Masum 287.Bölüm Özeti- 3 Ocak Pazar

Pari ve Jigar YAKINLAŞIYOR! Kokila Haklı MI?

Masum dizisi 287.bölüm özetinde Urmila dolandırıcı şarlatanlara parasını verip saçma umutlara kapılarak evine geri döner. Urmi eve geri döndüğünde kapıda Kinjal’i görür. Şarlatanın isteği üzerine Daval ve Kinjal’i evinden kovan Urmila onun bir daha gelmesine kızar. Kinjal’in eve geliş amacı ise Rashi’nin kalan altınlarını Urmila şarlatanlara kaptırmadan ondan almaktır. Elbette Urmila altınların alınmasına çok kızar. Kinjal’i polisi aramakla korkutmaya çalışır. Ancak Kinjal bu altınları sende Modi konağından çaldın deyince Urmila hiçbir şey yapamaz. Masum dizisi 287.bölüm özeti devam ediyor.

Modi konağında ise Jigar miniklere dersleri ile ilgili yardım ettikten sonra ödevlerini yapmaları için onları salonda bırakır. Bu arada Jigar ve minikleri izleyen Pari Jigar’ın kalbini kazanmanın yolunun miniklerle arasını iyi tutmak olduğunu düşünür. Bunun için eline top alarak miniklerin yanına gider ve onları top oynamaya davet eder. Minikler ders çalışmaktan sıkıldıkları için Pari’nin bu teklifini hemen kabul ederler. Yağmurun altında Pari, Tolu Molu ve kızlar oyun oynamaya başlarlar.

Gopi bu durumu fark edince çok kızar. Şemsiye ile hemen aşağı inerek miniklerin bu oyunu bırakıp içeri gelmelerini söyler. Ancak ne minikler ne de Pari Gopi’yi dinlemez ve oyuna devam eder. Bu arada Jigar’da durumu fark edip aşağı iner. Yağmurda Jigar’da oldukça ıslanmıştır. Minikler Jigar’a ıslanmışken onlarla top oynamasını ister. Jigar’da miniklerle top oynamaya başlar. Ayağı kayan Jigar yere düşünce Tolu ve Molu babalarının üzerine atlayıp çamurda güreşir. Jigar minikler Rashi’nin ölümünden sonra ilk defa bu kadar mutludur. Kokila ,Pari’ye bakarak onun doğru yolda olduğunu onaylar. Ancak Jigar, Pari’yi henüz kabullenemediği için onu azarlar. Miniklerin ders çalışmaları gerekirken onlara oyun için izin vermesine kızmıştır.

Oyun karmaşası bittikten sonra Gopi, Pari’nin telefonunda ilginç bir oyun görür. Oyunda Modiler’in kafaları hayvanlara takılıdır. Gopi hemen Koki’ye oyunu gösterir. Ancak Pari sürekli azarlandığını ve öfkesini bu şekilde oyunla çıkardığını söyler. Koki Pari’ya şans verdiği için bu saygısızlığı görmezden gelir. Kokila Pari gittikten sonra Gopi’ye Pari’ye şans vermesini söyler. Geçmişte Rashi ile sen geldiğinde birçok olaya rağmen sana şans verdiğini söyler. Pari’nin küçük yaşta annesini kaybettiğini ve bu şansı hak ettiğini söyler. Gopi Kokila’ya bir şey diyemez sadece içinden Kokila’nın haklı olmasını umut eder. Çünkü Gopi Pari’ye hiç güvenmiyordur.

Nitekim Pari odasında telefonla konuşurken Gopi’nin endişelerinde haklı olduğunu gösterir. Babası ile konuşan Pari konakta istediklerini yaptığını, Kokila’yı kendisine inandırdığını anlatır. Tek sorunun Gopi olduğunu da sözlerine ekler. Bu arada Koki odaya gelince Pari hemen lafı değiştirir. Telefonu kapattıktan sonra da Kokila’ya sarılarak ona  bir şans verdiği için teşekkür eder. Gopi ikilinin sarılmasını uzaktan görür.

Radha Jigar’dan Hamile Kalıyor!

Hemen Tıkla

Ertesi gün Koki verdiği şansın karşılığını almak için Pari’yi erkenden uyandırır. Ona çocukları uyandırmasını ve ardından da okula göndermesini söyler. Ancak Pari çocukları uyandırmak için yanlarına gidince o da onlarla uyur. Gopi durumu fark edince Pari’ye tekrar çıkışır. Ancak Kokila yine Pari’yi korur. 10 dk uyumaları için izin verdiğini söyler. Pari odadan ayrılınca bu sefer Jigar ile merdivenlerde tartışır. Pari’nin ayağı kayınca Jigar hemen ona sarılır ve düşmesin engeller. İkili burun buruna gelerek romantik bir yakınlaşma yaşarlar. Koki bu anlara şahit olur ve ikilinin birbirlerine uygun olduğu düşüncesi devam eder. Diğer tarafta Urmila ise Kinjal’den tekrar Rashi’nin altınlarını geri çalmaya çalışır. Şarlatanın oyununa kanan Urmi’ye para gereklidir. Ancak Kinjal Urmi’yi yakalar ve evden kovar. Kinjal ayrıca Urmi’ye şarlatanın gerçek yüzünü göstermek içi delil toplar.

Ertesi gün Kokila ile konuşan Pari, Jigar için oruç tutmaya karar verir. Gece herkesi ayağı diker ve oruç tutacağını söyler. Pari’nin oruç tutma hevesini öğrenen minikler ise onu sabote etmek için elinden geleni yapar. Pari’nin karşısında yemek yiyip onu delirtmek isterler. Pari bir ara orucunu bozmaya niyetlense de vazgeçer. Büyükanne Pari’nin eline kına yaparken minikler onu delirtmeye ve neredeyse kınasını bozmaya kalkışır. Pari’yi bu durumdan yine Kokila kurtarırken Gopi’nin Pari konusundaki şüpheleri ise devam eder. Sizce Pari iyi biri mi yoksa Modiler’in içine sızmış kötü biri mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir