Masum 42.Bölüm Özeti – 3 Mayıs Pazar

Kokila Kinjal’in Hamile Olduğunu Öğrendi!

Masum dizisinde Kokila Kinjal’in hamile olduğunu öğrenmiş ve ne yapacağını bilememiştir. Kokila’nın şüheleri  ise Eleş’e yönelmiş ve bebeğin babasının o olduğunu düşünmüştü. Kokila bu konunun sadece Kinjal ile kendi aralarında kalmasını ister. Bu arada gizlice dinlendiklerini fark eden Kokila arkasını döner. Hetal içeri girmiştir. Neyseki Hetal hibir şey duymamıştır.

Hetal Kokila’yı aşağı çağırıp düğün için gün belirleneceğini söyler. Peder gelmiştir ve evlilik için tarihleri söyler.  Hetal ve evdekiler düğünün gelecek ay omasından yana düşüncelerini belirtir. Hazırlıkların yapılması için gerekli bri süredir. Ancak Kokila’nın fikri gelecek hafta düğünü olmasından yanadır. Bu düşüncenin sebebi ise bebeğin babasının Eleş olduğunu zannetmesidir. Erkenden evlenirlerse bu sorunda ortadan kalkmış olacaktır. Kinjal bu duruma itiraz etsede Kokila onu hemen susturur.

Kinjal Umang ile konuşup durumu ona anlatır. Kokila’nın bu kadar acele etmesinin nedenini anlayamaz. Kinjal hamile olduğum için düğünün biteceğini düşünürken işler daha da hızlandı der. Umang bu sorunu çözeceğinin söyler.

Gopi ise Kokila’nın suskun ve moralsiz halinden şüphelenir. Ona neler oldğunu sorar. Masaj yapmayı teklif eder. Kokila’ya moral vermeye çalışır. Ancak Kokila’nın derdi başkadır. Bu arada Kinjal’de Kokila’nın peşindedir. Ona gerçeği anlatmak ister. Bir şekilde bu işe son vermelidir. Ancak Kokila çok kızıgn olduğu için Kinjal’i dinlemek istemez.

Gopi Kokila’nın dolabını düzeltirken Kinjal’in raporunu görür. Kinjal hemen olay yerine gelip raporu yırtıp atar. Ve bunlara karışma birdaha der. Gopi Kinjal’in bu agrasif haline anlam veremez. Düğün kararına Mehta ailesi de razı gelir. Düğün haftaya olacaktır. Bu arada Eleş’in Kinjal’i görmeye meraklı tavrı Kokila’nın aklındaki düşüncleri iyice artırır. Bebeğin babsının Eleş olduğuna giderek daha emin oluyordur.

Kinjal iki tarafında anlaştığını öğrenince dah çok endişelenir. Annesi ile konuşup bu işi iptal ettirmelidir ama nasıl yapacaktır? Neden Kokila böyle acele ediyordur der. Kokila’nın bebeğini Eeleş’in evinde doğuracaksın sözleriyle Kinjal’in jetonu düşer. Kokila’nın bebeğin babasını Eleş olduğunu zannetiğini öğrenir. Kinjal hemen Umang’ı arar. Umang gidip bebeğin babasının Umang olduğunu söylemesini ister. Planları için bu yapılmalıdır.

Bu arada aklı bir karış havada aşık aşık hayallere dalan Gopi ise Ahem’i düşünüyordur. Eline yağtığı pasnumanı onunla ilgilenmesini. Bunları düünmeye daldığı içinde sütü taşırır. Rashi ise Gopi’nin neden böyle mutlu olduğunu sorar. Nerelere daldın da neleri düşünüyorsun der. Gopi kendini düşündüğünü söyler. Bundan sonra hayatının daha iyi olacağını hissetiğini söyler. Ahem’in ona olan ilgissinin de arttığını anlatır. Rashi ise bu durumun nasıl böyle olduğunu anlayamaz. Ancak çokta önemsemezde. Rashi’nin şu anki tek hedefi Kinjal’dir.

Diğer yandan Kinjal’de bebeğin gerçek babasının kim olduğunu Kokila’ya anlatmak ister ancak Kokila onu dinlemez ve sürekli başından savar. Kinjal ne yapıp edip gerçeği anlatmalıdır.

Tören için aşağıda zerdeçal öğütülmesi gerekir. Tüm kadınlar aşağıya inerler. Gömleğini düğmesi kopan ‘hem’de oraya gelir. Annesinden düğmesini dikmesini ister. Gopi bunu kendisine söyleyeceğini beklerken Ahem  Kokila’dan istemiştir. Rashi hemen Gopi’nin yanına yanaşıp ona fısıldamaya başlar. Ahem gerçekten senden hoşlanıyor der. Kolun yararlı olduğu için seni düşündü ve düğmesini sana diktirmedi der. Gopi bu düşünceyle beraber yüzünde gülücükler açar. Rashi her fırsatta Gopi’yi bu yönde gaza getirir. Gopi’ye sürekli Ahem’in ona aık olduğunu söyler. Seninde ona karşılık vermen lazım der.

Kinjal grçekleri u sefer çiçeğe yazılı bir notla annesine itiraf etmeyi planlar. Ancak buda işe yaramaz. Kokila çiçeğin üzerindeki notları yırtar. Onun tek düşüncesi bir an önce düğünü yapmaktır.  Kinjal hüzünlü şekilde bahçede gezerken karşısına biri çıkar. Adam Kinjal’e elini uzatır. Kinjal tanımadığı bu adama kim olduğunu sorar. Bu adam Kinjal’e iltifatlar etmeye başlar. Ardından ona gül uzatır. Bu kişi Daval’dır. Rashi’nin kuzeni. Kinjal ise başında bunca dertle bide Daval’la uğraşmak istemez. Urmila Daval’ı modi konağına getirip herkesle tanıştırır. Kokila Daval’ı tersler. Davalise garip şekilde elindeki çieği Kokila’ya verir. Olduka saf biri olan Daval’un derdine Hetal koşar. Onu Kokila’dan uzaklaştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir