Masum 255.Bölüm Özeti-2 Aralık Çarşamba

Kokila ve Ahem, Gopi’ye EZİYET EDİYOR!

Masum dizisinde Gopi yıllar sonra kovulduğu Modi konağına geri döner. Ancak konakta onu hiç iyi bir tablo beklemiyordur. Bu arada Minik Vidya’da Modi konağına yerleşir. Tolu ve Molu ile beraber kalacaktır. Gopi’nin hizmetçi olarak gelmesi hem onu hem de annesini yaralarken Radha Gopi’nin tam da evleneceği gün gelmesine oldukça öfkelidir. Tüm planları Gopi yüzünden mahvolmuştur. Bu arada Madhu’da Gopi’ye sarılarak bir şey olursa ona gelmesini ve kapılarının ona her zaman açık olduğunu söyler. Masum 255.bölüm özeti devam ediyor.

Ahem Vidya’yı uyutup dışarı çıkar ancak Vidya yerinde durmaz. Rashi ve çocukların yanına gider. Rashi minik Vidya ile çok iyi anlaşıyordur. Bu arada Ahem odaya gelip Vidya’yı göremeyince paniğe kapılır. Gopi’nin onu aldığını düşünerek aşağı iner. Herkesin içinde durduk yere Gopi’ye bağırmaya ve ona hakaret etmeye başlar. Gopi ne olduğunu anlayamaz. Bu arada çocuklar ve Vidya gelince Ahem hiçbir özür dilemeden odasına geri gider. Çocuklar Rashi’nin sürpriziyle pizza partisi yapıyorlardır.

Çocuklar eğlenirken Gopi konakta gezinir. Yıllarını geçirdiği bu evde bir çok anı biriktirmiştir. Her köşesine baktığında anılar gözünün önüne gelir. Gopi’nin anılar, hayallerle dolu yolculuğu sunakta biter. Gopi yıllarca dua ettiği yerdedir. Burada bir çok acısı için dualar etmiş bir çok mutluluk ve bayramlar kutlamıştır. Gopi sunağı tozlu olduğunu görünce temizlemek ister. O esnada Kokila arkasında biter. Koki oldukça öfkelidir ve Gopi’yi hemen azarlar. Bu aileden biri olmadığını ve bu sunağa bir daha dokunmamasını söyler. Anlayacağınız ana oğul her fırsatta Gopi’yi azarlayıp tüm hırslarını ondan çıkaracaklar.

Masum 255.Bölüm Özeti-2 Aralık Çarşamba

Gopi ayrıca akşam olduğunda bir gerçekle daha yüzleşir. Yemek masasına gittiğinde akşam yemeği olmasına rağmen kimse yemek masasına gelmemiş ve yemeklerde ortalıkta yoktur. Durumu Meeti’ye soran Gopi o gittiğinden beri yemek yenmediğini herkesin yemeğini odasında yediğini öğrenir. Vidya yukarıda babasıyla zaman geçirirken Gopi’nin yanına büyükanne gelir Büyükanne’nin Gopi’den isteği vardır. Gopi’nin fark ettiği bu yalnızlık ve bozulmuş aile düzenini yıllardır en derininde büyükanne yaşıyordur. Büyükanne Gopi’den ölmeden önce ailesini tekrar birleştirmesini ve eski günlere döndürmesini ister. Büyükannenin bu sözleri Gopi’yi derinden etkiler ve bir amaç edinmesini sağlar.

Nitekim büyükannenin istediği ortamın minikte olsa başladığını Ahem’in Vidya’ya karşı şefkatinden hissedebiliriz. Ahem tekrar aile olmaya başlıyordur. Ertesi gün çocuklar ve Radha arasında yine kavga başlar. İkizler Radha’ya bezdirmeye ve çektirmeye çok heveslilerdir. Bu kavgaya Vidya’da dahil olup Radha’yı itekler. Tabi Vidya’nın iteklemesi Radha’yı etkilemez. Radha Vidya karşılık verince Vidya yere yapışır ve dizini incitir. Ardından ağlaya ağlaya salona gidip Radha’yı şikayet eder. Radha ise çocukları suçlar. Ancak Ahem ve Kokila Radha’yı fena azarlar. Vidya onlar için hassas noktaları olmuştur. Radha bu duruma çok bozulur.

Bu olayla birlikte konakta yavaşta olsa bir aile ortamı oluşmaya başlamıştır. Hatta Gopi büyükannenin isteğiyle yemek dahi yapar. Bu arada dışarı çıkan Rashi’nin peşine ise hırsızlar dadanır. Rashi hırsızlardan kaçıp bir kamyonun kasasına saklanır. Hırsızlar onu bulamaz. Ancak Rashi kamyonda tutsak kalır ve bilmediği bir yere yolculuğa çıkar. Konakta ise Gopi’nin yaptığı yemeklerle birlikte sofra kurulur. Yıllar sonra ilk defa büyükannenin hayal ettiği gibi bir ortam oluşmuştur. Ancak Koki yemekleri Gopi’nin yaptığını anlayınca yemek istemez. Üstelik Madhu geldiğinde de imalı bir şekilde Gopi’nin gitmesini ister. Ancak Gopi bu evi düzeltmekte kararlıdır ve Kokila’ya hiçbir yere gitmeyeceğini söyler.

Koki Gopi’nin bu sözüyle şoke olur. Hırsından başı ağrır. Kendine çay almak için mutfağa gider. Ancak orada şeker ile naftalini karıştırıp çayına naftalin atar. Çocuklar bu durumu fark edip Gopi’ye söyler. Gopi koşarak Kokila’nın odasına gider ve son anda çayını içmeden eliyle müdahale eder. Fincan yere düşüp kırılırken Koki’nin gözü döner. Gopi fincanda naftalin var der ancak Kokila o kadar nefret duyuyordur ki Gopi’ye ona karışmamasını ister. Zehirde içse Gopi’ye ilgilendirmez der. Modiler Kokinin bu tavrına şaşırır ve anlam vermez.

Bu arada da konakta bunca şey olurken Rashi’nin akıbeti ise hala belirsizdir. Hetal bunu ilk fark eden olur. Ancak Rashi bir kamyonun kasasında sizce nereye gitmiştir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir