Masum 35.Bölüm Özeti – 26 Nisan Pazar

Gopi Ahem’in Onu SEVDİĞİNİ ZANNEDİYOR!

Masum dizisinde Ahem geçmişini yani Anita’yı hatırlarken diğer yandan Kinjal’in nişanı için hazırlıklar yapılmaktadır. Rashi’de ona verilen emanetlere sahip çıkmakla meşguldür. Onun için bu itibarı yeniden kazanabilmesi için bir fırsattır.

Ancak işler hiçte Rashi’nin istediği gibi gitmez. Kokila Rashi’den takıları getirmesini ister. Ona toplamda 17 adet takı kutusu vermiştir. Ancak Rashi 17 rakamını duyunca şok olur. Çünkü Rashi’nin elinde o kadar kutu takı yoktur. Odasına gidip defalarca saymasına rağmen 16 kutu vardır. Peki eksik olan bir kutu nereye gitmiştir? Rashi odanın her yerinde kutuyu arar. Gopi’de Rashi’ye yardım eder ancak kutu ortalıkta yoktur.

Rashi Kokila’nın yanına gidip 16 kutu olduğunu söyler. Bir kutunun olmadığını itiraf eder. Kokila oldukça kızgındır. Neden bu kadar dikkatsiz ve sorumsuz olduğu için Rashi’ye söylemediğini bırakmaz. Tabi gerçek ise çok farklıdır. Rashi’nin bir şey kaybettiği yoktur. Kokila sadece Rashi’yi test etmek için 1 tane fazla söylemiştir. Rashi ise bu sınavı geçememiştir. Rashi ise bu sınama işine çok bozulur. Evin anahtarlarını kaybetmemek içinde kendine söz verir.

Bu arada Gopi Ahem’in odasının önünden geçerken yere düşmüş bir ajanda görür. Yerden alıp onu masaya koyacaktır. Yerde Ahem ile Anita’nın da resmi vardır. Gopi tam resmi görecekken Ahem gelip elinden ajandayı alır ve Gopi’yi odadan kovar. Gopi bir kez daha Ahem’e yanaşmayı dener. Bu seferde dua töreninde onunla aynı tepsiyi tutmaya alışır. Ancak Ahem’in ışın saçan gözleri Gopi’yi oradan hemen uzaklaştırır.

Ahem’in durgunluğu ise Gopi’nin dikkatini çeker. Ahem’in bu kadar mutsuz olmasının sebebi kendisi mi? Yoksa sakladığı fotoğraftaki kişi midir? Gopi her ne kadar saf gözükse de hisleri oldukça kuvvetlidir. Gopi’nin dışında endişeli olan bir diğer kişide Rashi’dir. Kokila’nın gözüne girmek için ne yaparsa yapsın sürekli onun terslemeleriyle karşılaşır. Ancak Rashi’nin kolay kolay vazgeçmeye niyeti yoktur.

Kinjal ise Umang’la hayaller kurmaya devam ediyordur. Umang ona boncuklar saçarken Kinjal tam tersi Eleş’e karşı negatif davranır. Bu durum Eleş’i elbette rahatsız etmiştir. Kinjal boş hayallere kapılmaya böyle devam ettikçe sonu epey acı bitecek gibi duruyor. Telefonda Kinjal’in tavrından memnun olmayan Eleş Kinjal’i ziyarete gider. Onunla yüzleşmek ve Kinjal’in bu tavırlarnın asıl nedenini öğrenmek istemektedir. Kinjal ise bu durumu kurtarmak için Eleş’e yakın davranır. Nede olsa Umang onu kurtaracaktır.

Kokila ise Eleş’in endişelendiğini öğrenince Kinjal’i köşeye çeker ve ona hesap sorar. Kinjal Kokila’ya da yalanlar söyler ve onuda başından savar. Kokila elbette bu durumu yemez ve nişanı yarına çeker. İşlerin hemen yoluna girmesi onu mutlu edecektir.

Diğer yandan Gopi ise Ahem’in elindeki fotoğrafın kime ait olduğunu merak etmeye devam eder. Albüme bakınca Ahem ile birlikte çekildikleri düğün fotoğrafının albümde olmadığını fark eder. Bu da demek oluyor ki Ahem’in elindeki fotoğraf bizim fotoğrafımız. Gopi bu düşünceyle kendinden geçer. Yüzünde gülücükler açar. İçinden şarkılar söyler. Ancak işler hiçte öyle değildir. Ahem içeride yalnızca Anita’yı düşünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir