Masum 282.Bölüm Özeti- 29 Aralık Salı

Rashi’ye VEDA! Son Yolculuğuna UĞURLANDI!

Masum dizisi 282.bölüm özetinde Rashi Modi konağına getirilmiştir. Urmila, Gopi, Jigar herkes gözyaşları içinde hareketsiz yatan Rashi’ye bakarken Rashi’nin babası evladının acısıyla ne yapacağını bilemez durumdadır. Jigar karısının yanına eğilir. Yaşadığı şoku atlatamayan Jigar sanki Rashi önünde uyuyormuş gibi hisseder. Ona seslenir ve uyanmasını ister. Her şeyin bir şaka olmasını diler. Ahem, Jigar’a sarılarak onu Rashi’den uzaklaştırır. Masum dizisi 282.bölüm özeti devam ediyor.

Bu esnada Gopi’de kendinden geçer. Rashi onu kurtarırken ölmüştür. Bir noktada Gopi kendini sorumlu hissediyordur. O da Jigar gibi Rashi’ye seslenir. Ancak tüm seslenmeler karşılıksız kalır. Çünkü Rashi artık bu dünyada değildir. Gopi acı içinde sunağa koşup tanrılara dua eder. Tüm konak büyük ve derin bir yas içinde çaresiz kalmıştır.

Urmila Gopi Suçlar!

Urmila, Gopi’nin yakarışlarına daha fazla tahammül edemez. Gopi’yi, Rashi’nin yanından çekip alır. Ardından Gopi’ye sert bir tokat atar. Herkes şaşkınlık içinde bakarken Urmila tüm olanlardan Gopi’yi sorumlu tutar.  Rashi senin yüzünden öldü der. Sen kızımın ölümüne sebep olan kişisin diyerek Gopi’ye ağır sözler söyler. Gopi gözyaşları içinde kalır. Modiler, Umrila’nın sözlerine karşı çıkmak istese de acılı bir anne olduğu için ona müdahale etmezler. Hatta Kokila Urmila’ya sarılarak onun acısını paylaşır.

Bu arada minikler ise Savita’nın evine götürülmüştür. Mira dışında kimsenin olanlardan haberi yoktur. Tolu ve Molu eve gitmek isteseler de Savita ve Mira onları ikna etmeyi başarırlar.

Modi konağında ise Hetal, Jigar’a kırmızı bir elbise vererek bunu Rashi’ye giydirmesini söyler. Rashi’nin artık son yolculuğuna uğurlanma zamanı gelmiştir. Jigar bunun bilinciyle yine gözyaşlarına boğulur. Urmila’da gelerek kızını son kez öper. Gopi ise tekrar kendini suçlamaya başlar. Ahem karısına sarılırken Jitu’da Gopi’ye sakin ol kızım der. Urmila Jitu’nun Gopi’ye kızım demesine çıldırır. Rashi’nin ölümüne sebep olan Gopi asla onların kızı olamazdır.

Kokila’da Gopi’yi sakinleştirmeye çalışınca Urmila delirir. Bu sefer Modileri suçlamaya başlar. Rashi’ye adeta bir hizmetçi gibi davrandıklarını söyler. Kızının bu evde hep ikinci planda kaldığını haykırır ve Rashi’nin cenazesinin kendi evinden kalmasını ister. Bir hizmetçi gibi yaşadığı bu evden değil kendi evinden diye sözlerine ekler.  Jitu Urmi’yi bu konuda ikna eder. Rashi’nin çocuklarını bu evde doğurduğunu ve ruhunun bu evde huzur bulduğunu söyler. Urmi bu konuda ikna olur ancak bu seferde eve gelen torunlarını götürmek ister.

Radha Jigar’dan Hamile Kalıyor!

Hemen Tıkla

Jigar Urmila’ya çocukların babasının olduğunu ve onları yasal olarak alamayacağını söyler. Kısaca Urmi öfkesinden Modilere acı vermeye çalışsa da başarılı olamaz. Urmi evine döndüğünde ise tüm acısını Madhu’dan çıkarır. Kızını öldüren kadının annesinin bu evden içeri adım atmayacağını söyler. Madhu’da Urmila’nın acısına saygı duyduğu için evden ayrılacağını söyler.

Modi konağında ise büyük bir sorun daha vardır. Annelerinin ölümünden habersiz olan miniklere ne deneceği. Gopi miniklere gerçeği söyleyemez. Rashi’nin tatile gittiği yalanını atar. Boş bir kağıdı da Rashi’den mektup geliyormuş gibi okur. Tabi Kokila bu durumdan memnun kalmaz. Miniklerin gerçeği başkasından öğrenmesinin daha büyük bir sorun yaşatacağını düşünüyordur. Nitekim minikler okulda arkadaşlarından birinin anneniz öldü sözüyle şoke olur. Annemiz ölmedi tatilde diyerek kavga ederler.

Konakta ise Paridhi minikleri eğlendirmek isterken Jigar’ın öfkesiyle karşılaşır. Paridhi Jigar’dan özür dilemek ve acısını paylaşmak için Jigar’ı kolundan çeker. Ardından Jigar’a herkesin içinde sarılır. Herkes şoke olurken Urmi bu duruma şahit olur ve Paridhi’yi evine geri yollamak ister. Ancak Pardhi Urmila’nın dediğini yapmaz. Ancak Kokila’da Pardhi’nin bu hareketine kızar ve konaktan gitmesini ister.

Minikler üstü başı dağınık okulda gelirler. Kokila dediklerinde haklı çıkmıştır. Hetal, Urmi miniklere gerçeği söylemeye alışsa da başarılı olmazlar. Gopi her seferinde durumu saklamak ister. Ancak akşam olduğunda Gopi ve Jigar minikleri yanına çağırır. Gopi Rashi’nin ağzından tekrar miniklere mektup okur. Onları çok sevdiğini söyler. Jigar’da Gopi’nin sözlerine devam ederek Rashi’nin bu tatilden bir daha gelmeyeceğini çocuklara anlatır. Minikler annelerinin öldüğünü böylece öğrenmiş olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir