Masum 38.Bölüm Özeti – 29 Nisan Çarşamba

Ahem’in İlacı Gopi’dir| Rashi İSYANDA!

Masum dizisinde Rashi konağın hakimiyetinin elinden alnmasına çok üzülmüştür. Ne yaparsa yapsın kendini ispatlayamayacağını düşünür O ne kadar çabalasa başta Kokila onu azarlamış şimdi ise Hetal’e gerçek yüzünü ona göstermiştir. Rashi aslında bu durumda iyiyken onu hırslandırıp kafasına yeni fikirler sokmak için Urmila arar. Urmila salak kızım üzülme neden üzülüyorsun diye başlayarak Rashi’ye yeniplanlardan bahseder. Bu plan Kinjal’in evliliği üzerinden işleyecek ve Modilerin onlara yaptıklarının hesabı sorulacaktır.

Rashi bu fikri çok sever. Tüm intikamının alınması ve Modiler böyle zor duruma düşmüşken onların yeniden üstlerine çıkabileceklerdir. Rashi bu planı düşününce artık umursamaz ve acımasız birine dönüşür. Nasıl olsa intikam alıp onalrı zor duruma düşüreceklerdir. Bu yüzden arsızlık ve ters giderek şimdiden de yaşadıklarının acısını çıkarmak için iyi fırsat diye düşünür. Başta Hetal’e karşı epeyt acımasız olacaktır.

Diğer yandan iyi kalpli Hetal ise Rashi’ye yaptıklarından dolayı pişman olmasada vicdan azabı çeker. Bu amaçla oğlu Jigar’ı Rashi’nin gönlünü alması için yollar. Jigar annesine minik sitemler etsede annesi yapması gerekni yapmıştır.

Kinjal ise kaçmayı becerememiş Umang’a gidememiştir. İkili telefonla konuşurlar. Umang Kinjal’e ok ökelidir. Nişandan kaamamış onu hayal kırıklığına uğratmıştır. Öfkeli Umang Kinjal’e birdaha onu görmek istemediğini söyler. Sırf Kinjal’in parasının peşinde koşan Umang’ın bu tripleri şaka gibi gerçekten.  Kinja öfkelenir ve Umang’ı kaybettiği için nişan yüzüğünü fırlatır.

Rashi ise aşağıda nişan temizliği yazpılıp değerli vazoları kaldırıken birini düşürüp kırar. Hetal ne oluyor diye gelip Rashi’ye sorar. Rashi Hetal’e aşırı öfkeli oludğu için tersler. Sürekli onun açıklarını bulduğunu söyler. Hetal’e çemkirir. Tabi Rashi bununla kalmaz her fırsatta Hetal’i tersklemeye devam eder. Hetal şok içindedir. Gelini ona savaş ilan etmiştir.

Kokila gelip olaya el atar. Rashi’yi odasına yollar ve annenle böyle konuşamazsın der. Ardından Hetal ile konuşan Kokila tüm suçu Hetal’e yükelr. En baında Rashi’nin doğru gelin olmadığını söyler. İki kardeş bir evde olamaz der. Rashi’nin bu durumu Gopi’yi de etkiliyor der.  Rashi’nin yaprığı tüm hataları anlatır.

Konaktaki temizlik ve tadilat işleri ertesi günde devam eder. Boya yapılması için boyacılar konağa gelirler. Tüm konak toplanmı ve boya için hazır hale gelmiştir. Rashi ise arsızlıklarına devam eder. İntikam almak için yere misketer atar. Amacı Kokila’nın dikkatini dağıtıp elindeki boya seçim defterindeki sayfayı değiştirmektir. Konağı Kokila’nın istediği renge boyanmamasıdır. Nitekim başarılıda olur planında.

Bu arada Ahem ve Jigar gelir. İçerisi boya nedeniyle toz olmuştur. Ahem bu tozdan etkilenip öksürmeye başlar. Apar topar odasına çıkar ama orasıda aynı durumdadır. Ahem’in öksürüğü ise giderek daha da artar. Bu durum Gopi’nin dikkatini çeker ve Ahem için endişelenmesine sebep olur. Ahem öksürük yüzünden gece dahi uyuyamıyordur. Ahem su içmek için mutfağa gider. Gopi’de onun peşinden. Ahem’in durumu hiç iyi değildir. Gopi hemen ocağın başına geçer ve ona çeşitli baharatalrdan oluşan bir karışım hazırlamaya başlar. Bu karşıım Ahem’in tüm alejisini geçirecektir. Gopi karışımı hazırladıktan sonra Ahem’e götürüp bunu kullanırsan öksürüğün geçecek der. Yaptığı karışımı masaya koyup gider. Ahem’in ona olan öfkesini bildiği için en iyi yolun bu olduğunu düşünür. Ahem her ne kadar Gopi’ye kızgında olsa bu karışımı denemek zorundadır. Çünkü öksürüğü hiç ama hiç kesilmemiştir. Ahem havluyu başına geçirip buharlı suyu uygulamaya başalr. Bu karışım o kadar iyi gelmiştirki Ahem’in öksürüğü hemen kesilir. Gopi mutluluktan havaara uçar.. Ahem’i huzur içinde uyuyorken görünce onun da için huzurla dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir