Masum 338.Bölüm Özeti- 23 Şubat Salı

Mera ve Sanskar YAKALANDI!

Masum dizisi 338.bölüm özetinde Mera ve Sanskar evlenmeye karar vermişti. İkili tapınağa doğru giderken Modiler de peşlerine düşer. Yolda Mera ve Sanskar polisleri görünce arabayı durdurur. Sanskar polislerin arabada parayı bulmalarının sorun olacağını düşünür. Bu yüzden paraları alarak araçtan iner. Mera araçla devam eder. Polis kontrol noktasına geldiğinde polis Mera’yı kontrol eder. Mera’nın gelinlikli olması nedeniyle polis geçişine izin verir. Masum dizisi 338.bölüm özeti devam ediyor.

Bu arada Modi konağında minik Rashi elini yakar. Burada Pari’nin sorumsuzluğu ortaya çıkar. Diğer yandan Mera da tapınağa varmış Sanskar’ı bekliyordur. Ancak Sanskar yerine Modiler gelir. Mera Modiler’i görünce ufak bir şok geçirir. Modiler, Sanskar’ın Mera’yı kandırdığını söyler. Ahem’de kızının onca zorluklarla büyütüp bugünlere geldiğini tüm bunları neden yaptığını sorar. Mera yine Gopi’ye saldırmaya ve ona hakaretler etmeye başlayınca Ahem bu kadarını kaldıramaz. Kızına okkalı bir tokat atarak onu susturur ve Gopi’ye saygısızlık yapmamasını söyler. Bu arada Koki de elindeki ses kayıtlarını Mera’ya dinletir. Sanskar’ın gelmeyeceğini ve onu kandırdığını anlatır. Mera tapınakta beklemek istese de ses kayıtlarından sonra Modi konağına gitmeye karar verir.

Mera Modi konağına geldiğinde büyükanne Mera’ya nasihatler verir. Mera ise hala akıllanmamıştır. Öfkeyle odasına çıkar. Vidya ablasının yanına gelerek onu sakinleştirmek ister. Modiler ise Mera konusunda oldukça endişelidir. Akşam olduğunda herkes yemek masasına oturur. Bu arada Gopi, Rashi’nin elindeki yanık izini görünce neler olduğunu sorar. Pari’nin Rashi’ye karşı bu derece sorumsuz davranmasını Gopi eleştirir. Modiler yemeğe başlayacakken kapı çalar. Gelenler polislerdir. Polis, Sanskar’ın yakalandığını Modiler’e bildirir. Modiler, en kısa zamanda karakola geleceklerini söyler. Mera ise polislerin gelişinden dolayı endişelenir. Paranın çalınma işinden kendisinin de etkileneceğini düşünür. Hapse girmekten korkar. Tabi Mera’nın bu korkusu Modiler’in dikkatinden kaçmaz. Modiler, Mera’nın polis korkusunu lehlerine kullanabileceklerini düşünür.

Ertesi gün Jigar ve Ahem polis karakoluna giderler. Sanskar polisler tarafından tutukludur. Ahem, Sanskar ile konuşur. Ondan Mera ve ailesinden uzak durmasını ister. Sanskar da Ahem’e yalvarır ve bütün istediklerini yapacağını söyler. Ahem bu doğrultuda Sanskar’a olan şikayetini geri alır. Sanskar böylelikle serbest kalır. Akşam olduğunda ise yine esrarengiz bir olay gerçekleşir. Vidya ve Mera’nın odasına dışarıdan bir taş gelir. Vidya uyanıp ne olduğunu anlayamazken Mera ise uyumaya devam eder.

Sabah olduğunda Koki odaya atılan taşa basar. Bunun nasıl buraya geldiğini anlamaya çalışır. Şans eseri yatağın altındaki kağıdı görmez. Bu arada kapı çalar. Sanskar kadın kılığında Modi konağına gelmiştir. Kendini satıcı olarak tanıtarak mutfak eşyası satmaya çalışır. Gopi para verip kadını göndermek isterken kadın kıyafet değiştirmek için Modiler’den izin ister. Koki kadını depoya yollarken onun Sanskar olduğundan habersizdir. Sanskar içeri girdiğinde bir yolunu bularak Mera’nın odasına girmeyi başarır. Mera’nın ağzını kapatarak kendini tanıtır. Mera, Sanskar’ın kendisine ihanet ettiğini söylerken Sanskar, Modiler beni dövdü diyerek yalan söyler.

Mera Sanskar’ın bu yalanlarına elbette inanmaz. Ailesine güveni tamdır. Bu arada Vidya gelince Sanskar odadan kaçar ve depoya geri giderek Modi konağından ayrılır. Ancak Sanskar bu yaptığıyla Mera’nın aklını karıştırmayı başarmıştır. Mera gerçeği Vidya’dan öğrenmek ister ancak Koki gelince tüm planı suya düşer. Mera yeni planlar yaparak Sanskar’ın haklı mı haksız mı olduğunu anlamak ister. Bu amaçla gizlice telefonda konuşuyor gibi yaparak herkesin ondan şüphelenmesini sağlar. Akşam olduğunda da Mera gizlice bahçeye iner. Modiler ise uzaktan Mera’yı takibe alır. Mera bir adamla konuşurken Ahem onun Sanskar olduğunu düşünerek hemen adama doğru sertçe hamle yapar. Ancak bu bir oyundur. Mera’nın karşısındaki sahte bir mankendir. Mera bu planla Modiler’in Sanskar’a yönelik saldırgan tavrını görmüş olur. Yani kısaca Mera Sanskar’ın doğruları söylediğini Modiler’in ise yalan söylediğini düşünür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir