Masum 247.Bölüm Özeti- 24 Kasım Salı

6 Yıl Sonra… Mira KAYIP, Urmi ZENGİN Gopi SÜRGÜNDE….

Masum dizisinde Mira nehre düşmüş, Gopi konaktan kovulmuş ve aradan koca 6 yıl geçmişti. Bu 6 yılda birçok şey değişmiştir. Rashi evde daha çok söz sahibi olurken çocukları Tolu ve Molu’da büyümüştür. Mabede kurdukları maytap düzeneğiyle annelerine kötü şakalar yapan ikili oldukça haylazdır. Muhtemelen anneanneleri Urmila’dan bu huylarını almış olabilirler. Nitekim çocukların bitmek bilmeyen haylazlıklarıyla baş etmek çok ama çok zordur. Masum 247.bölüm özeti devam ediyor.

Radha ve Kokila’da aynı şekilde konakta varlıklarını sürdürürken Ahem sakalları uzamış ve yaşlanmış haldedir. Kendini daha çok işlerine vermiş ve konakla bağlarını koparmıştır. Jigar’ın konağa dönmesi yönündeki telkinlerini dinlemez. Mira ve Gopi’yi kaybetmek Ahem için oldukça yıkıcı olmuştur. Gopi’ye gelecek olursak konaktan kovulduktan sonra Mira’nın acısını dindirmek için kendini çocuklara adamış ve öğretmenlik yapmıştır. Mabet ve dini resimler yaparak çocuklara hikayeler anlatıyordur. Tabi ki hamile olduğunu gizleyen Gopi tek başına doğum yapmış ve yen doğan kızı Vida’yı büyütmüştür. Vida’da tıpkı Kokila gibidir. Oldukça güçlü ve bir o kadar da sorgulayıcıdır. Kokila ise yeni doğan torunundan habersiz hala Mira’nın acısını içinde hissediyordur. Mira’nın nehirden düştüğü o kötü gün herkes için birer travmadır.

Ve merak ettiğiniz Mira’nın akıbeti ise tapınakta ortaya çıkar. Gauri olarak tanıyacağımız sesiyle sizi kendisine hayran bırakacak bu kız aslında Gopi’nin minik kızı Mira’dır. Radha Mira’yı nehirden kurtarmış ve ailesinden ayırmıştır. Diğer yandan Kinjal’in de çocuğu doğmuştur. Pappu yani Kinjal’in oğlunun başı ise Tolu ve Molu ile derttedir. Oldukça tatlı olan bu çocuğa ikili sürekli çektirir. Ve son bomba ise Urmi’dir. Urmi zenginleşmiş ve oldukça lüks bir giyime kavuşmuştur. Bunun sebebi ise Urmi’nin gayrimenkul kraliçesi olmasıdır. Urmi yaşadığı yerdeki evleri satın almış ve onlardan kira topluyordur. Tabi bu zenginliğinin arkasında hırsızlık vardır.

Masum 247.Bölüm Özeti- 24 Kasım Salı

Bu arada Kinajl’in oğlu üstü başı toz içinde gelince Kinjal Tolu ve Molu’dan bunun hesabını sormaya karar verir. Oldukça tatlı minik oğlu sürekli eziliyordur. Kinjal bu konuda Rashi ile tartışsa da çözüm bulamaz. Laf Gopi’ye gelince Kokila bunu duyar ve bu evde Gopi’nin adının anılmamasını ister.

Tolu ve Molu ise yaramazlıklarına devam ederler. Karneleri kötü olduğu için babalarının imzasını taklit ederek notları değiştirirler. Ancak bu yaptıkları elbette fark edilir. Burada Tolu ve Molu kesinlikle Urmi’ye çekmiş olduklarını bir kez daha görüyoruz. Bu arada büyükanne ise geçmişin özlemini çeker. Çünkü aile neredeyse parçalanmıştır.

Modi konağındaki çocukların sorunları böyleyken Gopi’nin kızı Vidya ise yalnızlıktan annesine yakınır. Gopi’den başka hiç kimsesi yoktur. Tabi Gopi yetim büyüdüğü için bu durumu çok iyi anlar. Gopi bizde bir aileyiz dese de olayların farklı olduğunu o da biliyordur.

Rashi ise her zamanki gibi ev işlerinden dertlidir. Gopi’nin de gidişiyle tüm işler ona kalmıştır. Urmi ile bu durumu konuşan Rashi tek çözümün Ahem’in evlenmesi olduğunu düşünür. Ancak ne Ahem ne de Kokila bu duruma tepki verir. İkiside yaşadıkları travmadan bir türlü kurtulamaz. Bu arada Koki’nin doğum günüdür. Rashi en azından birazda olsa ortamı yumuşatmak için Koki’ye gizli bir parti hazırlamayı düşünür. Bu arada Gopi’de Koki’nin doğum günün unutmamıştır.

Koki ise doğum günü nedeniyle ilk defa tapınağa ziyarete gider. Radha Koki’nin bu ziyaretinden endişelidir ve onu takip eder. Mira’yı tanımalarından korkar. Ancak korkusu yersizdir. Çünkü Kokila Mira’yı tanımaz. Bu arada Ahem’de tapınağa gelir. Ahem’de Koki gibi Mira’yı tanımaz. İkilinin burunlarının dibinde olmasına rağmen Mira ailesi tarafından fark edilmemiştir. Ayrıca Kokila Ahem’den evlenmesini ister. Ahem ise Koki’nin bu kararını başta reddetse de annesine karşı saygısından dolayı boyun eğer. Rashi Ahem’e hemen gelin adayları ararken Koki’nin doğum günü de hem Modi konağında hem de Gopi’nin evinde kutlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir