Masum 253.Bölüm Özeti- 30 Kasım Pazartesi

Ahem ve Gopi Yıllar Sonra KARŞILAŞTI!

Masum dizisinde çocuklar Ahem ve Gopi’yi birleştirmek ve Radha ile evlenmelerini engellemek için planlar yapar. Diğer tarafta Ahem ise evlilik öncesi oldukça duygusal anlar yaşar. Gopi ile evlilik albümlerine bakan Ahem geçmişte yaşadıkları güzel günleri hatırlar. Ardından her şeyi kabusa çeviren o kara günü. Mira’nın Gopi’nin ellerinden kayıp gittiği anları. Ahem hayalinde dahi olanlara engel olmaya çalışır ancak nafiledir. Bu esnada Gopi’de Ahem’in hislerini yaşıyor içinde bilmediği bir sıkıntı hissediyordur. Ahem’in gözyaşları ve cısı uzakta olsa da Gopi’yi de etkilemiştir. Gopi Ahem için tanrıya dua ederken arkasında duran kızı Vidya annesinin gözyaşlarına şahit olur. Vidya, Gopi’nin gözyaşlarının sebebinin Ahem olduğunu hisseder ve onları birleştireceğini içten içe kendine söyler. Masum 253.bölüm özeti devam ediyor.

Nitekim miniklerin planı oldukça akıllıcadır. İlk olarak Pappu üzgün davranarak Gopi’nin dikkatini çeker. Ardından olaya ikizler ve Vidya’da katılarak Gopi’yi tiyatro oyunlarına katılmaya zorlarlar. İkizlerin amacı Gopi’yi bir şekilde düğünün olduğu tapınağa götürmektir. Ayrcıa ikizler Jigar’ı arayarak sürpriz yapacaklarını ve gelmemesini söyler. Ancak Jigar, Rashi’nin ısrarıyla çocukları almak için okula gitmeye karar verir. Bu arada İkizler Gopi’yi düğünün olduğu yere götürmek için taksiye bindirirler. Pappu ile birlikte Gopi tiyatro için bir malzemeyi tapınakların orda alacaktır. Tabi Gopi Ahem’in düğününün orada olduğundan habersizdir. Gopi arabayla giderken Jigar’ın aracıyla yan yana geçerler. İkili birbirini görür ama daha önce Ahem’e olduğu gibi hayal ya da göz yanılması zanneder.

Yolda giderken Gopi’nin taksisi bozulur. Gopi tapınağa yürüyerek gider ve tiyatro için gerekli malzemeyi alır. İkizler ise zaman kazanmak için Radha’yı sabote etmeyi denerler. Radha’nın gelinliğini çalmak için gizlice odasına girerler. Tam elbiseleri alıp gidecekken Radha onlara bağırmaya başlar. Sesleri duyup gelen Hetal ikizleri yakalar ve odadan çıkarır.

Her ne kadar başarısız olsalar da ikizlerin amacı Ahem ve Gopi’yi bir şekilde karşılaştırmaktır. Bu amaçla ikizler Gopi ve Vİdya’yı ararlar. Çok geçmeden de bulurlar. Tabi Gopi’de bir çok defa neredeyse Kokila ile karşı karşıya gelmelerine rağmen birbirlerini görmezler. Bu arada Gopi bir şeyler alırken bir anda Vidya’yı kaybeder. Geçmişte yaşadığı travmadan dolayı harıl harıl Vidya’yı ararken Rashi’de bir işler çeviren ikizlerin peşindedir. O esnada da Rashi Gopi’nin Vidya’yı ararken seslenmelerini duyar. Rashi gözlerine inanamaz ve Gopi’yi takip eder. Gopi’nin bir odaya girdiğini gören Rashi onun ardından bir kızın odayı kilitleyip Gopi’yi oraya kapattığını görür. Ve akabinde de ikizler oraya gelir. Rashi ikizleri de görünce şaşkınlığı daha da artar.

Masum 253.Bölüm Özeti- 30 Kasım Pazartesi

Rashi çocukların yanına geldiğinde tüm olayı anlar. Üstelik gördüğü kız Gopi’nin kızıdır. Rashi kendini Vidya’ya tanıtarak ona sarılır. Ardından o da çocukların planına müdahil olur. Urmila ile evliliği engellemekte başarısız olan Rashi için bu büyük bir fırsattır. Rashi’nin planı doğrultusunda ikizler Radha’yı etkisiz hale getirip bir çuvala sokarlar. Radha çuvalın içinde esir kalır. Diğer tarafta Rashi ve Vİdya birlikte hareket eder. Vidya annesini kurtarır ve ona ilaçlı bir su içirir. Gopi içtiği ilacın ektisiyle çok geçmeden bayılır.

Rashi yarı baygın haldeki Gopi’nin başına evlilik duvağını geçirir ve düğün yerine götürür. Gopi’yi sanki Radhaymış gibi Ahem’in yanına oturtur. Bu arada Radha çuvaldan kurtulup odadan çıkmak için çabalar. Nitekim sonunda çuvaldan çıkıp düğüne yetişmek için koşturur. Bu esnada düğün ritüelleri yapılıyordur. Gelin ve damat ateş etrafında dönerler. Rashi yarı baygın olan Gopi’ye yardım eder. Ardından evlilik kolyesi takılır. Rasha düğüne yetişmek istese de peşine inek takıldığı için epey zaman kaybeder. Artık düğünün son ritüeli sindur sürülecektir. Ahem geline tam sindur süreceği esnada Radha gelir. Ancak Radha tam bağırdığında artık son ritüelde yerine gelmiştir. Herkes neler olduğunu anlamaya çalışırken Gopi’de kendine gelir. Modiler Gopi’yi görünce şoke olurlar.

Gopi Ahem’i karşısında görünce adeta kendini bir rüyada hisseder. Ona dokunmak için elini uzatır ancak Ahem Mira olayını hatırlayınca Gopi’den uzaklaşır. Gopi ardından annesine sarılır. Tabi Gopi’nin bu rüyası Kokila’nın sesiyle bir anda son bulur. Kokila öfkeyle Gopi’ye bağırır ve neden buraya geldiğini sorar. Neden hayatlarına hala müdahil olmaya çalıştığını açıklamasını ister. Radha’da Gopi’ye çemkirir düğününü mahvettiğini söyler. Gopi Ahem ile Radha’nın evlendiğini duyunca şoke olur. Bu arada Kokila Gopi’yi tekrar kovmak isterken Vidya annesine yapılanlara dayanamaz ve Kokila’ya bağırır. Annemi rahat bırak der. Ahem benim babam Gopi’de annem der. Herkes Vidya’nın sözleriyle ikinci kez buz kesilir. Ahem gerçeği öğrenince hemen Vidya’ya sarılır. Sarıldığı esnada sanki kızı Mira’ya kavuşmuş gibidir. Kokila’nın da öfkesi bir anda kaybolur ve o da Vidya’ya sarılıp hasret giderir. Vidya ise yıllar sonra ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir