Masum 40.Bölüm Özeti – 1 Mayıs Cuma

Ahem Gopi’nin ELİNİ TUTTU!

Masum dizisinde Urmila ve Rashi’nin oyunları bir önceki bölüm Gopi yüzünden suya düşmüştü. Ancak ikili oyunlarından vazgeçmeyeceklerdir. Ne olursa olsun Modi’leri başta Kokila olmak üzere rezil etmelidirler.

İkili bu amaçla yeni bir plana girişirler. Rashi’nin bir diğer amacıda Hetal’i zor duruma düşürmektir. Bu plan Rashi’den çıkar. Urmila kızının böyle planlar yapmasına şaşırır. Kızı gerçekten kendini aşmaya başlamıştır. Bir nevi boynuz kulağı geçiyordur.

 Bu arada Kokila ise bugün yapılacak tören için özel bir yemek hazırlar. Yapacağı yemek bügünkü törenin ritüellerinden biridir. Kokila yemeği güzelce yaotıkran sonra mutfaktan ayrılır. Urmla ve Rashi için ise planları için tam vakit gelmiştir.  İkili gizlice mutfağa girecek ve yemeğin yağının içine kandil yağı katacaklardır.

Ancak ikili bunu başaramadan Kokila gelir. Urmila ve Rashi tekrar deneyceklerdir ancak bu sefer herkesin olmadığı bir anı beklerler. Urmila ilk olarak Gopi’yi daha sonra Mani’yi mutfaktan uzaklaştırır. Bu arada Rashi’de mutfağa doğru ilerliyordur. Bu sefer sabotajı yapmaya çpok yaklaşmışlardır.  Urmila kapıyı gözetleyecek Rashi’de yağı değiştirecektir.Rashi yağları değişirken Kokila mutfağa doğru gelmeye başlar. Urmila onu engellemek için hemen öne atılır.

Urmila baş ağrıyormuş gibi yaparak Kokila’dan ilaç ister. Bu arada Rashi’ye birazda olsa vakit sağlayacaktır. Ancak bu plan ilaçların mutfakta olmasıyla suya düşer. Urmila bu sefer ev telefonunu arar. Kokila telefona bakmaya gidince işini bitiren Rashi mutfaktan yakalanmadan uzaklaşır.

İkili planlarını başarıyla yapmışlarıdır. Artık tek yapılması gereken töreni beklemek ve Kokila’nın rezil olmasını izlemektir.Tören yapılır. Yağ teker teker herkesin avuçlarına dökülür. Ancak tes giden durum Kokila’nın hemen dikkatini çeker. By yağ kandil yağıdır. Onun hazırladığı yağ değildir. Bu hata yüzünden Kokila azar işitir. Ancak Kokila’nın böyle kolay boyun eğmeye niyeti yoktur.

Kokila bunu kimin yaptığını biliyorum der. Ve ispatlamak için hemen herkesi toplayarak test yapar. Mani’ye uzunca bir bez getirmesini söyler. Ardından bezi masaya serer. Maniden başlayarak herkes sırasıyla beze elini bastıracaktır. Kimin eli yağlı ise onun el izi bezde kalacak ve sulu bulunacaktır.

Mani’den sonra Gopi’de ellerini basar ancak yağ izi çıkmaz. Hatta Hetal bile ellerini bastırır. En son ise sıra Rashi’ye gelir. Rashi’de ellerini bastırı ve olay aığa çıkar. Yağları değiştiren kişi Rashi’dir . Elbette Rashi bu durumu kabul etmez. Elinin başka türlü yağa bulandığını söyyler. Trülü yalanlar öne srerek durumdan kurtulmaya çalışır. Kokila’nın öfkesi ise oldukça yoğundur. Kokila Rashi’nin beceriksizliğinden, sürekli böyle olayalr yapmasından tüm kötü huylarından şikayet eder. Rashi tüm duyduklarından sonra gözyaşlarını tutamaz. Bir kez daha planı ters tepmiş ve yakalanmıştır.

Diğer yandan Mehta ailesi de tören için ziyarete gelirler. Bu ziyaret ortalığı birazda olsa yatıştırır. Ve bu durum ilginç olaylara sebep olur. Bugüne özel dışarıda havai fişek gsterisi yapılıyordur. Tüm konak halkı dışarıda gösteriyi izler. Havai fişek gösterisi oldukça eğlencelidir.

İlk yakınlaşma Kinjal ve Eleş arasında olur. Kinja kendine zarar vermek amacıyla elindeki maytapı söndürmez. Elin yanıncaya kadar tutmak ister. Eleş bu durumu görür ve maytapı Kinjal’in elinden alır. Bu hareket ikilyi bir anda el ele tutuşmalrına ve göz göze gelmelerine sebep olur.

İkinci yakınlaşma ise maytapların birinin ne hikmetse baheden taa mutfağa ordanda Gopi’nin elinde patlayı elini yaramasıyla başlar. Gopi tüm bu gösteriye katılmamasına rağmen bir iekilde yaralanmayı başarır. Eli acıyan Gopi’nin yardımına da bilin bakalım kim yetişir. Elbette Ahem. Gopi yanmış elinin acısını dindirmek iin musluğu açmaya çalışır ama musluk bir türlü dönmez. Aahem usulca Gopi’ninyanına sokulur. Gopi’nin ellerinden tutar ve acısını dindirmek iin musluğun altına sokar. Ardından suyu açar. Gopi kendini kaırmaya çalışsada Ahem onun ellerini sımsıkı tutmuştur. Ahem bunları yaparken Gopi utangaç ama aşk dolu gözlerle Ahem’e bakar. Ahem’in gözleride Gopi’dedir. Gopi eline ne kadar acısada Ahem’in bu ilgisinden dolayı çok ama çok mutlu olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir