Masum 37.Bölüm Özeti – 28 Nisan Salı

Ahem Gopi’nin Güzelliğine VURULDU!

Masum dizisinde Rashi Kinjal’in nişan yüzüğünü kaybetmiştir. Kinjal ise kaçma girişimlerine devam eder. Ne yapıp edip bu nişandan kurtulmalıdır. Rashi ise henüz yüzükleri kaybetiğinden hbaersiz nişan haırlıkları için evi süsler. Bu arada Urmila’da nişan için gelmiştir. Rashi Urmila’ya sinirlidir. Onun yüzünden başına gelmeyen kalmamıştır. Annesinin planlarına artık uymayacaktır.

Kinjal kapıdan kaçmayı beceremeyince bu sefer camdan kaçmayı düşünür. Yatağına bir ip bağlayarak camdan aşağı ineccek ve o çok sevdiği Umang’ına kavuşacaktır. Kinjal’in bir yanı kaçmayı isterken diğer yanıda ailesini yüz üstü bırakıp onları rezil edeceği için üzgündür. Ne de olsa tam nişan günü bir gelinin kaçması affedilebilecek bir durum deüğildir. Kinja tüm bunalrı göze alır. Ama kamayı beceremez. Tam giecekken Mani gelir ve tüm planını bozar.

Bu arada Ahem ise aşağıda nişşan hazırlıkalrını yönetiyordur. Bunları yaparken bir anda donakalır. Ağzı açık bir şekilde birine bakıyordur. Yüzünü göremediği bu güzel kadında kimdir? Üstelik üzerindeki sariside harkadır.  Elbette bu kişi bizim güzel Gopi’mizden başkası olamaz. Ahem kinin bir yana bırakırsa Gopi’nin güzelliğinin farkına varacaktır. Nitekim şimdi olanda budur.

Ahem bu güzel kadnın kim olduğunu görmek için ona yaklaşır. Yüzünü görmeli ve tanışmalıdır. Tabi onun Gopi olduğunu görünce hemen kafasını başka yöne evirir ve ondan uzaklaşır. Tabi Gopi  güzelliği ile evdekilerinde övgülerini alır.

Bu arada Kinjal ikinci kaçma girişimine başlar. Ancak bunda da başarılı olamaz. Bu seferde Urmila planını bozar. Kinjal ne yaparsa yapsın o nişana katılacaktır.Koca dişli Urmila’nın ne yaptığını gördüğünü anlayan Kinjal’de bu kaçmadan vazgeçer.

Misafirler ise konağa dolmaya başlar. Nişan için artık çok az zaman kalmıştır. Asıl sorun ise şimdi gün yüzüne çıkacaktır. Rashi’nin kaybettiği yüzük. Niişan için yüzüklerin getirilmesi gerekir. Rashi yüzükleri almaya odasına gidince yüzüğü göremez. Defalarca bakmasına rağmen yüzük kutusunda yoktur. Yüzük nereye gitmiştir? Rashi tüm odayı aramaya başlar. Gopi’de gelip  Rashi’ye neler olduğunu sorar. Rashi yüzükler yok deyince ikili birlikte aramaya başlar.Durumu tesadüfen Hetal’de öğrenir. Hep birlikte aramaya balarlar ancak nafile yüzük yoktur. Tek mantıklı çözüm ise Gopi’den gelir. Kendi yüzüğünü vererek bunu kutuya koyalım der.

Nişan başlar. Sırasıyla önce Kinjal yüzüğü Eleş’e takar. Konfetieler mutluluk hakimdir. Daha sonra sıra kayıp yüzüğe gelir. Eleş kutuyu alır. Yüzüğü Kinjal’e takmak için açar. Ancak şok olur. Aldıkalrı yüzük bu değildir. Eleş ne olduğunu soarar. Kokila gözlerinden alev saarak etrafa bakar. Hetal söze girer ve yüzükte bir problem olduğu için başka bir yüzükle değiştirdik der. Bu cevap çok tatmin edici olmasada nişanın gidişatına zarar vermemek için pek önemsenmez ve nişan sorunsuzca biter. Tabi nefret dolu bakışları alan Rashi ise tedirgindir.

Tüm misafirler konaktan gittikten sonra Rashi’ye hesap sorulma vakti gelir. Kokila yüzüğün akibetini Rashi’ye sorar. Yüzük nerede. Ne yaptın yüzüğü? Rashi bir şey yapmadığını dolapta olduğunu ama bulamadığını söyler. Af dielr. Kendisini aklamak için yalvarır. Hetal ise Kokila’yı durdurup sözü ondan alır ve konuşmaya başlar. Rashi’ye olan güveninin sarsıldığını söyler. Rrashi için ne kadar fedakarlık yapsada bu affedilmez bir olaydır.

Rashi’nin cezası ise daha önce Gopi’de olduğu gbi tüm sorumlulukların ondan alınmasıdır. Başta konağın anahtarı alınır. Rashi büyük bir üzüntü içinddir. Ona verilen tüm fırsatları tepmiştir. Konakta söz sahibi olmak isterken bu hatasıyla Mani’den bile daha aşağı bir konuma gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir