Masum 398.Bölüm Özeti- 24 Nisan Cumartesi

Gopi ve Koki, Daram’ın Ölmediğini İspatladı!

Masum dizisi 398.bölüm özetinde Koki ve Gopi ne kadar uğraşsalar da Daram’ın izini bulamamıştı. Modi konağında ise Pari Sona’ya oyunlar oynamış ancak Sona tüm oyunları ona ters çevirmişti. Masum dizisi 398.bölüm özeti devam ediyor.

Pari büyük tepki alır! Sona’nın Pari’nin oyunu ortaya çıkarmasıyla Pari büyük tepki görür. Pari’nin yanı sıra bu işte parmakları olan Urmila ve Kinjal’de Kokila tarafından sert bir şekilde uyarılır. Kokila bir sonraki hatalarında Urmi ve Kinjal’i evden kovacağını söyler.

Gopi’de Pari’ye kızgındır. Sona ile uğraşmasına yakınır. Mera yargılanırken, yanı başındaki Vidya hamileyken Pari kendi entrikalarıyla ortalığı karıştırıyordur. Gopi Pari’ye tüm bu oyunlara artık bir son vermesini söyler. Ayrıca Tolu’da Sona’nın yanına giderek elini tutar. Ona sonsuza dek inanacağını söyler.

 Kısaca Pari, Urmila ve Kinjal yaptıkları planın ters tepmesiyle konaktaki tüm güçlerini bir anda yitirmişlerdir. Sona ise hepsine hadlerini bildirdiği için çok mutludur.

Daram’ın külleri dökülecek! Akşam olduğunda Shravan Vidya’yı arar. Onu babasının küllerinin döküleceği törene çağırır. Vidya eve girmeyeceğini ancak törene katılacağını bildirir. Bu esnada odada olan Koki ve Gopi’de durumu öğrenirler. İkili Vidya’ya Daram’ın ölmediğini açıklarlar. Küllerin döküldüğü törene de geleceklerini söylerler.

Koki ve Gopi’nin törene gidiş amacı küllerden örnek almak ve teste sokarak bunun Daram’a ait olup olmadığını öğrenmektir.

Ertesi gün olduğunda Koki ve Gopi’de Vidya ile beraber gider. Gora Kokila’yı gördüğüne hiç memnun değildir. Ancak Koki Daram’a veda edilirken orada olmak istediklerini söyler. Gora ve Koki aileleriyle beraber nehrin yanına gelirler. Koki burada ne yapıp edip küllerden örnek alması gerektiğini düşünür.

Küller teste sokuldu! Tören yapılıp Daram’ın külleri nehre dökülürken Vidya bir örnek almayı başarır. Daram’a ait olduğu iddia edilen kemik parçasını Modiler hemen bir uzmana götürürler. Kemiği inceleyen uzman bunun bir insana ait olmadığını Modilere bildirir. Uzman bunun bir köpek kemiği olduğunu da sözlerine ekler.

Koki, Gopi ve Vidya artık Daram’ın ölmediğinden kesin olarak emindirler. Ancak bu delil mahkemeye sunulamayacak niteliktedir. Hakim bu kemiği uydurma bir delil olarak nitelendirebilir. Bu yüzden Modilerin daha sağlam kanıtlara ihtiyacı vardır.

Shravan Vidya’ya inanmaz! Koki ve Gopi bu haberi Ahem ve Jigar’a haber vererek hep birlikte hareket etme kararı alırlar. Ayrıca Koki Mera’ya da yaşananları anlatarak Daram’ın hayatta olduğunu söyler. Mera birazda olsa rahat bir nefes almıştır. Vidya’da olanları Shravan’a söylemek ister. Ancak Shravan bunlara inanmaz. Vidya’ya tepki göstererek ondan uzaklaşır.

Vidya’nın olanları Shravan’la paylaşması hiç iyi olmaz. Shravan eve döndüğünde durumu Gora’ya anlatır. Modilerin kemik alıp test ettiklerini ve köpek kemiği bulduklarını söyler. Gora içinden Modiler ne kadar uğraşsalar da Daram’ı bulamayacaklar der.

Gora Modi konağını basar! Ayrıca Gora yanına köpekler alarak Modi konağını basar. Modiler konağa doluşan köpekleri görünce korkarlar. Gora Modilern oğluna köpek diyerek hakarette bulunduklarını söyler. Bunun bedelini de ödeteceğini sözlerine ekler.

Gora Modi konağını karıştırdıktan sonra ayrılmak için konaktan çıkar. Gopi ve Kokila onu yakalayıp hararetli bir tartışmaya girerler. Kokila Gora’ya Daram’ın yaşadığını bildiklerini söyler. Er ya da geç onun oyununu bozacaklarını haykırır. Gora ise ne yaparsa yapsınlar bir şey bulamayacaklarını ve Mera’nın en ağır cezayı çekeceğini söyleyerek Koki’ye karşılık verir. İkilinin restleşmesinde kazanan kim olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir