Masum 416.Bölüm Özeti- 12 Mayıs Çarşamba

İki Cadı Gopi’nin Parasını Çaldı!

Masum dizisin 416.bölüm özetinde Pari Gopi’nin işlerini baltalamak için elinden geleni yapmıştı. Hatta palyaço kılığına bile girmişti. Tüm bunlarla da yetinmeyen Pari planları doğrultusunda Sona’yı Modi konağına davet eder. Masum dizisi 416.bölüm özeti devam ediyor.

Sona konağa döndü! Tabi Sona’nın gelişiyle Pari yeni entrikalar, planlar yapmaya hazırlanır. Buna Monica’yı da dahil eder. İkili Sona üzerinden ortalığı karıştırarak Gopi’nin iş dünyasında başarısını engellemek isterler.

Mera’nın kirli planı! Sona’nın konağa gelişi büyük bir mutluluk yaratır. Ayrıca Sona’nın hamileliği de ilerlemiştir. Sona konağa her an çifte mutluluk yaşatabilir. Diğer tarafta ise Mera ortalığı karıştırır. Vidya’nın kızına sağlıksız besinler vererek onu sorumsuz bir anne olarak gösterir. Shravan Mera konusunda Vidya’y uyarsa da Vidya’nın kardeşine güveni tamdır. Mera tüm bunları yaparken de üvey kızını oldukça boşlar. Onunla ilgilenmez.

Bu arada konağa Urmi gelir. Mera ve Vidya’yı Sona için düzenlenecek törene davet eder. Sona’nın Modi konağına geri döndüğü haberini de neşeyle verir.

Monica paraları gördü! Modi konağına döndüğümüzde küçük şeytan gizlice Gopi ve Kokila’yı takip ettiğinde para torbasını görür. Monica böylece Gopi’nin işini nasıl sabote edeceklerini bulmuştur. Hemen giderek gördüklerini Pari’ye anlatır.

Pari ve Monica parayı çalmak için plan yaparken Sona için düzenlenen eğlencede başlar. Davetliler tüm konağı doldurur. Bu arada Vidya ve Mera da gelir. Vidya’nın kızını Mera’nın getirmesiyse Kokila’nın dikkatinden kaçmaz. Koki hemen durumu fark etmiştir.

Hırsızlar iş başında! Tören tüm eğlencesiyle devam eder. Sona’ya ve yakında doğacak çocuğuna armağanlar verilir. Gopi, Vidya Sona için dans eder. Eğlence ve mutluluk tüm Modi konağını baştan aşağı sarar. Tabiki bu durum iki cadı için fırsattır.

Monica gizlice üst kata çıkar. Amacı paranın konulduğu dolaba gitmek ve parayı çalmaktır. Monica sessizliği fırsat bilerek oldukça iyi bir zamanlama seçtiğini düşünür. Ancak Koki’nin davetiyeleri odaya bırakmak için yukarı gelmesi onu oldukça korkutur.

Monica suçüstü yakalanmamak için dolaba girip saklanır. Bu esnada Pari’de onun imdadına yetişir. Hemen gelerek Kokila’yı oyalayıp odadan çıkarır. Ancak Koki odadan çıkarken önlem amaçlı kapıyı kilitlemeyi ihmal etmez. Dolabın içinden çıkan Monica çok geçmeden odada kilitli kaldığını fark eder. Monica camdan atlayarak dışarı çıkmayı başarır.

Paralar çalındı! Monica böylelikle odadan çıksa da atladığı için ayakkabının topuğunu kırar. Törene geri girdiğinde ise Urmila bu durumu hemen fark eder. Herkesin içinde Monica ile dalga geçer.

Paraların çalınması ise çok geçmeden fark edilir. Gopi sari imalatı için aldığı malzemelerin parasını ödemek için dolaba baktığında paraları bulamaz. Koki ve Gopi elbette bunun kimin başının altından çıktığını iyi bilirler. Bu amaçla ikili Pari’nin odasını aramak için onun odasına giderler. Ancak tüm aramalara rağmen para bulunamaz. Jigar’da sürekli tüm aksiliklerden karısının sorumlu tutulmasına kızar Gopi’yi parasına sahip çıkamamakla suçlar.

Paralar nerede? Gopi ne yapacağını bilmez halde paraları aramaya devam eder. Doktor Krishna Gopi’ye borç para vermeyi teklif eder ancak Gopi kabul etmez. Bu arada toptancılar gelince Gopi’nin eli kolu birbirine karışır. Onlara para vermesi gereklidir ancak paralar ortada yoktur.

Gopi hemen sunağa giderek tanrıya dua eder. Urmila ise toptancıları oyalar. Gopi’ye bir şekilde zaman kazandırmak ister. Nitekim miniklerin kaykayına sıkışan para Modilere ipucu olur. Koki hemen miniklerin oynadığı yere gider. Depoda arama yapan Modiler kayıp parayı sonunda bulur.

Paralar bulundu! Paraların toptancıya teslim edilmesiyle sorun ortadan kalkar. Gopi’nin şimdiki amacıysa sarilerini tüm Hindistan’a duyuracak bir proje yapmaktır. Gopi bunlarla ilgilenirken Mera ise avukat tutmuştur. Avukata para veren Mera’nın amacı ise Vidya’nın kızının velayetini almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.