Masum 39.Bölüm Özeti – 30 Nisan Perşembe

Rashi Gopi’yi Kıskançlıktan Öldürecek!

Masum dizisinde Kinjal yaptığı hatayla Umang’ı kaybetmenin acısını yaşar. Eleş ve ailesi ise müstakbel gelin adaylarıyla pek bir ilgilidirler. Kinjal Umang’ı defalarca aramasına rağmen ona ulaşmayı bir türlü beceremez. Umang telefonalrını açmamakta diretir. Eleş’te KinjalE olan ilgisin sevgisini belli eder. Kinjal bu durumdan kaçmak ve kurtulmak istiyordur. Ancak naıl yapacağı konusunda hiçbir fikri yoktur. Tabi Umang bu oyununu çok uzatmayacak ve darklı planlar için terkar Kinjal’e yakın olmaya devam edecektir.

Bu arada sunağın boyama işleri bitmiştir. Daha önceki bölümde hatırlayacağınız üzere Rashi boya renklerini değiştirmişti. Ve şimdi boya bittiğinde ise zafer ilan edecektir. Hetal ve Kokila’yı zor duruma düşürmek tek amacıdır.

Herkes sunağa gider ve dualarını ederler. Rashi içten içe gülümser ve sunağın açılışını bekler.  Ve sonunda o an gelir. Boyacıalr sunağın üzerindekş perdeyi kaldırınca Kokila şok olur. Gözlerine inanamaz. Sunak onun seçtiği tenge değil kırmızı renge bürünmüştür.

Kokila hemen boyacı ustasına hesap soramaya başlar. Bu sunağın halide nedir böyle, onun seçtiği renk yerine neden böyle bir renge boyanmıştır der. Usta siz ne verdiyseniz o renge boyadık diye Kokila’ya karşılık verir.

Kokila ve boyacı birbirlerine girmişken yanda Rashi ise bıyık altından gülmeye başlar. Bu durum çok hoşuna gitmiştir. Sunağın bu hali Kokila’yı delirtmiş, diğer yandan ev halkıda bu duruma tepkilidirler. İbadet edilen sunak kıpkırmızı ve kötü bir renktedir. Kokila boyacılara çok çıkışınca adamlar sizin istediğinizi yaptık diyip giderler. Ancak yaptıkları hatayı düzeltmezler. Kokila bu durumu nasıl düzelteceğini kara kara düşünür.

Hemen başka boyacıları Gopi’ye aratır. Ancak Gopi okuma yazma bilmediği için bu durumu çözemez. Rashi yine araya girer ve ben ararım diyerek defteri alır. Elbette Rashi boyacıları aramış gibi yapıp hiçbirnin müsait olmadığını Kokila’ya söyler. Rashi Kokila’yı zor durumda bırakmaya kararlıdır.

Tabiki Kokila’yı bu durumdan kurtaracak tek bir kişi vardır. O da Gopi. İlk iş olarak boyaları toplayan Gopi sunağı eski haline getirmeye kararlıdır. Boyaları bir güzel birbirine karıştırır ve hazırlar. Ardından da sunağı boyamaya başlar. Bu arada Jigar gelir. Jigar boya işinde Gopi’ye yardım edecektir Koca sunağı Gopi’nin tek başına boyaması oldukça zordur.

Rashi ise bu durumdan habersiz annesini arayıp yaptıkarlını anlatır. Ana kız yine çok mutludurlar. Kokila’yı rezil etmiş ve zor duruma sokmuşlardır.

Bu arada Jigar ise Kokila ve Hetal’i alıp sunağa getirir. Onlara bir sürprizi vardır. Rashi ne olduğunu merak eder. Jigar sunaüın üzerindeki perdeyi çekince Kokila yine gözlerine inanamaz. Sunak bembeyaz ve pırıl pırıl olmuştur. Rashi ise arkada şok içerisindedir. Jigar tüm bunalrı Gopi ile birlikte yaptık der. Tüm fikir ona aitti diye ekler. Kokila güzel gelininni böyle bir şey yapmasından çok gururludur. Hem düştüğü kötü durumdan kurtulmuş hemde Gopi gibi bir gelini olduğu için gururlanmıtır.

Rashi ise ateş püskürür. Daha önce dans numarasında da Gopi’yi herkesin önüne atıp kahraman ilan etmişti. Şimdi ise ikinci kez onu herkesin gözünde kahraman yapacak bir sonuca sebep olmuştur.

Olaylar Gopi’nin zaferiyle geekleşirken Rashi bir darbe daha yer. Bu seferde konağa satıcıalr gelir. Değerli kolyeleri sunarlar. Kokila gelinine hemen en pahalı ve en güzel kolyeyi beğenip alır. Rashi’de olayı unutmuş takı hayranlığıyla takıalra bakmaya dalmışken istediğini alamama gerçeği ile yüzleşir. Hetal ise gelinine daha uygun ve ucuz bir takı beğenip alır. Rashi Gopi’yi öldürecek seviyeye gelir.

Rashi’nin bu tavrı Hetal’i ok üzer. Kokila ise hem guruludur hemde haklı çıkmanın bilgeliğiyle Hetal’e beni dinlemeliydin der. Rashi hiçte iyi bir gelin değildir.

Konakta hediyeleşmeler devam eder. Hetal kendi gelininni mutlu edemezken bu sefer Gopi’i mutlu etmek için yalan söyler. Aslında yalanı mantıklıdır. Jigar Rashi’ye sari alırken Ahem Gopi’yi hiç düşünmemiştir. Hetal’de Gopi’ye sari hediye edip bunu Ahem’in ona aldığını söyler. Gopi Ahem bana sari almış diye mutluluktan deliye döner. Şapşal şapşal konakta koşuşturu. Hatta Ahem ile neredeyse çarpışırlar. Tabi bu sahte mutluluk çok uzun sürmez. Kokila bu gerçeği farkedince Hetal’e çok kızar. Gerçekleri Gopi’ye söylemesini siter. Sahte yalanlar üzerine bir mutluluk kurulamaz der. Benim gelinimi böyle kandırmamalısın diye söylenir. Hetal bu durumu Gopi’ye anlatınca Gopi’nin tüm mutluluğunun yerini göz yaşları alır. Ahem’in onu artık sevmeye başladığını düşünmüşken olaylar hiçte öyle değildir. Hetal’de yaptığından dolayı pişmanlık içine girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir