Masum 250.Bölüm Özeti- 27 Kasım Cuma

Kokila Ahem ve Radha’yı EVLENDİRECEK!

Masum dizisinde Rashi Ahem’i evlendirmek için kız bulmaya çalışmış getirdiği kız hırsız çıkınca işler batmıştı. Rashi hizmetçilikten kurtulmakta kararlı olduğu için Ahem’i evlendirmede baskı yapmaya devam eder. Diğer yandan Gopi ise Vidya sayesinde çocukları bulup düştükleri kuyudan çıkarır. Gopi olanlardan çok korkmuştur. Tolu ve Molu ise tüm bu olanlardan Vidya’yı sorumlu tutar. Ancak Gopi iyi yürekliliğiyle tüm çocukların gönlünü alır. Ancak çocukların bu hatası pahalıya patlar. Okul müdiresi daha ilk günden ortalığı karıştıran Modi çocuklarını okuldan kovma kararı alır. Minikler ilk günden okuldan kovulmanın üzüntüsünü yaşarken Gopi onlara yardım edeceğini söyler. Müdire ile çocuklar için konuşan Gopi onlara bir şans daha vermelerini ister. Ancak müdire bu konuda kararlıdır. Masum 250.bölüm özeti devam ediyor.

Konakta Rashi ise işlerden ve bitmek bilmeyen koşuşturmacadan yılmıştır. Annesini arayıp gelin bulma konusunu bir an önce halletmeleri gerektiğini söyler. Rashi bu konuyu henüz çözememişken üstüne müdirenin arayıp çocukların durumunu söylemesiyle ikinci hayal kırıklığı yaşar. Rashi ve Jigar okula giderken Radha’nın Ahem ve Kokila’nın gözüne girme çabaları ise oldukça şüphe çekicidir.

Rashi ve Jigar okula gittiklerinde oğullarının kaydının silinip atılacaklarını öğrenir. Ancak bu sorunu Gopi’nin kızı Vidya çözer. Müdireye tüm suçun kendinde olduğunu söyler. Vidya’da tıpkı annesi gibidir diyebiliriz. Vidya özellikle Jigar’ın sevgisini kazanır. Çocuklarda Gopi’ye koşup sarılırlar. Tabi bu hengamede ne Gopi Modiler’i ne de Modiler Gopi’yi göremez.

Modi konağında ise Radha’nın göze girme çabaları Urmila ve Rashi’nin radarına takılır. İkili Radha’nın bu hareketleriyle Ahem ile evlenebileceğini ve bu durumda Rashi’nin ikinci konuma geleceğini düşünürler. Bunu engellemeleri gerektiği kararına varırlar. Nitekim Kokila’nın da düşüncesi bu yöndedir. Ahem ile Radha’nın evlenmesi kararını herkese açıklar. Rashi Radha’nın geçmişte yaptıklarını ve tüm olanları söyleyerek buna karşı çıksa da her zamanki gibi Kokila’nın dediği olur.

Rashi Radha’dan kurtulmak için hemen oyunlara başlar. Radha’nın mutfakta yaptığı yemeğin içine deterjan karıştırır. Ardından da yemek yerken bunu fark etmiş gibi yaparak bağırmaya ve Radha’yı suçlamaya başlar. Radha’nın kendisini zehirlemek istediğini söyler. Modiler araya girer ve olayın büyümesi engellenir. Tabi Kokila saf olmadığı için olayı anlamıştır.

Bu arada ikizler telefon çalmışlar ve evi aramışlardır. Vidya telefonu alıp Ahem ile konuşur. Ahem karşısındaki küçük kızı tanımasa da sesi ona huzur verir. Bir anda yorgunluğu gider. Ahem telefonu kapattığında anlam veremediği bir mutluluk hisseder. Tabi kızı Mira’yı hatırlayınca bu mutluluk yerini gözyaşlarına bırakır. Baba kız habersiz bir konuşma yaparken Gopi ise gözyaşları içindedir. Vidya’nın babasını görme isteği onu derinden sarmıştır.

Bu arada Rashi ise Ahem ile konuşmayı dener. Urmi ile beraber ikili plan değiştirmiş Ahem’i vazgeçirmeyi düşünmüşlerdir. Ancak bu oldukça anlamsızdır. Çünkü Ahem annesi ne derse onu yapan biridir.  Elbette Rashi’nin tüm ikna çabaları boşa gidecektir.

Diğer tarafta çocuklar ise bilgisayardan aile resimlerine bakıyorlardır. Modi çocukları Vidya’ya ailesini tanıtır. Fotoğraflar açılırken Ahem görülünce Vidya onu tanır. Okulda ikili çarpışmış ve Vidya ona kızmıştı. Vidya fotoğrafı görünce o da Ahem’e olduğu gibi adını koyamadığı bir yakınlık hisseder. Çocuklar resimleri incelerken Vidya birini görünce oldukça şaşırır. Gördüğü kişi annesinin ona her şeyi bana öğreten kişi buydu dediği kadında vardır. Vidya bu kadını görünce annesi ile alakasını anlayamaz. Vidya durumu ikizlere anlatınca afacanlar hemen plan yapıp fotoğrafı görmeye karar veriler.

Akşam olduğunda Pappu Gopi’yi oyalayarak odadan çıkarır. İkizler hemen odaya girerek arama yapmaya başlarlar. Sizce ikizler Koki’nin resmini görerek gerçeği açığa çıkaracaklar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir