Masum 359.Bölüm Özeti- 16 Mart Salı

Ahem ve Gopi’nin Arası Tekrardan Bozuldu!

Masum dizisi 359.bölüm özetinde Ahem kızı Vidya’yı Gaura’nın yanından almak için gelmiş üstüne annesi Kokila’ya yapılan saygısızlığı da görünce deliye dönmüştü. Ahem Viyda’ya evine ailesinin yanına geri dönmesini söylerken Vidya babasına bunu isteğini yerine getiremeyeceğini söyler. Buradan ancak kardeşi Mera ile çıkacağını söyler. Ahem kızının dönmeyeceğine duyunca sinirlenir. Masum 359.bölüm özeti devam ediyor.

Modi konağında ise büyük bir merak vardır. Ahem öfkeyle gitmiş ve kimsenin sözünü dinlememiştir. Gopi’nin en büyük korkusu Ahem’in eskisi gibi ailesinden kopmasıdır. Eğer Ahem bir daha küsüp giderse Modi ailesinin tekrar dağılacağından endişelenir. Bu arada Gaura’nın evinde Vidya’nın gelmemesi karşısında Ahem oldukça zor duruma düşer. Gaura bu fırsatı değerlendirerek Ahem’e saygısızlık yapar ve onu küçük duruma düşürür. Ahem tam oturacakken Dharam sandalyeyi çekip Ahem’in yere düşmesine sebep olur. Ardından sandalyeye hizmetçiyi oturtarak bu konakta Ahem’in hizmetçiden bile daha düşük seviyede olduğunu ima eder.

Masum 359.Bölüm Özeti Ahem’e Büyük Saygısızlık!

Masum 359.Bölüm Özeti Ahem’e Büyük Saygısızlık!

Ahem’e yapılan durum Mera’nın bile gücüne gider. Babasına sırt çevirmiş olsa da böyle aşağılanmasını görmek onu üzmüştür. Ancak gemileri yakan Mera buna rağmen kendini tutar. Vidya babasına bir tabure vererek onun yanında yer aldığını gösterir. Ayrıca tanrının burada kendisiyle olduğunu söyleyerek babasının onu merak etmemesini söyler. Tüm bu olanlardan habersiz olan Gopi ise Modi konağında perişan hale gelmiştir.  Gopi olayları duymasa da bir nevi hissetmiştir.

Ahem gitse de Gaura yine ortalığı karıştırmaktan vazgeçmez. Mera’yı dolduruşa getiren Garua Vidya’nın üzerine salar. Amacı iki kardeşin arasını bozmaktır. Mera’da intikam duygusuyla Vidya’ya üstünlük sağlamaya çalışır. Ancak Vidya tıpkı annesi gibi yapıcı ve altta kalmayan biri olduğu için Mera’ya bu fırsatı vermez. Shravan ise iki kardeşin birbirlerine girmesine dayanamaz ve onları ayırır. Durga da Vidya’ya sabırlı olması konusunda destek olur.

Tabi bu durum Gaura’nın hoşuna gitmez. Gaura bu sefer Mera’yı Shravan ve Durga konusunda doldurur. Shravan’ın işlerine karışmasını istemiyorsan Durga’ya eziyet etmelisin der. Kısaca Gaura ve Dharam tam bir şeytan gibi durmadan ortalığı karıştırırlar.

Masum 359.Bölüm Özeti Ahem Gopi’ye Çok Kızgın!

Masum 359.Bölüm Özeti Ahem Gopi’ye Çok Kızgın!

Diğer tarafta ise fırtına öncesi bir sessizlik vardır. Ahem öfkeyle Modi konağına dönmüştür. Gaura tarafından aşağılanmış kızı da onunla gelmemiştir. Ahem tüm olanlardan Gopi’yi sorumlu tutar. Kızı Vidya’nın gitmesine o müsaade etmiş ve ona bu konuda hiç haber vermemiştir. Gopi, Ahem’in ona karşı bu derece kin ve nefret dolu sözleri karşısında gözyaşlarına boğulur. Modiler araya girmeye çalışsa da Gopi korktuğunun başına geleceğinden dolayı çok üzgündür.

Bu arada Mera Gaura’nın etkisi altında kalarak Durga’ya kötü davranmaya başlar. Dharam’ın odasında Durga’yı görünce kızar. Vidya ise Durga’nın yanında yer alır. Durga’nın Dharam’ın ilk eşi olduğunu söyleyerek ona saygı duymasını ister. Shravan ise Vidya’nın bu hareketleri karşısında ona minnettar kalır. Vidya’ya karşı duyguları olan Shravan annesine karşı bu davranışlarıyla Vidya’ya daha da bağlanır. Ancak Vidya’nın Shravan’a karşı güvensizliği devam ediyordur. Vidya gözyaşları içinde yaşadıklarını anımsar. Shravan’ın ona ihanet ettiği gerçeği onu paramparça eder.

Ertesi gün Hint geleneklerine göre kutsal bir gün kutlanacaktır. Ahem Gopi’ye olan nefretinden dolayı onunla yer almak istemez. Gopi yıllar önce olduğu gibi ailesinin tekrar dağılacağını düşünür. Ayrıca Vidya’nın durumu içinde oldukça endişelidir. Tam bunların üzerine Ahem gelince Gopi’ye “Onu oraya yolladın şimdide endişeleniyor musun”? diyerek laf sokar. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Ahem annesi ve Hetal’i dinleyerek Gopi ile törene katılacağını söyler. Bu durum Koki’yi oldukça mutlu eder. Oğlunun Gopi’nin yanında yer alması oldukça iyi bir gelişmedir.

Diğer tarafta Gaura ise yine boş durmaz. Mera’nın her fırsatta Vidya’ya karşı ezildiğini dile getirerek Mera’yı epey gazlar. Mera tüm bunların intikamını alacağım diyerek yeni bir plan yapacağını söyler. Kısaca Mera Gaura’nın elinde bir oyuncak gibi kullanılıyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir