Masum 275.Bölüm Özeti- 22 Aralık Salı

Ahem, Gopi ve Kızları…. Yıllar Sonra GELEN MUTLULUK!

Masum dizisi 275.bölümde Tripti ve Radha’nın tutuklanmasıyla Modi konağına yıllar sonra huzur gelmiştir. Ahem kızı Mira’nın resmini alıp odasına asmak için götürür. Gopi’ye resmi gösteren Ahem kızının tıpkı annesi gibi güzel olduğunu söyleyerek Gopi’ye sarılır. Gopi Ahem’in bu güzel sözlerinden dolayı çok mutlu olur. Bu arada Vidya’da gelip babasına sarılır. Bunca acıdan sonra Gopi ve Ahem ailesi huzurlu bir nefes almıştır. Masum dizisi 275.bölüm özeti devam ediyor.

Modi konağında bir diğer mutluluk verici gelişme ise Mira’nın gelişinin kutlanması için ona sürpriz hazırlıklarıdır. Minikler, Modiler konağını oldukça güzel süslemişlerdir. Bu arada Urmi ve diğerleri de gelir. Tek eksik Koki’dir. Herkes bir an için endişelense de Kokila’da gelir. Herkes Koki’nin başına bir şey geldiğini düşünse de Kokila dua etmek için tapınağa gitmiştir.

Evin Anahtarları Rashi’nin!

Koki’nin gelişiyle pasta kesilir ve Mira’nın gelişi kutlanır. Koki ayrıca iki gelinini yanına alır. Kokila bu süreçte hem Rashi hem de Gopi’nin oldukça büyük fedakarlıklar yaptığını söyler. Özellikle Gopi’nin yokluğunda, Rashi’nin tüm işlerin üstesinden gelmesine övgüde bulunur. Koki Rashi’yi ödüllendirmek amacıyla evin anahtarlarının onda kalacağını söyler. Elbette Rashi bu karara şaşırır. Ancak daha önceden olsa mutluluktan uçacağı bu ödülü şimdi istemez. Çünkü Rashi’nin Gopi’nin gelişini istemesinin nedeni tüm bu işlerden kurtulacağını düşünmesiydi. Ancak Koki’nin anahtarları ona vermesi tüm işleri Rashi’nin yapacağı anlamına gelmesi demek.

Rashi bundan da memnun olmadı.

Rashi’nin aksine Urmila bu karardan çok mutlu olur. Çünkü evin tüm önemli anahtarları kızındadır. Kasaların, altınların sorumluluğu ondadır. Urmi kızı sayesinde kendi cebine de para gireceğini düşünür. Tabi Kokila Rashi’nin bu düşüncesini bildiği için eğer bu sorumlulukları yapamıyorsa ona söyleyerek Gopi’ye verebileceğini dile de getirir. Tabi Rashi gururuna yediremediği için bir şey diyemez.

Poja Daval’a Aşık Mı?

Urmiler eve döndüklerinde ise karşılarına Poja çıkar. Poja Daval’ın oğlu Papu’ya hediye alır. Poja’nın bu sürprizi elbette Kinjal’in dikkatini eker. Nitekim Poja, Daval’a resmen aşık olmuştur. Tüm ilgisi bundan diyebiliriz.

Rashi içinden evin anahtarları ve işlerin kendisine kaldığı için söylenirken Koki yukarıdan onu izler. Rashi’nin söylenmeleri odasında da devam eder. Gopi rahat ederken ben şimdi işlerle uğraşıp duracağım der. Rashi’nin şimdiki planı ise ev işlerinde hatalar yaparak Kokila’yı bezdirmek ve sorumluluğu Gopi’ye vermesini sağlamaktır.

Urmi ise sabah olur olmaz hemen Modi konağına gider. Onun amacı ise kızının hatalarını örtmek ve anahtarların elinden gitmesini engellemektir. Nitekim Rashi mabetteki malzemeleri dökünce Urmi hemen suçu üstüne alır. Rashi’nin hatalarını ya düzeltir ya da Kokila’ya ben yaptım diyerek Rashi’nin yanlışlarını ört pas eder.

Masum 22 Aralık 275.Bölüm Özeti Devam Ediyor.

Diğer yandan Gopi ve Ahem, Mira’yı okula kaydettirmek isterler ancak Mira yaşıtlarının çok gerisindedir. Kısaca geçmişte Gopi için yaşanan süreç Mira içinde yaşanacak. Bu arada Rashi ise oyunlarına devam eder. Duvarları çivi ile delik deşik eden Rashi, Koki’yi kızdırır. Urmi kızı için Kokila ile kavga eder. Tabi Koki, Urmila’yı evden kovar. Rashi’nin planı ise işe yaramaz. Sorumluluklar hala ondadır.

Rashi sorumluluklardan kurtulmanın yolunu ararken büyükanne yanına gelip ona vasiyetini verir. Ardından büyükanne hissetmiş olacak ki durumunu rahatsızlanır. Rashi korku içinde Modiler’e haber verir ve doktor çağrılır. Bu arada Rashi vasiyete bakınca evin sorumluluğun kendine verilmesinin yazılı olduğunu görür. Hemen vasiyeti değiştirmeye çalışır. Ancak Koki vasiyeti okuduğunda yazının büyükanneye ait olmadığını anlar. Kısaca Rashi’nin yalanı ortaya çıkar. Kokila’da bu oyunu yüzünden Rashi’den sorumluluğu alıp Gopi’ye verir. Rashi yalanı ortaya çıksa da mutludur. Ancak eski alışkanlıklarına devam edip kasadan para alır. Koki parayı neden aldığını sorunca Meeti maaşı ve yetimhanenin parasını vereceğini söyler. Tabi Koki Rashi’nin yalan mı yoksa doğru mu söylediğini anlamak için onu takip etmeye karar verir. Sizce Rashi yalan mı yoksa doğru mu söylüyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir