Masum 256.Bölüm Özeti-3 Aralık Perşembe

Gopi Rashi’yi Alevlerin İçinden KURTARDI!

Masum dizisinde Gopi’nin konağa gelişiyle uzun bir zamandan sonra ilk defa mutlu bir ortam oluşmuştur. Çocuklar konağın neşesi halindedir. Tabi bu mutlu ortam için Ahem ve Kokila’yı hariç tutabiliriz. Diğer yandan mutsuz üçüncü kişi ise Radha’dır. Tüm olanları lehine çevirmek isteyen Radha konaktan gizlice ayrılarak Urmila’nın yanına gider. Evlenme planının düzelmesi ve Modiler’in kraliçesi olmak için Urmi’den yardım ister. Urmi Radha’dan kurtulmuşken birde yardım edip tekrar onu başına çıkarmak istemez. Ancak Radha Urmila’ya şantaj yaparak yardım etmesini sağlar. Modiler’den çaldıkları paraları Kokila’ya söyleyeceğini dile getirir. Urmi’de mecburen Radha’ya yardım etmek zorunda kalır. Ancak bu iş birliğini Rashi’ye söylememesini ister. İkili el ele vererek anlaşmalarını onaylarlar. Masum 256.bölüm özeti devam ediyor.

Bu arada Hetal birinin eksik olduğunu fark eder. Rashi neredeyse tüm gün ortalıklarda yoktur. Bu esnada da Rashi sandıkta hala kilitlidir ve oldukça uzun bir yolculuk yapıyordur. Hetal bunu düşüne dursun Gopi ise annesini ziyarete gelir. Tabi ki Urmi bu ziyareti hemen Radha’ya iletir. Urmi’nin iş birliği ispiyonlamak üzerinedir. Gopi annesinin yanında yemekler yaparak Modi konağına getirir. Kokila ona yemek yapmayı yasakladığı için böyle bir yol izler. Bu arada Ahem’de eve gelir. Ahem oldukça dalgındır ve ağız alışkanlığı olarak Gopi’den çay ister. Radha bu duruma çok bozulur.

Tabi Ahem yaptığı hatayı anlayınca çay içmekten vazgeçer. Büyükanne Ahem’i yemeğe oturtur. Elbette yemekleri Gopi yapmıştır. Ahem yemeklerin tadına bakınca çok beğenir ve iştahla yemeye başlar. Gopi Ahem’i böyle görünce çok mutlu olur. Ancak Kokila’nın gelişiyle işler değişir. Üstüne Ahem’in dosyaları Gopi’nin çantasından da çıkınca Gopi bir anda hedef durumuna gelir. Hem Ahem hem Kokila Gopi’ye hakaretler etmeye başlar. Onun bu evden biri olmadığını yüzüne vurur. Ahem o kadar ileri gider ki Radha ile evleneceğini söyleyerek işleri çok farklı noktaya taşır.

Büyükanne araya girerek Ahem ile Radha’nın evlenemeyeceğini söyler. Gopi ile Ahem hala evli ve Gopi’de yaşıyor der. Ahem uslanmak bilmez ve bu seferde Gopi’den boşanıp öyle evleneceğini söyler. Gopi bu sözler karşısında şok içerisinde kalır.

Urmila’nın Modi evine gelmesiyle sonunda konu Rashi’ye döner. Kızcağız sabahtandır yok ve kimse onu merak etmiyordur. Urmila yalvarmaya ve ağlamaya başlayınca Ahem hemen polisi arar. Bu arada Jigar’da Rashiye bakmak için Pazar yerine gider. Minikler ise annelerini göremedikleri için gözyaşları içindedir.  Vidya’da Rashi için sunakta dualar eder. Miniklerde ona katılırlar.

Masum 256.Bölüm Özeti-3 Aralık Perşembe

Bu arada Rashi ise bir sihirbazın sandığına girmiş ve neredeyse tüm Hindistan’ı dolaşmıştır. Sihirbaz bir ara sandıktan sesler duyunca korkar. Sandığın büyülü olduğunu düşünür ve onu bir başkasına satar. Rashi ise içeride baygın halde yatıyordur. Bu arada Modiler ise Rashi’yi aramaya devam ederler. Gopi’de aramalara katılır. Gopi önce tapınakta dua eder ardından da Rashi’yi sormaya başlar. Bu esnada Rashi’nin peşine takılan hırsızlar Gopi’ye de musallat olurlar.

Neyse ki ikizler ve tapınaktaki halkın yardımıyla hırsızlar etkisiz hale getirilir. Hırsızlar Gopi’ye Rashi’yi en son sihirbazın kamyonun orada gördüklerini söylerler. Gopi’de bu bilgiyi Modileri verir. Polis hırsızları da götürüp bu bilginin izini sürmeye başlar.

Bu arada işin garip tarafı ise sandığın bir şekilde Modiler’in sokağına gelmesiyle olur. Panayır için sokak şenliğe hazırlanıyor ve ateş için odunlar toplanıyordur. Rashi uyanıp yine sandıktan çıkmak isteyince sandığın sesini duyan sihirbaz korkmaya başlar. Bu sandığın büyülü olduğunu düşünerek onu yakmaya karar verir. Sandığı da odunların içine koyar. Gopi eve döndüğünde sihirbazın kamyonunu görünce hemen sandığı sorar.

Sihirbaz sandığın yerini sorarken çoktan adamlar ateşe vermeye başlamışlardır. Gopi koşarak alevlerin içine atlayıp söndürmeye çalışırken Modiler de olay yerine gelir. Ahem şalı yanan Gopi’ye yardım ederken Gopi adeta ölüme meydan okur. Kendini alevlerin içine atıp güçte olsa söndürmeyi başarır. Rashi’yi alevlerin içinden çıkartır. İkili birbirine sarılırken Ahem’de ceketini çıkarıp Gopi’nin omuzlarına örter. Rashi’nin kurtulması herkesi çok mutlu etmiştir. Özellikle büyükanne uzun zamandır görmediği birliği bütünlüğü görmenin mutluluğunu yaşar. Rashi Gopi’ye minnettar olurken Gopi’nin bu kahramanlığı oldukça değerlidir. Ancak Kokila bu mutluluğunda içine edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir