı Daval’ı şok etmiştir. Daval tüm duydukları yüzünden çok üzülmüştür.

Daval’ın moralini yerine getirecek kişi ise Gopi’dir. Ne olursa olsun Kinjal’i mutlu edecek tek kişi sensin der. Sana güvenim tam Daval abi diyerek Kinjal’i bu durumdan kurtaracak kişinin o olduğunu anlatır.

Daval ise tüm duyduklarını Urmila’ya anlatmaya çalışır ancak bunu bir türlü beceremez. En sonunda Daval ona duyduklarını birer birer anlatır. Kinjal’in hamile olmadığını ve diğer tüm gerçekleri söyler. Urmila duydukları karşısında şoke olmuştur. Eğer Kinjal hamile değilse Daval ile evlenmesi içinde bir sebep yoktur.

Konaktada Kinjal hamilelik yalanını nasıl ailesine itiraf edeceğini düşünür. Bu yalanı daha fazla saklamak anlamsızdır. Kinjal Koki’ye tam gerçekleri anlatacakken Urmila konağa gelir. Daval’ı da yanına almıştır. Konaktakilere düğün davetiyelerini gösterir ve düğünün 3 gün sonra olcağını söyler. Urmila hamilelik gerçeği ortaya çıkmadan Daval ile Kinjal’i evlendirmek ister.

Tabi bu karar herkesi şaşırtır. Urmila bu ay için en uygun zamanın 3 gün sonra olduğunu söyler. Urmila bir sorun olmadan hemen düğünü yapmakta fayda var der. Kokila olayların bir an önce çözüme ulaşmasından memnundur. 3 gün sonra yapılacak düğüne onay verir.

Urmila ve Rashi ayrıca Kinjal’in odasına giderler. Ona orada hoş güzel laflar söyleyerek düğüne ikna etmeye çalışırlar. Urmila aile şerefin ve ailenle olan ilişkin için bu düğün olmalı der. Eğer bunarlı önemsiyorsan Kinjal evlilikte kararlı olmalısın der. Kinjal ise ne yapacağını bilemez. Bir şekilde bu gerçeği söylemeliyim der.

Salonda ise herkes toplanmıştır. Kinjal’in gelişiyle beraber takılar, duvak provaları yapılır. Bütün bu olanlara daha fazla dayanamayan Kinja hamile olmadığını herkese itiraf eder. Tüm bu yalanı Eleş ile evlenmemek için yaptığını söyler. Onunla evlenmemek için yapacağı tek yolun bu olduğunu anlatır. Herkes şok içindedir. Kokila Kinjal’in elinden tutup mabedin önüne getirir ve ondan söyledklerinin doğru olduğuna yemin etmesini ister. Kinjal mabette yemin eder ve hamile olmadığını itiraf eder.

Kokila çok öfkelenmiştir. Kinjal ise Daval ile evlenmek istemdiğini söyler. Bu evliliğe izin verme anne der. Kokila Kinjal’i dinlemez. Kinjal kime yalvarırsa yalvarsın herkes onu görmezden gelir ve sırt çevirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir