Masum 391.Bölüm Özeti- 17 Nisan Cumartesi

Pari Geri Döndü! Yeni Belamız Olacak!

Masum dizisi 391.bölüm özetinde Madhu hayata gözlerini yummuş. Yaptığı tüm planlar, kötülükler ve ihtiraslarla birlikte bu dünyadan göçüp gitmişti. Modiler, Madhu’nun tüm yaptıklarına rağmen onu hep birlikte son yolculuğuna uğurlamıştı. Masum dizisi 391.bölüm özeti devam ediyor.

Madhu’nun gidişiyle birlikte tüm bu olanları engellemeye çalışan ancak bir türlü kendini kimseye inandıramayan Sona büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır. Başta Tolu olmak üzere tüm Modiler yaptıkları bu haksızlığın farkındadırlar. Sona’dan özür dilemeleri gerektiğini de anlarlar. Ancak Sona ortalıklarda yoktur.

Sona’nın nerede olduğuna bakarsak tapınağın önünde oturmuş çiçek satıyordur. Ancak birileri kafasına çuval geçirerek onu kaçırır. Sona neler olduğunu anlayamaz. Kısa bir süre sonra çuvalın içinden çıkartılırken Sona öfkesinden deliye dönmüştür. Kendisini kimin kaçırdığını görünce şaşkınlık yaşar. Çünkü onu kaçıran Modiler’dir.

Modiler başları önlerinde elleri birleşmiş şekilde Sona’dan özür diler. Tabi Sona’nın öfkesi bu kadar çabuk sönmez. Modiler’in ise bir sürprizi vardır. Hemen Modi kadınları Sona’nın etrafında pervane olurlar. Sona’yı takılarla donatıp onu evlilik için hazır hale getirirler. Anlayacağınız Modiler Tolu ve Sona’yı bu sefer herkesin birlikteliğinde evlendireceklerdir. Bu durum herkesi oldukça mutlu ederken Sona’nın öfkesi de böylelikle son bulur.

Mutluluk ve düğün devam ederken Gopi, Modi konağını arar. Meeti’nin telefonu açtığını düşünen Gopi ona son gelişmeleri anlatıp konakta hazırlık yapmasını söyler. Ancak telefonu açan kişi Meeti değildir. Telefonu açan kişi Pari’dir. Pari duydukları karşısında öfkelenip telefonu fırlatır.

Masum 391.Bölüm Özeti Devam Ediyor

Modiler düğünü bitirdikten sonra mutlu bir şekilde konağa geri dönerler. Gelin eve girmeden önce pirinç dolu küpü ayağıyla düşürecektir. Sona tam küpü devirecekken bir başkası tekmeyi geçirip tüm küpü devirir. Bu kişi Pari’dir! Pari tüm olanları bildiğini söyleyerek Modiler’e kızar. Tolu’nun evliliğini ondan saklamışlardır. Üstüne Pari elindeki gazete kupürlerini de fırlatarak hırsız ve cahil bir kızla evlendirdiklerini söyler. Mutlu ortam bir anda gerilir.

Pari bu evliliğe izin vermeyeceğini ilan ederken, Rashi öldükten sonra Tolu ve Molu’ya annelik ettiğini ve bunun karşılığının bu mu olacağını haykırır. Kokila araya girerek bu tartışmalara şimdilik son noktayı koyar. Ne olursa olsun Sona ile Tolu’nun evlendiğini ve ritüellerin devam edeceğini söyler.

Pari Kokila’ya ses çıkaramasa da ritüelleri baltalamaya kararlıdır. Gelinin ayak basacağı kırmızı boyanın içine siyah mürekkep katar. Böylelikle Sona içeri girerken ayakları siyaha boyanır. Koki bu dikkatsizlik yüzünden Pari’ye kızar.

Diğer tarafa dönecek olursa Dharam ve Mera’nın kafa karışıklıkları devam eder. İkili boşanma eşiğinde olsalar da ne yapacaklarını hala bilmez durumdadırlar. Gaura da rahat durmaz. Eline aldığı elektrikli sinekliği Mera’nın yüzüne geçirmek ister. Ancak Dharam araya girince sineklik onun yüzüne gelir. Dharam’ın yüzü baklava deseni gibi olur. Gaura yan çizmek iste se de Dharam bundan sonra Mera’ya kötülük yapmaması konusunda annesinden söz alır.

Tabi Gaura rahat durmaz. Kendi eliyle yapamadığı kötülüğü başkaları üzerinden yapmak ister. Kaynanalardan oluşan bir derneğe ihbarda bulunur. Mera’nın kendisine kötü davrandığını söyler. Kadınlar konağa gelip Mera’yı pataklarlar.

Son olarak Modi konağına dönersek Pari’nin inadı kırılmak bilmez. Gopi, Kokila, Jigar kim uğraşırsa uğraşsın inatçı Pari bu evliliği kabul etmeyeceğini söyler. Zavallı Sona’nın bunca badireden sonra yine mutluluğu yarım kalır. Pari ayrıca herkesin karşı çıkmasına rağmen Tolu’nun başına elini koyarak ona yemin ettirir. Bu yemin Pari, Sona’yı kabul etmeyene kadar bu evliliğin tam anlamıyla yaşanmayacağıdır. Tolu Rashi’den sonra ona annelik yapan Pari’nin bu yeminini mecburen kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir