Masum 340.Bölüm Özeti- 25 Şubat Perşembe

Mera’ Gopi ve Pari’yi BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜ!

Masum dizisi 340.bölümde Kokila, Mera ve Vidya’ya Modi konağının sorumluluğunu vermişti. Mera bu işi istemese de yapabileceği fazla bir seçenek yoktur. Ne de olsa Modi konağında Koki’nin sözünün üstüne söz olmaz. Mera ev işlerini bilmediğini söylerken Koki, Vidya’nın ona tüm işleri öğreteceğini dile getirir. Bu arada büyükanne de Mera ve Vidya’ya iyi dileklerde bulunur. Geçmişte Rashi ve Gopi gibi onlarında her işin üstesinden geleceğini düşünür. Mera yine herkese karşı çıkmak istese de Koki, Mera’nın ağzının payını verir. Ardından hem Vidya hem de Mera’ya süpürge verip işe başlamalarını söyler. Masum dizisi 340.bölüm özeti devam ediyor.

Urmi konağında ise Kinjal takılarının çalınmasından dolayı oldukça mutsuzdur. Urmila’yı suçlayıp polisi getirse de bu işten sonuç alamaz. Kinjal’in bilmediği şey ise altınları çalan kişinin Daval olduğudur. Daval gizlice Kinjal’in takılarını almıştır. Tabi bu planın arkasında Koki vardır. Daval’a tüm bunları yapmasını söyleyen Koki’dir. Diğer yandan Gopi ise kızı için endişelenmeye devam eder. Ahem Gopi’ye annesine güvenmesini söyler. Koki’nin Mera’yı terbiye edeceğine güveni tamdır. Gopi , Ahem’in bu sözleriyle biraz ferahlar. İkilinin mutluluğu ise oldukça güzeldir. Birbirlerine sarılan Ahem ve Gopi yıllar süren ayrılıktan sonra bu mutluluğu hak etmişlerdir.

Bu arada Mera ise sabahtan ev işlerine başlamıştır. Tolu ve Molu onu kızdırırken Mera elinde kova ile yerleri siler. Mera düştüğü bu durumdan dolayı her fırsatta Gopi’ye hakaret ederek acısını da çıkarmayı ihmal etmez. Tabi Mera’nın temizlik deneyimi epey amatörce olduğu için minik Rashi, Mera’nın sildiği zemine basıp kayarak yere düşer. Jigar hemen Rashi’yi yerden kaldırırken Pari ise Jigar ve Rashi’yi görünce siniri bozulur. Pari sinirini Mera’ya bağırarak çıkartır. İşini doğru düzgün yap der. Neyse ki Gopi araya girerek bu yersiz tartışmaya son verir.

Ancak Pari’nin öfkesi dinmemiştir. Pari mutfakta minik Rashi ile karşılaşınca onu azarlamaya başlar. Sürekli ayak altında dolaşan bu kızdan nefret ediyordur. Gopi, Pari’yi öyle görünce Rashi’yi oradan uzaklaştırır. Ardından Pari’yi ikaz eder. Rashi’ye neden böyle sert davrandığının hesabını sorar. Oysa Pari Gopi’ye Rashi’ye bakacağına dair söz vermişti. Gopi Pari’yi bu sözü tutmamakla suçlar. Pari ise Radha’dan kalan bir şeyin evde dolaşmasından rahatsızlık duyuyordur. İkilinin bu konuşmalarını duyan bir kişi daha vardır. O da Mera! Mera Pari’nin Rashi’ye olan öfkesini kullanabileceğini düşünür ve ona yönelik bir plan yapar.

Bu plan doğrultusunda Mera etrafı temizlerken Rashi’nin topunu depoya atar. Rashi’de kaçan topunu ararken depoda görüp oraya girer. Bu arada Mera hemen kapıyı kapatırken Pari’ye depoyu temizlediğini ve kapıyı kilitleyebileceğini söyler. Pari telefonla konuştuğu için pek etrafa dikkat etmeden kapıyı Rashi’nin üzerine kilitler. Mera planının kusursuz ilerlemesinden mutlu olurken minik Rashi depoda mahsur kalmıştır.

Rashi korku içinde depoda kapıyı zorlarken Modiler akşam yemeği için hazırlık yaparlar. Çok geçmeden Rashi’nin eksikliği hissedilir. Modiler hemen Rashi’yi aramaya koyulurlar. Bu arada Gopi depoya bakmak ister ancak kapısı kilitlidir. Pari kapıyı hemen açar ancak kapı açıldığında herkes şok içinde kalır. Rashi yerde yatıyor ve her yeri kan içerisindedir. Rashi depoda korku içinde kapıyı açmaya çalışırken dengesini kaybetmiş ve her tarafını kanatmıştır. Modiler bu korkunç manzaranın şokunu atlatıp doktoru çağırılar. Neyse ki doktor Rashi’nin hayati tehlikesinin olmadığını söyler. Tabi bu sorumsuz olayın sorumlusu olarak ilk akla gelen isim Pari olur. Onun Rashi’ye yönelik tavrını herkes biliyordur. Pari kendini açıklamaya çalışsa da bunu başaramaz. Nitekim o da açıklamak yerine karşı atağa geçer. Rashi’den nefret ettiğini, Radha’dan kalma bu artığı konakta istemediğini herkese ilan eder. Bu sözler tüm Modiler’i şaşkınlık içerisinde bırakır.

Pari Rashi’yi annesiz sen bıraktın deyip odadan ayrılırken Gopi gözyaşları içerisinde yere yığılıp kalır. Ahem, Gopi’yi sakinleştirirken Mera yaptığı planlardan dolayı çok mutludur. Ancak Mera’nın planları bununla bitmeyecektir. Mera’nın Gopi ve Pari’nin arasını bozmak için yapacağı yeni planlar vardır. Üstelik bu plan Pari’nin hayatını tehlikeye atacaktır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir