Masum 254.Bölüm Özeti-1 Aralık Salı

Gopi Bakıcı Olarak KONAĞA GERİ DÖNDÜ!

Masum dizisinde tüm gerçekler ortaya çıkmış. Modiler Vidya’yı öğrenmişti. Tabi bu gerçeğin Gopi için bedeli oldukça ağır olur. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır. Gopi yıllarca Ahem’den kendi kızını saklamış durumuna düşmüştür. Kokila bu yüzden Gopi’ye onlarca laf söyler. Gopi kendini bir türlü açıklayamazken Koki Vidya’nın bundan böyle Modiler ile kalacağını söyler. Gopi bir anda kızıyla kopma noktasına gelir. Ahem’de annesi gibi düşünüyordur. Gopi’nin Mera’yı nehre attığını Vidya’ya ise zarar vermemesi için artık kendileri ile kalacağını söyler. Gopi ne kadar yalvarsa da kelimeler kifayetsiz kalır.Modi ailesinin bu kadar acımasız olması ve diğerlerinin ağzını bıçak açmaması akıl alır gibi değil! Ahem çocukları alıp arabaya doğru gider. Masum 254.bölüm özeti devam ediyor.

Gopi bu vicdansızlığa anlam veremeyerek onların peşinden gider ve Vidya’yı ondan ayırmamalarını ister. Ancak Ahem’in gözü o kadar kararmıştır ki ne Gopi’nin sözlerini ne de gözyaşlarını görür. Ahem arabasına atlayıp giderken Gopi’yi Daval ve Madhu sakinleştirmeye çalışır. Ancak Gopi’nin kızından kopmaya niyeti yoktur. O da taksiye atlayarak Ahem’in arkasından Modi konağına doğru gider.

Bu kovalamaca da en mutlu kişi Urmila’dır. Urmila bir şekilde Ahem’in düğünün iptal olmasına sevinir. Ne de olsa Radha’dan kurtulmuştur. Çocuklar Modi konağına giderken Ahem bekçiye kimseyi içeri almamasını söyler. Gopi taksiden inip konağa girmeye çalıştığında bekçinin engellemesiyle karşılaşır. Bu arada Vidya tüm olanlardan habersiz oldukça büyük ve gösterişli yeni evine hayran hayran bakıyordur.

Konağın kapısında Gopi Ahem ile tartışırken Kokila’da gelir. Koki oldukça kararlı ve Gopi’ye bir o kadar nefret doludur. Ondan hemen burayı terk etmesini ister. Onlarca yıl sen Vidya’yı bizden sakladın şimdi biz senden der. Tabi Gopi’nin üzüntüsünün yerini bir anda öfke alır. O da rest çekerek Vidya’nın annesi olduğunu ve onda hakkı olduğunu söyler.

Masum 254.Bölüm Özeti-1 Aralık Salı

Modiler konağa girerken Radha oldukça moralsizdir. Tüm olayların en büyük dezavantajını o çekmiştir. Ahem ise tüm olayları düşününce içten içe bir pişmanlık hissetmeye başlar. Bu arada Vidya konağın ihtişamını atlattıktan sonra annesini aramaya başlar. Tolu ve Molu’ya annesinin nerede olduğunu sorar. Onlarda Ahem ve Kokila’ya sormasını ister. Vidya avluya inerken Hetal ve Kokila’nın konuşmasına denk gelir. Kokila Gopi’nin bu eve bir daha asla giremeyeceğini öfkeyle söyler. Vidya bu sözleri duyunca ağlamaya başlar. Çünkü annesini istiyordur.

Tüm bunlara dayanamayan Vidya evden kaçar. Çok geçmeden Rashi durumu fark edip evdekilere haber verir. Ahem durumdan hemen Gopi’yi sorumlu tutar. Vidya’yı onun kaçırdığını zanneder ancak Gopi kapıda öylece bekliyordur. Böylece Modiler ve Gopi oldukça endişelenir ve hemen Vidya’yı aramaya başlarlar. Hadi bakalım Modiler şimdi de siz kaybettiniz Gopi de o konaktan sizi kovsun!

Vidya annesini bulmak için tapınağa gitmiştir. Hem Gopi hem de Ahem tapınağa doğru yola çıkarlar. Bu arada Vidya’yı Gauri görür. Yani Gopi’nin kayıp kızı Mira. Mira adeta öz kardeşine sahip çıkar gibi Vidya’ya sahip çıkar. Onu tapınağa götürüp birlikte dua ederler. İkiliyi ilk bulan Gopi olur. Gopi Vidya’ya sarılırken arkada Mira’yı da görür. Vidya ona yardım ettiğini söyleyince Gopi ikisine birden sarılır. Gopi bu sarılma esnasında içinde bilmediği adlandıramadığı bir sıcaklık yaşar. Bu arada Ahem’de gelir. Gopi’yi ve iki kızı görünce o da farklı hisler yaşar. Aile resmen bir araya geldi diyebiliriz bu kavuşma için.

Ahem’de Mira’ya teşekkür ettikten sonra Mira gider. Bu arada ikili arasında yine Vidya’yı kim alacak tartışması başlar. En son Ahem herkesi alıp Modi konağına gider. Ancak Kokila Gopi’yi görünce delirir. Bu konaktan içeri adım atamazsın der. Ahem’de Gopi’den gitmesini ister ancak Vidya annesinden ayrılmak istemez. Modiler, Kokila ve Ahem’i ikna etmek için uğraşır.

Jigar Ahem’e yalvarırken büyükanne dahi Kokila’yı ikna için uğraşır. Ancak Koki ve Ahem’in en büyük öfkesi yıllarca Gopi’nin gerçeği onlardan saklamış olmasıdır. Saklamasa ne olurdu acaba. İlk dakikadan kızı alırlardı. Nitekim tüm bu ikna çabaları ve Vidya’nın giderek bu durumdan etkilenmesi ve kötüleşmesi sonucunda karar verilir. Kokila Gopi’nin konakta bakıcı olarak kalabileceğini söyler. Gopi başta bunu istemese de kızı için bu durumu kabul eder. Yıllar sonra kovulduğu kapıdan tekrar içeri girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir