Masum 342.Bölüm Özeti- 27 Şubat Cumartesi

Tüm Kötülükleri Yapan RASHİ ÇIKTI!

Masum dizisi 342.bölüm özetinde gizemli biri gaz vanasını delmiş Gopi çakmağı çakmadan Ahem mutfağa gelerek büyük bir facia çıkmasını engellemişti. Ahem hemen mutfağı havalandırıp gaz vanasını da kapatır. Gopi ise hayatını kurtaran Ahem’ine sarılır. Ahem de Gopi’yi kurtardığı için mutludur. Ancak ortada büyük bir soru işareti vardır. Önce Pari’nin ardından Koki ve daha sonra Gopi’nin başına gelen bu felaketlerin sorumlusu kimdir? Kokila bu durumu aydınlatmak için hemen düşünmeye başlar. Masum dizisi 342.bölüm özeti devam ediyor.

Koki’nin ilk fikri ilk şüphelendikleri iki kişiyi takibe almaktır. Bunlardan biri Mera diğer ise Pari’dir. Gopi Mera’yı izlerken Koki’de Pari’yi gözetler. Eğer bunca olayın arkasında ikiliden biri varsa elbette bir açık verecekler ve yakalanacaktır. Ancak tüm izlemelere rağmen ikili hiçbir şüpheli davranışta bulunmaz.

Bu arada Gopi duş almak için hazırlanıyordur. Yine karanlık bir el ortaya çıkar.  Gopi’nin duş alacağı banyoda esrarengiz işler yapar. Ancak Gopi’den önce küçük Rashi banyoda kilitli kalır. Küçük Rashi yardım isterken Gopi ve Jigar onun imdadına koşarlar. Jigar kapıyı kırarak Rashi’yi banyodan çıkarır. Kısa bir süre sonra da banyodaki su ısıtıcısı şiddetli bir şekilde patlar. Art arda gelen esrarengiz olaylar hızla devam eder. Koki bu seferki olayın ardında kimin olduğunu tekrar düşünmeye başlar. Ancak bir türlü bir ipucu bulamıyor ve gerçeği ortaya çıkartamıyordur.

Ahem bunca olayın ardından polisten yardım almaları gerektiğini savunur. Ahem’in bu düşüncesinin nedeni yaşanan olayların oldukça ciddi sonuçlara dönüşebilecek kadar tehlikeli olmasıdır. Ahem’in tam tersi Mera ise aile meselelerine polisi karıştırmaktan yana olmaz. Evet ortada bir şüpheli var ancak o kişi içlerinden biridir ve onu bulmakta ailenin sorumluluğundadır. Küçük Rashi ise polis ve şüpheli birinin aranması sözlerini duyunca korkar. Jigar onu odasına çıkartır ve endişelenmemesini söyler.

Bunca olayın yanı sıra Modiler Hint geleneklerine özgü bir tören için hazırlığa başlarlar. Her taraf yine rengarenk süslenmiş ve ışıl ışıl olmuştur. Konakta oldukça mutlu bir hava hakimdir. Poja yapılıp dualar okunuyor ve salıncaklar kuruluyordur. Ancak tüm bu mutlu havanın yanında yine o karanlık el ortaya çıkar. Bu sefer süslemeler için hazırlanmış olan elektrik aksamına müdahale eder. Elbette tüm bunlar yapılırken Modiler’in olanlardan haberi yoktur. Dua bittikten sonra Modiler bugüne özgü olan bir ritüeli yaparlar. Çiftler sırayla kendi adlarının yazdığı salıncaklara beraber otururlar. Oturduklarında da onlara özel hediyeler kazanırlar. İlk salıncağa Hetal ve eşi oturur. Koki onlara hediyelerini verir.

Tüm çiftler oturduktan sonra sıra Gopi ve Ahem’e gelir. İkili bu eğlencenin tadını çıkarırken bilmedikleri şey o karanlık elin oturdukları salıncağa elektrik kablosu ile tuzak kurduğudur. Gopi şans eseri elbisesinin takılması sebebiyle bu tuzaktan kurtulur. Ancak Ahem bu kadar şanslı değildir. Ucu açıkta olan kabloyu tutar ve bir anda elektrik akımına kapılmaya başlar.

Ahem şiddetli elektrik yüzünden yere düşüp bayılır. Modiler apar topar Ahem’i kaldırıp odasına götürür ve hemen doktoru ararlar. Doktor gelip Ahme’i kontrol eder ve durumunun takip edilmesini uyanmazsa hastaneye götürülmesini söyler. Neyse ki Ahem kısa sürede uyanır. Mera olanlardan dolayı Gopi’yi suçlamaya başlar. Koki Mera’ya tokat atıp onu susturur. Gerçeği hemen itiraf etmesini söyler. Gopi’yi öldürmeyi planlarken Ahem’e zarar verdin hemen itiraf et der. Ancak Mera hiç birini ben yapmadım diyerek kendini savunur. Nitekim Ahem ve Gopi’de Mera’yı savunur.

Diğer yandan Modiler’in aklına başka bir fikir gelir. Tolu ve Molu tören sırasında kamera ile kayıt aldıklarını hatırlarlar ve kayıtlara bakmaları gerektiğini söylerler.  Ancak kameraları almaya giden çocuklar onları suyun içinde bulur. Modiler şoke olurlar. Pari ve Mera’da odada olduğu için bir nevi aklanır. Koki evdeki güvenlik kamerasını hatırlar. Modiler o kayıtları izlemeye başlar ancak o kayıtlarda da bir ipucu çıkmaz. Sadece kabloları kesen bir elin gölgesi vardır. Modiler yinede olayı aydınlatmaktan vazgeçmez. Herkes konağı aramaya ve ipucu bulmaya çalışır. Bu arada Jigar salıncakların yanında Rashi’nin odasında olması gereken bir tabure görür. Onu odaya çıkartmaya karar verir. Jigar tabureyi Rashi’nin odasına koyarken Rashi’nin dolabında ve çantasında olaylara ait deliller bulur. Jigar tüm kötülükleri yapan kişiyi bulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir