Masum 45.Bölüm Özeti – 6 Mayıs Çarşamba

Nişan Bozuldu! Artık Herkes Gerçeği Biliyor

Masum dizisinde büyükanne konağa geri dönmüştür. Kokila Kinjal’in bebeğinin kim olduğunu öğrenmiş ve bu  durumu Eleş’e söylemeye karar vermişti. Elbette uzun süre sonra büyükannenin gelişi konakta mutluluk yaratır. Büyükaanne Kinjal’in düğünü için çok mutlu olduğunu söyler. Kokila ve Gopi moralleri bozulurken tam tersi Rashi mutluluktan uuyordur. Hatta dayanamayıp heyecanından güler. Büyükannenin gelişi karışık olan durumu daha da karıştık hale sokmuştur.

Kokila’nın ise tek düşündüğü bu işi nasıl çözeceğidir. Kokila kara kara bu durumu düşünüp durur. Gopi’de bu zor durumda Kokila’ya destek olmaya çalışır. Kokila ise Gopi’yi uyarır ve büyükannenin bunu öğrenmemesi gerektiğini söyler. Büyükanne bu durumu öğrenirse sağlığı tehlikeye girebilir der.

Tabi Rashi ‘de rahat durmaz. Ortalığı karıştırmaya çalışır.  Tüm olayları bildiği için Kokila’yı kışkırtacak hareketler yapar. Kinjal Rashi’nin bu imalı sözlerinden Umang’ın telefonunu Rashi’nin açtığını tahmin eder.

Kokila ise Eleş’le konuşmak için dışarı çıkmaya hazırlanır.  Rashi ve Urmila ise Koki’nin Eleş ile konuşmasını pek istemiyordur. Çünkü Mehta ailesi ile konuşup onalrı ikna edeceklerini düşünür. Anne kız pllanlar yapıp Kokila’yı konakta tutmaya çalışırlar. Urmila bu amaçla öncelikle Daval’ı evdekilerin üzerine salar. Olduka saf olan Daval’ın tek bilfdiği Mombayi çok güzel bir yer demek ve Kinjal’e çapkınlık yapmaktır.

Urmila’nın yönlendirdiği Daval Kokil’nın yanına gider ve onu konuşa konuşa meşgul eder. O esnada dışarıdan bando sesleri geliyordur. Bu bando elbette Urmila’nın Kokila’yı oyalamak için bir planıdır. Bando takımı salona doluşur. Bandocuları gören Daval kendinden geçip oynamay başlar. Kıvrak vigürlerle enteresan enteresan danslar yapar.

Bu bandonun kim olduğu sorulduğunda Urmila lafa atlar ve ben çağırdım der. Bu bando takımı çok iyi düğünde kullanabiliriz diye onları tavsiye eder. Kokila hepsini kovdurmaya çalışsada Urmlia tekrar müziği bandıculara çalmalarını söyler.

Urmila bu yaprıklarıyla yeterli zamana kavuşmuştur. Çünkü kapıda Mehta ailesi görünür. Kinjal ile ilgili söylentielri konuşmak için gelmişlerdir. Urmila Eleş ve ailesini görünce yaşanacak tatsızlığı düşünerek mutluluktan dört köşe olur. Tami Mehta ailesi geldiklerinde konakta müziklerin çalınıp dansların edildiğini görünce şaşırırlar. Böyle ciddi bir mesele varken bu lakayt durum onları sinirlendirmiştir. Tabi onların gelişiyle müzik bıçak gibi kesilir.

Herkes avluda toplanmıştır. Eleş’in annesi Kokila’yı çağırıp onunla başbaşa konuşmak istediğini söyler. Ketki dün gece Eleş’e gelen telefondan bahsederek konuya girer. Gizemli birinin onları aradığını ve Kinjal ile ilgili anlattıklarını söyler. Kokila ise buz kesmiştir. Söyleyebileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü tüm Ketki’nin tüm söyledikleri doğrudur. Ketki’nin gözünde Kokila hamile kızını na yamamaya çalışan birinden başkası değildir. Kokila gerçeği söyleyecektim felan desede pek anlam ifade etmez. Çünkü gerçeği elle tutulur hiçbir yanı yoktur.

Ketki ardından ailesini de alıp konaktan ayrılmak ister.. Konaktakilerin meraklı sorularına ise Kokila ve kızınız Kinjal’den öğrenebilirsiniz diyerek tersler. Kimse olan biteni anlatmayınca da kendisi Kinjal’in hamile olduğunu konaktakilere duyurur. Herkes şok olmuştur. Büyükaane, Ahem hepsi şaşkınlık içerisindedir. Urmila ve Rashi ise mutludur. Kokila ve Modi ailesinin rezil olması onların tam da istediği gibi gerçekleşmiştir. Artık herkes saklanan tüm gerçeği öğrenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir