Masum 373.Bölüm Özeti- 30 Mart Salı

Gopi’nin Ahem’e VERDİĞİ BÜYÜK SÖZ!

Masum dizisi 373.bölüm özetinde Ahem tapınakta keşiş olmaya karar verirken Gopi ise Ahem’i bulmak için yollara düşmüştür. Urmi, Modi konağını arayarak son gelişmelerden haberdar olur. Bu esnada Vidya gelir. Vidya tüm olan biteni Urmila’dan öğrenir ve kardeşi Mera’yı arayıp ona haber verir. Mera ise Dharam ile uğraşmaktadır. Dharam Mera’ya kendini fena kaptırmıştır. Geçmişte ona nefret duyduğunu ancak şimdi Mera’ya karşı tek hissettiği şeyin aşk olduğunu itiraf eder. Ancak Mera babası ile ilgili gelişmeleri öğrendiği için Dharam’ı dinlemez bile. Mera apar topar babasını bulmak için ayrılırken Dharam hala aşk sarhoşluğunu yaşamaya devam eder. Masum dizisi 373.bölüm özeti devam ediyor.

Gopi, Shahrukh Khan ile yolculuğa devam ederken Ahem’de Kajol’la tanışır. Bu kadın Ahem’in dertlerini dinleyerek ona yol göstermek ister. Ailesini ve sevdiklerini bırakmaması gerektiğini anlatır. Ahem ve Kajol’un konuşmasının bir benzeri Gopi ile Khan arasında gerçekleşir. Khan Gopi’yi tapınağa getirirken o da sevginin gücünden bahseder. Gopi’nin inancıyla tüm bu sorunları çözeceğini dile getirir.

Gopi Khan ile ayrılıp tapınağa giderken Ahem’i görür. Gopi sağ salim Ahem’i bulabildiği için çok ama çok mutludur. Hemen koşarak Ahem’e sarılır. Ancak Ahem Gopi’nin sarılmasına karşılık vermez. Bu esnada Gopi ve Ahem’in karşılaşması gibi Shahrukh Khan ve Kajol’da karşılaşır. İkili bu karşılaşmanın şaşkınlığını yaşarken tüm yaşananlar bir nevi onlar içinde bir tecrübe olmuştur. Khan ve Kajol bu tecrübeyle barışırlar.

Khan ve Kajol’un aksine bizim çiftimiz henüz barışmamışlardır. Gopi Ahem’in evine geri dönmesini isterken Ahem tüm hayatını artık keşiş olarak sürdürmeyi düşünür. Tabi Khan ve Kajol bu duruma el atarlar. Ahem’e aileyi, sevgiyi, aşkı anlatırlar. Ahem Khan ve Kajol’un bu etkileyici konuşmalarından sonra Ahem yumuşar. Gopi’ye sarılıp onunla geri döneceğini söyler.  Bu mutlu tabloya Modiler de eklenir. Ahem Koki’den özür diler. Ardından kızı Vidya’ya sarılır. Ayrıca Mera’yı karşısına alan Ahem tüm bu olanların kendi suçu olduğunu söyleyerek kızı Mera’dan da af diler. Böylece büyük bir sorun şimdilik ortadan kalkmış olur.

Mera Vidya ile eve dönerken gözyaşlarını tutamaz. Babasına kötü davranmanın pişmanlığını yaşar. Tüm bu olanlardan sorumlu tuttuğu tek kişide Gaura’dır. Ve Mera ne olursa olsun Gaura’dan intikamını alacaktır.

Gaura konağına dönersek Dhrama’ın aşk sarhoşluğu Gaura’yı hiç ama hiç memnun etmez. Gaura oğlunun bu denli değişmesine epey canı sıkılırken işleri toparlamanın hesaplarını yapar. Urmila ise Gaura ile alay etmeyi ihmal etmez. Nitekim Gaura tüm işlerin ters gitmesinden etkilenir. Rüyasında Mera ve Dharam’ın birlik olduğunu, Urmi ve Durga’nın onu astığını görür. Gaura korku içinde uyanır.  Bir noktada Gaura’nın korkuları gerçekte olur. Mera çay içerken Gaura’nın üzerine çayı döker. İkili kavga etmeye başlarlar. Mera Dharam’ın geldiğini görünce hemen rol yaparak sanki Gaura ona kötü davranıyor imajı verir. Dharam’da annesine bu konuda kızar.

Gaura için işler iyi gitmezken Modi konağında da durum pek farklı değildir. Ahem konağa dönse de içine düştüğü bunalımdan çıkamaz. İstediği tek şey yalnız kalmak olur. Ayrıca Modiler için bir diğer sorunda Madhu’dur. Koki sahte mektup işinin arkasında Madhu olduğundan emindir. Bu konuda imalardan bulunan Koki evin huzursuzluğunu bozulmasına dair Madhu’ya üstü kapalı tehditler savurur. Madhu ise oldukça gerilir.

Aşk sarhoşu Dharam’a geri dönecek olursak evde oturmuş Mera’yı hayal ediyordur. Urmi Dharam’ın bu durumunu görünce hiç fırsatını kaçırmaz. Hemen yanına giderek ona bilgiç tavırlarla nasihatler verir. Mera’yı etkilemek istiyorsan daha genç giyinmelisin der. Dharam bu fikri çok beğenir. Dışarı çıkar ve yeni imajıyla bir süre sonra konağa tekrar görür. Dharam’ın bu modern tarzı konakta epey komik karşılanırken Gaura oğlunun bu değişimine çok bozulur. Ancak Gaura’da bu konuda altta kalmaz. Mera’nın oyununa oldukça zeki bir yanıt verir. Gelinlerinin ikisinden de çocuk yapmalarını ister. Tabi ki Mera bu istek karşısında oldukça bozulur. 

Diğer tarafta Ahem’in perişan hali Gopi çok ama çok üzer. Gopi Ahem’in bu durumuna daha fazla dayanamaz ve ona oldukça büyük bir söz verir. Ahem’i kaldırıp sunağın önüne götüren Gopi’nin ona sözü kızlarını geri getireceğidir. Gopi eğer kızlarımı getiremezsem ben giderim diyerek de oldukça büyük bir sözü Ahem’e verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir