Masum 346.Bölüm Özeti- 3 Mart Çarşamba

Shravan Konağa GELDİ! Yeni Bir Aşk Mı DOĞUYOR?

Masum dizisi 346.bölüm özetinde Pari, Rashi ile ilgilenmeye başlamıştı. Gopi, Pari’nin Rashi’ye yönelik bu ilgisini görünce çok mutlu olur. Fakat mutluluğu pek uzun sürmez. Dolayısıyla Pari, Rashi’yi kabullenmediğini ama onun sorumluluğunu aldığını söyler. Gopi’nin mutluluğu buruk kalmıştır. Konakta ilgi çekici bir diğer gelişme ise Koki’nin dostu Gaura’nın gelin arayışıdır. Gaura istediği gelini bir türlü bulmayı beceremez. Kokila gelen adayların oldukça iyi olduğunu söylese de Gaura’nın istediği gelin adayı kendisi gibi biridir. Oldukça uyanık, göz açık bir gelin olmalıdır. Ancak Gaura gelen gelin adaylarının kuzu gibi olduğunu söyler. Masum 346.bölüm özeti devam ediyor.

Diğer tarafta ise Daval Londra’dan bir iş teklifi almış ve bununla ilgili görüşmeler yapıyordur. Urmi, Daval’ın Londra gitme ihtimalini düşününce ortalığı karıştırır. Kinjal’i götürmemesini söyler. Kinjal bunu duyunca delirir. Londra’ya gitmek varken bu kümes gibi odada kalmak asla istemeyeceği bir şeydir. Bu yüzden Kinjal Londra gitmek için bir şeyler yapması gerektiğini fark eder. Bu amaçla Daval’a baskı uygular. Ancak Daval Papu ile beraber gideceğini söyleyince Kinjal sinirden delirir. Daval’ı ikna etmek için kendini vantilatöre asar. Ya Daval onu da götürmek için söz verecek ya da Kinjal intihar edecektir. Ancak Kinjal’in bu planı ağırlığına dayanamayan vantilatörün tavandan kopmasıyla son bulur. Kinjal ayağını incittiği ile kalır.

Masum 346.Bölüm Özeti Gaura’nın Asıl Amacı Ne?

Masum 346.Bölüm Gaura’nın Asıl Amacı Ne?

Modi konağına dönersek Gaura’nın gelin arayışı tahmin edeceğiniz üzere Modi kızlarına yönelir. Kokila, Mera’nın Gaura için iyi bir gelin adayı olabileceğini söyler. Başta Gaura yine o esprili yönüyle istemiyor gibi davransa da sonrasında Kokila’nın bu teklifini mutlulukla kabul eder. Kokila da dostu ile aile bağlarının giderek güçlenmesinden dolayı oldukça mutludur. Gaura ise gizli bir planın içerisindedir. Amacı ise Kokila’dan intikam almaktır. Tabi Koki’nin bunlardan haberi yoktur.

Yeni Gelin Adayı Mera

Bu arada gençler ise kamp maceralarını artık bitirmişlerdir. Geri dönüş için Tolu ve Molu otostop çekerken eski bir kamyonet onları para karşılığı götürebileceğini söyler. Mera külüstür kamyona binmek istemese de farklı bir seçenek olmadığı için mecbur kalır. Bu arada Modi konağı tam bir cümbüş alanıdır. Gaura sonunda aradığı gelinin mutluluğunu yaşarken Koki’de torununun dostuna gelin olmasının heyecanını yaşar. Gaura’nın öncülüğünde Modi konağında danslar bile edilir. Bu durumdan endişelenen tek kişi ise Ahem’dir. Kızı Mera’yı çok iyi tanıyan Ahem onun vereceği tepki konusunda uyarır.

Ahem’in tersine Mera kamyonette gelirken bu fikri kabul eder. Tabi Sanskar’ın onu bırakıp kaçması bu kararında oldukça etkili olmuştur. Gençler eve geldiklerinde evdeki cümbüşe onlarda katılırlar. Tabi Mera henüz gelmemiştir. Onun gelişi ise oldukça iddialı olur. Mera deri ceket ve kaskı üzerinde motorla konağın ortasına dalar. Gaura şok içerisinde kalırken Mera saçlarını savurarak motordan iner. Böylelikle Gaura gelin adayı Mera’yı tanımış olur.  Mera bu gelişiyle Gaura’yı kaçıracağını düşünür ancak Gaura Mera’nın tamda torununu göre bir kız olduğunu söyler. Mera Gaura’yı sinir edici bir çok şey söylese de Gaura Mera’nın öz güvenli olduğunu söyler ve tamda aradığım gelinsin diye sözlerine ekler. Modiler, Mera’nın sürekli kötüleyici sözlerinden ötürü evlenmek istemediğini düşünür. Ancak Mera evlenmek istiyorum diyerek yine herkesi şaşırtır.

Vidya Şaşkın!
Masum 346 Shravan ve Vidya Arasında Neler Olacak?

Gaura ise Mera’nın bu değişken ruh halinden habersiz ona gelinlik getirir. Mera gelinliği görünce yine delirir. Eline aldığı çakmakla Gaura’nın ona verdiği gelinliği ateşe verir. Gaura verdiği gelinliğin ateşe verilmesi karşısında şaşkındır. Bununla birlikte geçmişteki kötü anıları da bu olayla depreşir. Gaura tüm bu olaylar yüzünden kriz geçirir. Modiler ne olduğunu anlayamaz ve onu koltuğa yatırırlar. Bu arada Vidya’yı kovalayan yakışıklı da Modi konağına gelir. Gaura’nın gelin aradığı torunu Shravan’dır. Gaura’yı o halde gören Ravan hemen olayı anlar ve koşarak Gaura’nın astım ilaçlarını arar. Vidya ne olduğunu anlayamayıp ona ne aradığını sorar. Ravan astım ilaçlarını aradığını söyler ama ikili ilaçları bulamazlar.

Tüm bu karmaşada herkes çaresizken Vidya, Gaura’nın elini tutar. Baş ve işaret parmaklarının arasını sıkıp onu rahatlatır. Gaura, Vidya’nın bu başarılı müdahalesiyle kendine gelir ve astım krizini atlatır. Modiler bu arada doktor da çağırıp Gaura’yı tedavi ettirir. Tüm olayların baş sorumlusu Mera ise hiç oralı olmaz. Modiler’in ısrarına rağmen Gaura’dan özür bile dilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir