Masum 306.Bölüm Özeti- 22 Ocak Cuma

Jigar Pari’ye EVLENME TEKLİFİ EDİYOR!

Masum dizisi 306.bölüm özetinde Vivan, Pari ve Jigar’ın yakınlaşmasını görünce sinirlenir. Vivan bir şekilde Pari’yi tekrar elde etmenin yollarını arar. Bu arada Radha’da uyanmıştır. Hamileliğin etkilerinin günden güne arttığını gören Radha halinden hiç hoşnut değildir. Radha durumu henüz iyiyken bir şekilde Pari’yi saf dışı bırakması gerektiğini düşünür. Bunu nasıl yapacağını düşünürken aklına Pari ve Vivan gelir. Radha ikili arasında bir şey olabileceği konusunda tahmin yürütüp bu olayı araştırmaya karar verir. Eğer bir şeyler bulabilir ise Pari’yi konaktan kovabilecektir. Masum 306.bölüm özeti devam ediyor.

Nitekim Pari çocukları okula yollarken Vivan tekrar onun yanına gelir. Pari’yi tehdit edip onunla nişanlı olduğunu herkese açıklayacağını söyler. Pari ise Vivan’ın bir an önce kendisinden uzaklaşmasını ister. Bu esnada ipucu arayan Radha ikiliyi gözetler. Pari Radha’yı fark edince hemen konuyu değiştirir. Radha bu konuşmalardan bir şeyler duymasa da doğru yolda ilerlediğine emindir. Üstüne yemekten sonra da Vivan’ın Pari ile gizlice konuşması Radha’nın ilgisini epey çeker. Radha’nın takip ettiği başka bir detay daha vardır. O da Jigar ile Pari’nin aralarının günden güne iyiye gidiyor olması. Jigar Pari’ye her fırsatta iyi davranıyordur. Radha elini çabuk tutması gerektiğini anlar.

Diğer yandan yılbaşı geldiği için konağı Pari gizlice süsler. Ortamın oldukça güzel olması Modiler’in takdirini kazanır. Bu sırada Urmila’nın durumu ise oldukça sıkıntılıdır. Urmi emlak şirketinin senetlerini imzaladığı için tüm evleri kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. Urmi durumu Kinjal ve Daval’a da anlatır. İkili bu konu ile ilgili çözüm düşünürken minikler Urmila’yı arayıp yılbaşı partisine davet eder. Urmi Koki beni istemez derken Kokila telefonu alıp gelmesini söyler. Böylelikle Urmiler de yılbaşı kutlamak için Modiler’e gider. Urmi’nin dışında partiye katılan bir kişi daha vardır. O da Pari’nin belalısı Vivan. Noel baba kılığında o da partiye katılmıştır.

Parti eğlencesi devan ederken Vivan dans esnasında Pari’nin koluna girer ve ona kimliğini belli eder. Pari mecburen Vivan ile beraber bahçeye çıkar. Vivan bahçede Pari’ye yüzük uzatarak evlenme teklifi eder. Bu arada Radha, Pari’yi sıkı takibe aldığı için olanları izliyordur. Pari elbette bu teklifi kabul etmeyecektir. Bu esnada Jigar ise Pari’nin odasında dolapta kutu bulur. Kutunun içinde kendisine ve Rashi’ye ait fotoğraflar vardır. Birde Pari’ye ait bir günlük. Jigar bütün bunları görünce Pari’nin kendisini gerçekten sevdiğini düşünür. Bu arada Gopi’de odaya gelince Jigar durumu ona da anlatır. Kısaca Jigar’da Pari’den hoşlanmaya başlamıştır. Bu durumu Gopi’ye anlatıp onun da fikrini alır.

Gopi Pari’nin onu gerçekten sevdiğini söyler ve Jigar’dan onun için harekete geçmesini ister. Tabi bu konuşmaların bir bölümünü Kokila duyar. Koki Gopi’yi Jigar’ı zorlamakla suçlar. Pari ile yaşanacak tüm olaylardan da bundan sonra Gopi’yi sorumlu tutacaktır. Bu arada Pari’nin başı ise derttedir. Vivan Pari’nin teklifini kabul etmemesinden dolayı onunla olan görüntülerini cd basıp Jigar’ın odasına koyar. Pari cd almak için hareket etse de Radha ondan önce cd alır. Hemen aşağı inip herkese Pari’nin ne mal olduğunu göstereceğim diyerek cd izletir. Ancak Pari son anda CD’leri değiştirir. Radha’da Rashi’nin görüntülerini herkese izletir. Kimse Radha’nın ne yapmaya çalıştığını anlayamaz. Radha da CD’lerin nasıl değiştiğini anlayamaz.

Pari kara kara ne yapacağını düşünür. Radha’ya gidip ona yalvarır ve olanları kimseye anlatmamasını ister. Bu arada Koki ikiliyi görünce şoke olur. Pari ve Radha’nın sarılması onun dikkatini çekmiştir. Olanlardan habersiz olan Jigar ise Pari’nin günlüğünü okuyup onun kendisini ne kadar sevdiğine tamamen emin olur. Jigar Gopi ile tekrar konuşur. Gopi, Jigar’ın Pari’ye evlenme teklifi etmesini ister. Jigar bu fikri kabul eder.

Jigar evlilik teklifi için hazırlanırken Urmi ise dozerle ev yıkmak için mahalleyi basar. Ancak halk buna müsaade etmez. Tabi bu bir plandır. Urmi halkı kışkırtıp inşaat firmasının sahibine saldırtır. İnşaat firmasının sahibi ne yapacağını bilemezken mahalleli senetleri yırtarak mahalleyi kurtarır.

Bu arada Jigar ise konakta hazırlıklarını tamamlamış Pari’yi bekliyordur. Vivan ise Jigar’a çiçek vererek bununla teklif etmesini söyler. Elbette Vivan buna müsaade etmeyecektir. Pari konağa geldiğinde Gopi onu bahçeye götürür. Pari karanlıkta karşısında duranın Jigar olduğunu zannederek ona sarılır ve sevdiğini söyler. Işıklar açıldığında ise karşısındaki kişinin Vivan olduğunu görür. Tabi tüm olanları Jigar da izlemiştir. Pari kendini açıklamak istese de Vivan eskiden nişanlandıklarını söyleyerek herkesi şoke eder. Jigar’ın evlenme planı böylece mahvolmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir