Masum 243.Bölüm Özeti- 20 Kasım Cuma

Kokila Gerçeği Ortaya ÇIKARDI! Katil Tripti!

Masum dizisinde Kokila evdekilerden parmak izi almış ve bunu polise vereceğini söylemişti. Gopi gece olduğunda gizlice Kokila’nın odasına gider. Amacı parmak izlerini değiştirmek ve olayların açığa çıkmasını engellemektir. Gopi, Koki uyurken dolabı açar ve kendi parmak izleriyle diğerini değiştirir. Bu esnada seslere uyanan Kokila Gopi’yi yakalar. Gopi şok içerisinde kalmıştır. Kokila ondan değiştirdiği kağıtları alınca gerçeği öğrenir. Gopi Kinjal’in parmak izini kendisiyle değiştiriyordur. Masum 243.bölüm özeti devam ediyor.

Kokila neler oldığunu sorunca Gopi daha fazla dayanamaz ve her şeyi itiraf eder. Kinjal’in Umang ile tartıştığını ve odadan çıktığını. O odadan çıktıktan sonra kendisi Umang’ın yanına gittiğinde Umang’ın ölmüş olduğunu gördüğünü söyler. Kinjal’in hapse girmemesi içinde suçu üstlendiğini açıklar. Kokila’dan gerçeği kimseye söylememesi için yalvarır. Ancak Koki asla böyle bir yalanı sürdürmeyeceklerini suçlu kimse cezasını çekmesi gerektiğini dile getirip Gopi’ye kızar. Bu arada Rashi’de odaya gelir ve oda tüm gerçekleri öğrenir.

Rashi bu gerçeği öğrenir öğrenmez hemen annesine yetiştirir. Urmi Kinjal’i katillikle suçlayıp ortalığı bulandırmak için fırsat yakalamıştır. Ancak Urmi Kinjal’i elinde bıçakla mutfakta görünce fikir değiştirir. Kinjal’in kendisini de öldüreceğinden korkar. Kinjal Umrila’ya ne zaman öfkelenip kızsa Urmi’nin aklı çıkar. Sürekli Kinjal’e iyi davranarak onun kendisini öldürmemesi için çabalar.

Ertesi gün Modi konağında Kinjal gerçeği gün yüzüne çıkar. Kokila Kinjal’e olanları söyleyip onu katillikle itham eder. Ancak Kinjal bu sözlere oldukça öfkelenir. Kendisinin katil olmadığını, Umang’ın Daval ile aralarını bozmaya çalıştığı için ona kızdığını ve sadece uyarıda bulunduğunu söyler. Umang’ı öldürmediğini herkese haykırır ve konağı terk eder. Kinjal’in sözlerinden sonra işler yine karışır. Kinjal katil değilse Umang’ı kim öldürmüştür?

Masum 243.Bölüm Özeti- 20 Kasım Cuma

Kokila bu gerçeğin peşine düşerken Tripti’nin esrarengiz telefon konuşmalarından şüphelenir. Tripti ise konaktan gitmek için planlar yapıyordur. Radha’nın yanına gidip ilk önce onu kandırır. Onda bulunan tüm mücevherleri çıkartmasını söyler. Umang’ı unutmak istiyorsan bunları takmamalısın der. Radha ise saf gibi Tripti’ye inanır. Tüm bu olanları ise Rashi uzaktan dinler. Hemen Gopi ve Kokila’ya yetiştirir. Tripti tam konaktan çıkacakken Kokila ve Gopi onu durudur. Bu mücevherlerle nereye gittiğini sorar. Koki Tripti’yi köşeye sıkıştıracakken Radha onu kurtarır. Mücevherlerden haberi olduğunu söyler.

Kokila’nın şüphelerini alevlendiren ise Urmila olur. Urmi Modi konağına gelirken karşısına Meeti çıkar. Urmi Meeti görünce katil diye bağırır. Meeti ne olduğunu anlayamazken Urmila kaçmaya başlar. Kaçarken konakta Kokila ile çarpışır. Koki neler olduğunu sorarken Urmi Meeti’nin katil olduğunu söyler. Odada Umang’ı öldüren kişinin kıyafeti buydu der. Koki Meeti’ye kıyafeti nereden aldığını sorunca oklar yine Tripti’yi işaret eder. Meeti’ye bu sariyi Tripti vermiştir. Koki artık Tirpti’nin bir katil olduğuna emindir. Ancak gerçekleri nasıl açığa çıkaracağını bilemez. Bunun için bir plan yapar.

Plan basittir. Umang’ın hayaleti intikam için geldi yalanı ile Tripti’nin gerçekleri itiraf etmesi sağlanacaktır. Modiler bu amaçla inceden inceye Tirpti’yi korkuturlar. Ona esrarengiz hikayeler anlatırlar. Uçurtma festivalinde Tripti’nin uçurtmasına intikam sözleri yazarlar. Tirpti git gide Umang’ın intikam için geleceğine inanır. Bu arada Urmila da bu yalana inanmıştır. Urmi’de Umang’ın altınlarını çalmaya çalıştığı için Umang’ın hayaletinden korkar. Hatta Kinjal’i yüzünde maskeyle görünce korkudan ne yapacağını bilemez.

Akşam olduğunda ise Modiler asıl planlarına geçerler. Daval, Ahem ve Jigar hayalet kılığına girip Tirpti’yi korkutacak, bu arada Modiler ise itirafı kaydedeceklerdir. Akşam olduğunda elektrikler kesilince Tirpti çok korkar. Gopi’nin hayalet gördüm çığlığıyla Tripti iyiden iyiye tırsar. Rashi’nin oyuncak arabaya koyup hareket ettirdiği mumu da gören Tripti koşarak odaya saklanır. Ancak odasında Umang’ın hayaletleri onu bekliyordur. Tiripti hayaletleri görünce korkudan kilitlenir. Bir bir gerekleri de itiraf etmeye başlar. Umang’ın gizlice bilet alıp kaçacağını öğrendiği için ona kızdığını, onu öldürmek istemediğini her şeyin kazayla olduğunu itiraf eder. Tüm bunları Kokila kayıt altına alır. Işıklar açılınca Tripti kandırıldığını anlar.

Ardından Ahem hemen polisi arar. Polis telefondaki kanıtları ve itirafları inceledikten sonra Tripti’yi tutuklar. Ancak Radha her şeye rağmen Tripti’ye inanmaya devam eder. Radha’nın bu tutumu işleri ileride çok karıştıracak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir