Masum 26.Bölüm Özeti- 17 Nisan Cuma-

Gopi Konağa Giren Hırsızı Yakaladı!

Masum dizisinde Kokila, Rashi’yi konağın başına getirmiş ancak Rashi konağın hanımı olacağını hayal ederken hizmetçi olmuştur. Temizlik, organizasyon, bulaşıklar Rashi’nin o kadar üzerine gelmiştir ki deyim yerindeyse bayılacak noktaya gelmiştir.Bu arada Gopi’de tören için hazırlanması gereken örtüleri dikmektedir. Tabi buda Rashi’nin işlerindendir ancak Gopi’ye yaptırıyordur. Daha önce Gopi’yi bulan aksilikler bu sefer Rashi’yi buluyordur.

Tören için malzemeler çıkartılırken Rashi’nin tatlı fişi de dökülür. Kokila Rashi’ye kızar. Orucunu bozduğunu ve bizi aldattığını söyler. Rashi yine yalanlar söyleyecekken bu kez Hetal araya girer. Yalan söylemenin anlamsız olduğunu söyler. Oruç tutmak istemiyorsan tutmayabilirsin der. Bu durum Hetal’i elbette hayal kırıklığına uğratır.

Kokila ise daha önce yaptığı tahmininde haklı çıkmıştır. Rashi hiçte istenildiği gibi görevlerini yerine getiren bir gelin değildir.  Rashi ikinci kez zora düşecekken bu sefer onu Gopi kurtarır. Bildiğiniz üzere örtüleri Rashi’nin hazırlaması gerekirken Gopi hazırlamıştır. Kokila örtüleri almak için Rashi ile beraber odaya çıkarlar. Neyse ki Gopi önce davranır ve örtüleri hazırlayarak Rashi’nin odasına koyar ve onu kurtarır. Rashi bu kez Gopi’ye minnettar kalır.Tüm aksiliklere rağmen tören için herkes hazırdır. Ahem parlak kıyafetiyle göz kamaştırır. Kokila oğlunu öve öve bitiremez. Ona prensler gibi olmuşsun der. Gopi ise tüm bunları uzaktan gizlice izliyordur. Verdiği yemin yüzünden Ahem’e görünmeden yaşıyordur.

Kokila’nın isteği üzerine Gopi’de törene katılacaktır. Bu arada Rashi’de süslenmiş ve oldukça şık olmuştur. Tabi Kokila onun bu güzelliğini bol bol uyumasına bağlayarak lafını sokmadan geçmez.

Rashi ise kendini affettirmek için Hetal’e yağ çekmeye çalışır. Ona yemeğini yedireceğini söyler. Ancak Kokila buna fırsat vermez ve Mani’nin ona yedireceğini söyler. Hetal’in de Rashi’ye olan burukluğu devam ediyordur. Orucunu bozması onu çok mutsuz etmiştir. Kokila ise bu meseleye her ne kadar karışmayacağım dese de ortalığı alevlendirmeye devam eder.  Üstüne konağın tüm pencere ve kapılarını Rashi’ye kilitlemesini söyler. Rashi söylene söylene verilen işleri yapar.

Rashi aldığı bu sorumluluğa daha ne kadar dayanabilecek gerçekten merak konusu ve kapıları kapatma işinde de sabırsız davranır. Bir kapıyı kapatmaz es geçer. Konağa kim girecek diye de önemsemez. Ama Rashi’nin söylediğinin tam tersi gece o kapıdan yabancı biri konağa girer. Hırsız konakta gezinirken Rashi’yi uyku tutmaz ve telefonda gecenin bir yarısı annesini arayıp konuşmaya başlar. Tabi Rashi hırsızla karşılaşmaz. Hırsızla karşılaşacak kişi elbette Gopi’dir. Susadığı için mutfağa giden Gopi hırsızı ananas yemeye çalışırken yakalar. Hırsız elindeki bıçakla Gopi’yi rehin alır. Hırsız aç olduğu için ananas yerken Gopi eline aldığı karabiberleri hırsızın yüzüne fırlatır. Ardından hırsız ile Gopi boğuşmaya başlar.

Bu arada Ahem seslere uyanmıştır. Hızlıca aşağıya iner. Konaktakiler de uyanmışlardır.  Ahem ve Jigar hırsızı yakalarlar. Bu arada Kinjal’de krizi fırsata çevirmiştir. Kokila’nın odasından altın kolyeleri almıştır. Kokila ise hırısızı sıkıştırıp takıların nerede olduğunu sorar. Bu arada hırsızın eve nasıl girdiğini de öğrenmeye çalışırlar. Kokila bu durumun nasıl olduğunu hemen tahmin eder. Konaktakiler hırsızı depoya kilitleyip polisi beklerler.Kokila ise hırsızı sıkıştırıp takıların nerede olduğunu sorar. Bu arada hırsızın eve nasıl girdiğini de öğrenmeye çalışırlar. Kokila bu durumun nasıl olduğunu hemen tahmin eder. Konaktakiler hırsızı depoya kilitleyip polisi beklerler.

Bu arada Gopi’de odasına gidip koluna krem sürer. Boğuşma esnasında kolu zarar görmüştür. Tesadüfen Ahem kapının önünden geçerken Gopi’yi kapının arasından görür. Ahem Gopi’nin yaptıklarından etkilenmiştir. Ona karşı bu kadar kötü davranırken Gopi hırsızla mücadele edip konağı soyulmaktan kurtarmıştır.

Bunun pişmanlığıyla Ahem odaya girer ve eline aldığı kremle Gopi’nin kolunu tedavi etmek ister. Ancak Gopi buna izin vermez. Ettiği yemini hatırlatarak Ahem’e yardımcı olmak istediği için teşekkür eder. Ama buna izin veremeyeceğini söyler. Bu cevap Ahem’i daha fazla etkiler.Bu arada fırsatçı Kinjal hırsızın kaçmasını sağlamak için depoya girer ve adamı serbest bırakır. Polislerde konağa geldiklerinde elbette hırsızı bulamazlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir