Masum 44.Bölüm Özeti – 5 Mayıs Salı

Ahem Gopi’ye Gül Verdi | Koki Gerçeği Öğrendi

Masum dizisinde Kinjal tüm gerçeği Gopi’ye anlatır. Bebeğin babasının Umang’dan ılduğunu söyler. Bu konuda Gopi’den yardım ister. Gopi duydukları karşısında şoke olmuştur. Kinjal Kokila’ya gerçeği anlatabilecek son çare olarak Gopi’yi görür. Gözyaları içinde Gopi’ye yalvarır. Hatta Gopi’nin ayakalrına dahi kapanır. Tek isteği bu durumun düzelmesi ve gereğin ortaya çıkmasıdır.

Bu arada Mehta ilesi nişan için konağa gelmişlerdir. Rashi ve Urmila ise yaptıkları plan için hazırlanıyorlardır. Gerçekler ortaya çıkacak ve Koki rezil olcaktır. Urmila gerçekleri ortaya çıkarmak için Rashi’den kağıt ve kalem ister. Olayları ortaya çıkarmak için konuşmayı değil yazmayı kullanacaktır. Urmila kağıda bebeğin gerek babasının itirafını yazar ve altınada Kinjal yazar. Böyleleikle Kinjal gerçeğ söylemiş olacak ancak Urrmila ve Rashi’nin konuyla hiç alakası yokmuş gbi duracaktır.

Gopi her ne kadar istekli olmasa da bu soruna mudahil olur. Kokila ile konuşmak için fırsat kollar. Ancak Kokila nişan ile o kadar ilgilidirki Gopi’yide dinlemez. Gopi Kinjal’e gidip başaramadığını anlatır ve onu nişana çağırır.

Bu arada Urmila kağıdı okutmak içinde saçma bir adet bulur ve görücüleri ikna ederek bu adeti yaptırır. Adet bir kavanoza notlar atılması, sonra da onaların okunması tarzında bir oyundur. Rashi kavanozu alır ve herkese bir şeyler yazdırıp içine koyar. Ardından oyun başlar. Notları okuyacak kişinin seçilmesi ise öyle olur. Bir yastık elden ele dolaşır. O ara da bir şarkı alar. Şarkı bittiğinde yastık kimdeyse kavanozdan not çekip okur.

İlk notu Jigar çeker. Notta dans yapması yazıyordur. Jigar Rashi’yi de yanına alıp dans eder. Ardından yastık tekrar elden ele dolaşmaya başlar. Bu sefer Kokila’da durur. Kokila kağıdı alıp okur. Kağıtta sarhoş takliti yazdığını söyler Kokila. Ancak bunu yapmayacağını ifade eder. Onun yerine eşi yapar. Yastık tekrar dolaşır.

Bu sefer Ahem’de durur. Kağıtta hayat arkadaşına aşkını sevdiğini ilan et yazoyordur. Jigar hemen bir gül bulup Ahem’in eline verir. Ardından Gopi’ye vermesini söyler. Ahem bu duurmdan hoşlanmasada Gopi’ye doğru yaklaşır. Gopi’de Ahem’e yaklaşır. Ardından Ahem elindeki gülü Gopi’ye verir. Herkes bu manzaraya hayran kalır ve alkışlar.

Ardından yastık tekrar dönmeye başlar. Bu sefer Eleş’in annesinde durur. Urmila ona kendi yazdığı kağıdı verir. Eleş’in annesi okuma gözlüğü olmadığı için okuyamaz. Yardımına ise Daval koşar. Ancak Daval sakarlık yaapr ve notun üstüne meyve suyu dökerek notu okunamaz hale getirir. Urmila’nın planı böylece suya düşmüş olur. Öylece nişan sorunsuz bir şekilde bitmiş olur.

Nişandan sonra Kinjal Gopi’ye tekrar annesi ile konuşmasını söyler. Gopi akşam Kokila’nın yanına gider. Kokila’ya Kinjal’in hamile olduğunu ve bebğin babasının Umang olduğunu anlatır. Bu paralelde Eleş’i ise gizemli bir telefon aramış ve ona da Kinjal’in Umang’dan hamile olduğunu söylemiştir. Elbette Eleş’i arayan kişi Urmila’dan başkası değildir. Böylece her iki taraftada gerçekler açığa çıkmıştır. Urmila ve Rashi mutluyken Kokila’nın gözlerinden ise ateşler çıkıyordur. Kokila Gopi’ye Umang’ın kim olduğunu sorar. Kokila Gopi’yide alıp Kinjal’in yanına gider. Söylerdikelrine inanamamıştır. Ancak gerçek aynıdır. Kinjal’de Kokila’ya aynı şeyleri anlatır.

Kokila çok öfkelidir. Kinjal’in anne demesine bile katlanamaz. Gopi araya girmeye çalışsada Kokila Kinjal’i evden kovar. Sabah olduğunda seni  konakta görmek istemiyorum der.

Diğer tarafta da Eleş annesine gerçeği söylemiştir. Annesi tüm bu olanlara karşı şoke olur. Tüm bu olanalrı Kokila ile konuşmaya karar verirler. Bu arada konağa büyükanne gelir. Düğün için konağa gelen büyükanne artık bu gerçeklerle kalp krizi geçirmezse iyidir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir