Masum 393.Bölüm Özeti- 19 Nisan Pazartesi

Vidya ve Bebeği Tehlikede!

Masum dizisi 393.bölüm özetinde Gaura, Vidya’nın şikayetlerini dinlemiş ve onun hamile olduğunu anlamıştı. Hem geleneksel ebe hem de doktor gelip Vidya’yı kontrol etmiş ve onun hamile olduğunu söylemişti. Gaura bu duruma çok sevinirken ertesi gün kutlanacak Holi bayramına arayarak Modiler’i davet eder. Ayrıca kimsenin gerçeği Modiler’e söylememesini ister. Kutlamalarda bu müjdeli haberi kendisi verecektir. Masum dizisi 394.bölüm özeti devam ediyor.

Ertesi gün olduğunda Holi’nin mutluluğu tüm Hindistan’ı sardığı gibi Modi konağını da sarmıştır. Ahem biricik eşini kucağına alırken bu durumu gören Modiler keyifle gülümser. Bunca badireden sonra herkes bu neşeyi özlemiştir.

Modi konağında kutlanan Holi bayramının yeni gelini Sona’da bir hayli mutludur. Herkes birbirinin yüzüne renkli boyalar sürerken Sona’da eşi Tolu’ya sürmek ister. Bu amaçla Tolu’yu arayan Sona onu yatakta uyurken bulur. Eline aldığı boyalarla bir güzel suratını boyar. Ancak bu kişi Tolu değil onun ikizi Molu’dur. Tolu ikilinin hemen arkasında pusudadır. Elindeki boyalarla ikiliye boya atıp ardından kaçar. Sona ve Molu kovalarken Tolu onlardan kaçar.

Gençlerin bu oldukça eğlenceli anları Sona’nın yanlışlıkla Pari’ye çarpmasıyla son bulur. Sona bu çarpışma esnasında elindeki tüm boyaları Pari’nin üzerine döker. Pari baştan aşağı boyaya bulanır. Pari elbette bu duruma çok öfkelenir.  Sona’nın alaycı tavrı ise Pari’yi iyice çileden çıkarır. Gopi’nin araya girmesiyle Sona özür diler ve olay kapanır.

Gaura konağında da Holi kutlamaları başlamıştır. Dharam Durga’nın Holisini kutlayıp alnına sindur sürer. Uzaktan bu anları gören Mera oldukça üzülür. Dharam bir noktada bunu bilerek yapar. Mera’nın tepkisini görmek ister. Mera ise öfkeyle oradan uzaklaşır.

Mera’nın öfkesinin yanı sıra Durga oldukça mutludur. Kocasının ona olan bu yakınlığı ona oldukça iyi hissettirmiştir.  Bu arada Shravan’da gelip annesinin Holi bayramını kutlar. İkili arasında gerçekleri açıklama konusundaki konuşma ise oldukça ilgi çekicidir. Durga oğlundan gerçekleri Vidya’ya anlatmasını ister. Peki nedir bu gerçekler? Bu konuşmanın üzerine Gaura’da gizemli birileriyle konuşarak planlar yapar.

Tüm bu gizem ve sır perdesi henüz aralanmamışken Modiler Garua’nın daveti için yola çıkarlar. Modiler elbette Gaura’nın bu ani teklifinden dolayı endişelidirler. Konağa gittiklerinde kimseyi göremeyince endişeleri daha da artar. Ancak gizlenmiş Garua elinde boyalarla çıkıp Holi kutlayınca bu gergin hava yerini eğlenceye bırakır.

Ortamdaki bu neşe Gaura’nın müjdeli haberi vermesiyle iki katına çıkar. Herkes Vidya’yı kutlar. Onun hamileliği tüm konağı mutluluğa boğmuştur. Gopi Shravan’ı da tebrik etmek ister ancak Shravan herkesi şaşırtacak bir hareket yaparak odasına gider.

Bu garip duruma rağmen Holi’nin getirdiği mutluluk herkesi yine mutluluğa boğar. Danslar, eğlenceler ve müzik. Her şey oldukça güzel gidiyordur tabi bir yere kadar. Kokila’da bu mutlu havanın arkasında farklı kokular geldiğini hisseder.

Arazi araçları ve oldukça garip giyimleriyle aniden partiye gelenler bu mutlu havayı bıçak gibi keserler. Vidya’yı silahla yere düşüren bu garip görünümlü kadınlar Ahem’e de silah doğrultarak yaklaşmamalarını ister.

Peki bu elleri silahlı ve herkesi tehdit eden kadınlar kimdir? Durga’nın anlatımıyla gerçekler ortaya çıkar. Gelenlerin içinde bulunan dul kadın Naiya’dır. Shravan’ın kardeşidir. Her şey onlar çocukken olmuştur. Naiya, Devang adında bir çocuk ile beşik kertmesidir. Shravan bu çocukla kriket oynarken yanlışlıkla top Devang’ın suratına gelmiş ve Devang Shravan yüzünden hayatını kaybetmiştir. Onun ailesi ise buna karşılık ileride Shravan’ın çocuğu olursa alacakları sözünü Gaura’dan almıştır.

İşte Vidya’nın gelişiyle bu garip giyimli aile yıllar önce onlara verilen sözün karşılığını almak için buradadır. Modiler buna izin vermeyerek karşı çıkarlar. Ancak karşılarındakiler bunu almak için kararlıdır. Ve bebek doğana kadar da Vidya ile duracaklardır. Vidya ise savaşmaya kararlıdır ve kolay vazgeçmeyecektir. Sizce Vidya bebeğini kaybedecek mi yoksa onu kurtaracak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.