Masum 30.Bölüm Özeti – 21 Nisan Salı – Gopi Saflıkta Rekora Koşuyor

Rashi Kinjal Savaşı!

Masum dizisi 30. bölüm izle! Masum dizisi son bölümde neler oldu? Masum dizisinde Rashi Kinjal’e savaş ilan etmiş,başta onun odasını almayı bile yüzüne söylemişti. Rashi bu amaçlar Kinjal’in gelen görücülere olası sabotajını engellemeye karar verir. Kinjal işleri berbat etmek için ne kadar uğraşırsa o da tam tersi işleri kurtarmak için o kdar çaba gösterecektir.

Diğer yanda Kokila kızını mutfağa sokup ona gelenkelerini öğretir. Kızının gelin gitmeden önce her şeyi öğrenmesini istiyordur. Kokila bunları Kinjal’e yaptırmaya çalışırken bir gerçeği farkedecektir. Sürekli eleştirdiği ve hiçbir şey bilmemekle suçladığı Rashi’ye sürekli kızarken kızınında ondan farksız olduğunu görecek. Tabi Rashi’de uzaktan Kinjal’in bu vasıfsızlığını izleyerek mutlu olur. Kokila’nın kendisinden başka birine bağırması onu mutlu etmiştir.

Kinjal Kokila’yı Kızdırdı!

Hint dizisi Masum 30. bölüm fragmanı ve özeti sizlerle. Kinjal yemek yaparken çok beceriksizdir. Unları döker, yemeği yapmayı bir türlü beceremez. Rashi bu durumdan çok eğlensede ortalığı temizleme işi ona kalınca mutluluğundan eser kalmaz. Rashi söylenip durur. Ancak ne olursa olsun Kinjal’in bu evden gitmesinde kararlıdır.

Kinjal’in elbette bilmedikleri bunlarla sınırlı değildir. Törende okunacak geleneksel duaları da bilmiyordur. Kokila nereden tutsa elinde kalıyor diyebiliriz Kinjal’i. Tabi tüm bu durumu gören Gopi iyi yürekliliği üstünde Kinjal’e bu konuda yardımcı olmak ister. Kokila’da Kinjal’i Gopi’yi dinlemesi konusunda uyarır. Ne yapıp edip tüm gelenekleri öğreneceksin der. İkili dua çalışırken yanalrına Rashi gelir. Bu durumda en çok eğlenen kişi Rashi’dir desek yeridir.

Gopi Ahem’le Karşı Karşıya

Bu arada yine Gopi ile Ahem karşı karşıya gelirler. İkili arasında ilginç bir çekim gücü var. Ahem telefon ile konuşurken Gopi çamaşırları topluyordur. Aniden esen rüzgar çamarşırları Ahem’in kafasına fırlatır. Ahem çamaşrılardan kurtulup karşısında Gopi’yi görünce yine çok kızar. Sürekli karşısına çıkıp durmasındani, yalanlarından, sürekli işerini baltalmasından kısacası Gopi’nin her hareketinden nefret ediyordur. Gopi ise Ahem’in aşkını kazanmak yerine sürekli nefretiyle yüzleşmekten dolayı çok mutsuzdur.

Diğer yandan Kinjal Umang ile beraber bir plan yaparlar. Plan basittir. Umang telefonla konağı arayacak telefonu Gooi açacak ve ikili Gopi’yi yanlış yönlendirerek ertesi gün konaktakileri evden çıkartıp buluşma törenini mahvedeceklerdir. Kinjal ve Umang’ın planı ilk aşamada kusursuz gider.

Gopi Kinjal’in Oyununa Düştü

Ertesi gün Gopi konaktakilere Kinjal’in görücülerinin eve gelmeyeceğini onları davet ettiklerini söyler. Telefonda böyle dendiğini anlatır. Kinjal’in planı kusursuz ilerliyordur. Modi ailesi görücülerin evine Görücülerde Modi konağına gelir. İki ailede yanlış yerdedir. Bu durumunda sorumlusu elbette Gopi görülür. Kokila yine Gopi’ye bir hayli kızar.  Ahem’de Gopi’nin bu salaklıklarından bıkmıştır. Gopi Kinjal’in bu planıyla çok zor duruma düşer.

Neyseki durum çok büyümez. Modiler konağa geri dönüp görücüleri karşılarlar. Damatta gelmiştir. Yakışıklı damat herkes tarafından çok beğenilir. Oldukça kibar olan bu adam aslında Kinjal için çok uygundur. Salak kibi dolandırıcı Umang’ın neden peşinde koşar Kinjal anlamak mümkün değil.

Tabi gelenekler devam ediyordur. Gelin adayı Kinjal kahveleri alıp misafilere ikram edecektir. Ancak olayların iyi gitmemesiniisteyen Kinjal kahvelerin için tuz koyup öyle götürmek ister. Kahveelri güzelce tuzladıktan sonra içeri götürüp görücülere verir. Görücüler kahveyi içtiğinde tükürecek ve işler karışacaktır ancak kahveyi içen misafirler hiçte öyle yapmazlar. Aksine çok güzel olduğunu söyleyip Kinjal’e övgüde bulunurlar. Kinjal şok olur. Elbette evliliğin yolunda gitmesiniisteyen Rashi kahveleri farkedip tekrar değiştirmiştir.

Kısacası Kinjal ne yapmaya çalışırsa çalışsın işler bir hayli yolunca gider.

Rashi Kinjal’i Evlendirmekte Kararlı!

Nişan hazırlıkalrı ise devam ediyordur. Bu sefer tören yapılacaktır. Ancak işler yine karışır. Konakta aniden elektirikler kesilir. Bu olayın suçlusu ise Rashi’dir. Konağın sorumlulukları kendisinde olan Rashi elektirik faturasını ödememiştir. Bunun üzrinde konağın elektriği kesilmiştir.

Bu arada Kinjal’de yaptığı sabotajların işe yarmamaasında çok üzgündür. İşleri kötüye sokmak isterken işler nedense daha iyi yürümeye başlamıştır. Bunun üzerine Kinajl Umangı arar. Oa gelmesini söyler amacı Umang ile kaçmaktır. DiĞer yandan Rashi elektiriklerin kendisi yüzünden kesildiğini anlayarak hemen faturayı ödemeye gider ancak görevli  ona elektirikelrin hemen açılamayacağını söyler. Rashi Kokila gelmeden bu durumu nasıl düzelteceğini düşünmeye başlar. İlk çözümü her yeri mumlarla aydınlatmak olur. Ancak Kokila geldiğinde bu durumu kabullenecek mi? Yoksa Rashi yine suçu Gopi’ye atarak sıyrılmaya mı çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir