Masum 46.Bölüm Özeti – 7 Mayıs Perşembe

Ahem Umang’ı BİR GÜZEL DÖVDÜ!

Masum dizisinde Kinjal’in hamilelik olayı konakta herkes tarafından öğrenilmişti. Kokila, Ahem Kinal’in babası Parag hepsi çok ama çok öfkelenmiştir. Kinjal bunu nasıl yapar, tüm modi ailesinin adı resmen kirlenmiş başta Mehta aileisne olmak üzere herkese rezil olmuşlardır. Jigar Kinjal’i avutmaya çalışsa da Parag’ın sözleri Kinjal’i çok yaralar.  Biricik kız için küüklüğünden beri onca fedakarlıklar yaptığını söyleyen Parag kızının bu ihaneti nasıl onlara laik gördüğünü sorar. Üstüne titrediği biricik Kinjal’i nasıl olurda babsını böyle üzer. Şair kişiliğiylede bildiğimiz Parag’ın bu naif ama stem dolu sözleri Kinjal’i mahfeder. Kinjal ailesine laik bir kız olamamıştır.

Diğer yanda Ahem ise annesini sakinleştirmeye çalışır. Kokila daha önce böyle bir kötülüğün başlarına gelmediğini ne kötülük yapıpta böyle bir olayla karılaştıklarının sitemini yapar. Ahem annesini göz yaşları içinde görmekten dolayı oldukça öfkelidir. Annesini avutmayı dener. Bu durumun çözüleceğini birlikte birçok zorluğun üstesinden geldiklerini söyler. Birlikte yine bu zorluklarında üstesinden gelceğiz diye annesini teselli eder. Annesinden ağlamamasını ister. Ancak Kokila’nın ciğeri yanıyordur. Ahem Kokila’nın yanından ayrılır. Annesinin hüznü yetmezmiş gibi bir de büyükannesi ile Gopi’yi görür. Büyükannenin durumuda hiç iç açıcı değildir.

Kinjal ise tüm olanlardan sonra Umangı arayıp olanları anlatır. Nişanın bozulduğunu ve tüm herkesin olup biteni öğrendiğini söyler. Kinjal gözyaşları içerisindeyken Umang gülücükler saçıyordur. Kinjal’i böyle kötü bir duruma sokup nişanı bozudrmuştur. Böylelikle Ahem’den kardeşi Anita’nın öcünü almıtır. Kinjal ise bütün bu planlardan habersiz Umang’tan avutma beklerken her şey çok iyi olmuş Kinjal sözlreini duyunca şok olur. Kinjal her şeyi tüm ailesini karşısına almıştır ancak Umang’ın sözleri hiç değişmemiştir.

Bu esnada odaya öfkeli bir şekilde Ahem gelir. Kinjal Ahem’i görünce dona kalır. Ahem tüm bu olanları bize nasıl yaparsın Kinjal diyerek öfkeyle ona kızmaya başalar. Annemin halini görmüyor musun tüm ailemizi nasıl böyle bir duruma düşşrürsün der. Ahem’in öğrenmek istediği tek şey  ise ona bunu kimin yaptığıdır. Ahem Bana o adamın ismini ver Kinjal der. Ancak Kinjal Umang’ın ismini söylemez. Abisinin ona kötü şeyler yapcağından endişeleniyordur. Ahem artık daha fazla dayanamayıp Kinjal’e tokatı geçirecekken Gopi koşa koş gelir ve araya girer. Ahem’den Kinjal’i affetmesini ister. Ancak Ahem çok öfkelidir. Gopi’ye hemen aradan çıkmasını emreder. Ahem Gopi’ye rağmen tokatı geçirecekken araya Hetal girer. Hetal’in araya girmesi Ahem’i sakinleştirir.

Ancak Ahem Kinjal’e bunları yapanın kim olduğunu öğrenmeye karalıdır. Gopi’yi sıkıştırır ancak ondan öğrenemez. Kokila’ya sorar ama Kokila’da cevap vermez.

Rashi ise olup bitenelri Urmila’ya anlatır. Urmila keyfine diyecek yoktur. Hemen Modi konağına gelip ortalığı daha fazla karıştırmayı ve yaşananları bizzat izlemeye karar verir. Nitekim ortalığı karıştırma işinide hemen başarır. Gopi konakta sütçüden süt alıyordur. Urmila’da ona eşlik eder. Acısını dile getiriyormuş edasıyla tüm olup bitenleri sütçüye anlatır. Böylelikle Modi’lerin yaşadığı bu çirkiin olayı sütçü aracılığıyla duymayan kalmayacaktır. Elbette bu durumun yayılmaıs Kokila’yı üzecek. Kokila’nın üzülmeside Ahem’i daha fazla öfkelendirecektir.  

Ahem öfkeyle Kinjal’e bunları yapanı tekrar araştırmaya başlar. Gopi’nin bu bilgiyibildiğini öğrenen Ahem onu sıkıştırır ancak Gopi Koki’ye verdiği sözden dolayı Ahem’e hiçbir şey anlatmaz. Ahem gerçeği ise Kinjal’in telefonundan öğrenir. Odasında telefonu görüp rehbere bakar ve Umang ismini görür. Ardından Kinjal’e bu adamın kim olduğunu sorar. Kinjal Umang’ın Anita’nın kardeşi olduğunu söyleyince Ahem şok olur. Ahem’in tüm jeton düşmüştür. Tüm bu yapılanlar bir intikamdan başka bir şey değildir. Kinjal ise hala saf saf Umang’ı sevdiğini söylemeye devam eder.

Ahem bu yapılanın hesabını sormak için hemen Umang’ın çalıştığı yere gider. Oldukça öflkelidir. Kardeşine yapılan bu kötülüğün hesabını soracak ve Umang’ı bir güzel benzetecektir. Umang bu dayağı çoktan haketmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir