Masum 322.Bölüm Özeti- 7 Şubat Pazar

Koki Kalp Krizi GEÇİRDİ! Ahem’in İNADI!

Masum dizisinde Kokila, Ahem ve Mansi’nin nikahını basmış ve evlenmelerine karşı çıkmıştı. Tüm misafirlere bu evliliğin olmayacağını söyleyen Kokila, oğlunun hala Gopi ile evli olduğunu ilan etmişti. Kokila’nın aksine Ahem evlenmekte kararlıdır. Misafirlere  hiçbir yere gitmemelerini söyleyen Ahem bu düğünün olacağını ilan eder. Bayan Kokila’nın artık kendi hayatına karışmamasını ister. Bu zamana kadar hep Kokila’nın dediği şekilde yaşadığını söyleyen Ahem bundan sonra onun kendi kararlarını vereceğini ilan eder. Gopi, Kokila’ya Ahem’in kendi seçimini yaptığını söyleyerek gitmek ister. Ancak Koki inatçıdır ve bu evliliği yaptırmamakta kararlıdır. Masum dizisi 322.bölüm özeti devam ediyor.

Bu arada minik Rashi ise anne ve babası için dua eder. Onların tekrar evlerine gelmesini ister. Rashi gerçekten haberdar olmadığı için Gopi ve Ahem’i anne ve babası zannediyordur. Bu arada Kokila Mansi’ye de kızar. Evli bir adamla evlenmesini yanlış olduğunu vurgular. Ahem’in Gopi’yi sevdiğini düşünen Koki onların eskisi gibi olmasını ister. Ancak annesi gibi inatçı keçi olan Ahem Kokila’ya sesini yükseltir. Bayan Kokila artık hayatıma karışmayacak der. Kokila’ya kapıyı gösterir. Jigar ve Gopi Ahem’i yaptığı saygısızlıktan dolayı uyarır ve karşısındaki kişinin annesi olduğunu hatırlatır. 

Ahem sinirlenip dışarı çıkarken bu seferde Mera Gopi’ye sataşır. Buraya gelerek ailesini yıktığını söyleyerek Gopi’ye saygısızlık yapar. Kokila Mera’ya kızar ve Gopi’yle konuşmasına dikkat etmesini ister. Mira ve Vidya’da babalarının yanına çıkarlar. Mansi ve Mera Ahem’e evlilik için baskı yaparken Vidya ise babasının iç sesini dinlemesini ister.

Diğer tarafta Modi konağında ise her taraf Ahem ve Gopi’nin resimleri ile doldurulmuştur. Modiler bu duruma şaşırırken tüm bunları yapan Urmila’dır. Her ne kadar kafası gidik de olsa Urmila formundadır. Amacı Kinjal’i sinir etmektir. Gopi ve Ahem’in gelişiyle onun eve geri döneceğini biliyordur. Kinjal ise resimleri görünce sinirlenir ve Urmila’ya kızar.

Nikaha geri dönecek olursak Kokila hala olanları izleyen misafirlere seslenerek onların gitmesini ister. Bu arada Ahem gelir. Ahem misafirlere gitmemelerini söyler. Nikah yapılacaktır. Kokila oğluna ne dese de sözünü dinletememiştir. Ahem Mansi’nin elinden tutar ve yüzüğü parmağına takmak ister. Ahem tam yüzüğü takacakken Kokila bu duruma daha fazla dayanamaz. Kokila olduğu yere yığılırken Ahem yüzüğü bırakıp annesine koşar. Acilen hastaneye götürülen Kokila kalp krizi geçirmiştir.

Ahem ve Gopi endişeli şekilde doktordan haber bekler. Doktor ilk müdahalenin yapıldığını ve durumunun gözlemleneceğini söyler. Ahem tüm olanlardan dolayı Gopi’yi suçlar. Onun buraya gelmesi yüzünden annesinin kalp krizi geçirdiğini söyler. Normalde Gopi’nin susmasını bekleriz ancak Gopi eskisi gibi değildir. Ahem’e karşı çıkar. Kokila’yı bırakıp kaçtığını, onca yıl Urmila’nın hizmetçiliğini yaparak sefalet içinde yaşadığını söyler Ahem duyduklarına inanamaz. Gopi Ahem’e haddini bildirdikten sonra Kokila’nın yanına gider. Onun için dua eder. Ahem ise uzaktan ikiliyi izler.

Zorlu geçen hastane gecesinden sonra sabah olunca Ahem kahve makinesine gidip kahve almak ister. Ancak başaramaz. Bu arada Gopi gelip fişi takar. Ahem kahve almak istemediğini söylerken Gopi kendisine alacağını dile getirir. Ahem, Gopi’nin değişimini fark eder. Ardından annesinin yanına gider. Ahem uyuyan Koki’nin yanında pişmanlığını dile getirir. Gopi Ahem’i böyle görünce mutlu olur.

Bu arada Mera ve Vidya tekrar hastaneye gelir. Mera Gopi’ye yine saygısızlık yapar. Dışarıda bunlar olurken Kokila kendine gelmiştir. Mera Kokila’dan kendi evlerine gelmesini ister. Ona iyi bakacaklarını söyler Ama Koki bunu kabul etmez. Burada evinin olmadığını dile getirir.  Koki tüm olanlardan sonra Ahem’in pişman olduğunu düşünür. Oğluna dönerek geri dönmesini ister. Kalan ömrünü oğluyla geçirmek istediğini dile getirir. Ancak Ahem inadında kararlıdır. Kokila’ya yine anne demek yerine bayan Kokila diye hitap eder. Ondan kendi hayatına müdahale etmemesini söyleyerek gitmesini ister. Kokila oğlunun kararını değiştiremeyeceğini artık anlamıştır. Torunlarına sarılır ve onlarla vedalaşır. Ardından Ahem’in yanına giden Koki oğluna da sarılıp onunla da vedalaşır. Jigar ve Gopi’yi de alıp hastaneden ayrılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir