Masum 372.Bölüm Özeti- 29 Mart Pazartesi

Ahem Hatalarının Bedelini CANIYLA MI ÖDEYECEK?

Masum dizisi 372.bölüm özetinde Gopi Ahem’in evi terk etmesini kaldıramaz. Tüm Modiler’e Ahem’i bulup tekrar getirmek için söz verir. Madhu ise kızının gitmesini istemez. Yazdığı yalan mektubu dayanak göstererek Ahem’in gelmeyeceği konusunda Gopi’yi ikna etmeye çalışır. Madhu’nun tersine Koki Gopi’ye destek verir. Ahem’i getireceği konusunda ona güveni tamdır. Masum dizisi 372.bölüm özeti devam ediyor.

Bu arada köşede duran vazo kırılır. Ayrıca rüzgarın etkisiyle Ahem’in gerçek mektubu Gopi’ye doğru yuvarlanır. Gopi mektubu açtığında Ahem’in yazdığını hemen anlar. Ahem bu mektupta hiç kimseyi suçlamadığını söyler. Aksine olanların tek sorumlusu olarak kendini görür. En başından beri Gopi’ye yüz çevirmesi ve kızlarını doğru büyütememesi. Kısaca tüm olanlardan kendini sorumlu tutan Ahem bu yüzden konaktan ayrılmıştır.

Gopi Ahem’in mektubunu okurken Ahem oldukça dağılmış bir halde yürüyordur. Ahem bu yürüyüşünde kendini bulmaya çalışır. Yerlere kapanır ve yaptığı günahlarının bir noktada bedelini ödemek ister. Ahem’in kendini bulmak için çıktığı bu yürüyüş onu bir uçurumun eşiğine kadar getirmiştir. Ahem kendi diyetini yoksa yaşamıyla mı ödeyecektir?

Diğer tarafta Vidya ise hem Urmila’yı hem de Mera’yı uyarır. Urmi’nin Gaura konusunda oldukça ileri gittiğini Mera’nın ise Dhram’a oynadığı oyunun sonuçlarının kötü olabileceğini söyler. Nitekim her ne kadar Mera bu duruma kimsenin karışmasını istemese Vidya endişelerinde haklıdır. Dharam Mera’ya gittikçe kendini kaptırmaya başlamıştır. Urmila’da son olayda az kalsın Dharam’ın Mera’yı öpeceğini hatırlatarak o da bu konuda Vidya ile aynı düşünceleri paylaşır.

Modi konağında ise cevaplanmayı bekleyen bir soru vardır? Ahem giderken bir mektup bırakmış ve bu ortaya çıkmıştır. Peki diğer mektupta neyin nesidir. Koki iki mektubu kıyaslayınca aralarında büyük fark olduğunu anlar. Gopi’de bu mektubu kimin yazdığının peşinde düşmeye kararlıdır. Tüm bu sözler Madhu’yu oldukça tedirgin eder. Ancak şimdilik Madhu’nun endişelenmesine gerek yoktur. Çünkü Gopi’nin önceliği ortalardan kaybolan Ahem’i bulmaktır.

Gaura konağına dönecek olursak orada Vidya’nın endişelerini haklı çıkartacak bir gelişme olur. Urmi telefonla konuşurken ortalık yerde yatan Mera’yı görür. Mera Dharam’ın yakınlaşmalarını engellemek için salonda yattığını söyler. Ardından yastık ve örtüyü odaya götürür. Urmi ve Vidya Mera’yı takip ederler. Mera odasına girdiğinde Dharam elinde gülle onu karşılar. Dharam Mera’yı etkilemek için elinden geleni yapmaya kararlıdır. Uzaktan bunları gören Vidya ve Urmi bu işi çabucak çözmeleri gerektiğini anlarlar. İkili Dharam’ı yönlendirmeye ve Mera’dan uzaklaştırmaya çalışırlar. Aynı zamanda Gaura’ya karşı da kullanmayı ihmal etmezler.

Asıl konumuza dönersek. Gopi arabaya atlamış ve Ahem’i bulmak için şehri dolaşmaya başlamıştır. Bu esnada Ahem ise uçurumun kenarında durmaya devam eder. Yanına bir adam gelip ona su ikram eder. Bu arada Gopi Ahem’i telefondan defalarca arar. Ahem ise telefonunu fırlatıp atarak cevap vermez. Ahem’e su veren adam telefonu açar. Gopi adama Ahem’i sorar. Ardından neden onun telefona cevap vermediğini söyler. Telefonu açan adam ise ‘Merhaba bu telefonun sahibi telefonunu fırlattı ve bende yerden alıp açtım. Şu an telefonun sahibi bir uçurumun kenarında’ der. Gopi bu sözlerle adeta yıkılır. Jigar ve Koki’de gözyaşları içinde kalırlar. Herkes Ahem’in intihar edeceğini düşünür.

Gopi bir an önce adamın telefonu açtığı yere doğru hareket eder. Ancak Gopi oldukça panik olduğu için kaza yapar. Kaza yaptığı kişi ise Shahrukh Khan’dır. Diğer Hint dizilerinde gördüğümüz gibi farklı dizilerle birleştirilme yapılmış. Burada Khan, Gopi’ye başta kızsa da onun derdini dinleyince yardımcı olmak için gideceği yere kadar götürür.

Gopi Ahem’e ulaşmaya çalışırken Ahem ise bambaşka bir yola girmiştir. Hatalarının bedelini canıyla ödemek yerine tapınağa keşiş olmaya karar verir. Bu amaçla görevli olabilmek için belli ritüelleri yerine getirip Tanrı’ya yakarır ve hatalarının affedilmesini ister.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir