Masum 242.Bölüm Özeti- 19 Kasım Perşembe

Umang’ı Kim ÖLDÜRDÜ? Urmila, Kinjal, Daval…

Masum dizisinde Gopi Umang’ı öldürmüş, Kokila ise bunu Gopi’nin yapmayacağına inandığı için katilin izini sürmeye karar vermişti. Gopi karakola götürülürken Modiler de onu takip edip beraber giderler. Ahem Gopi’ye destek verirken Kokila bu durumdan çok ama çok etkilenir. Ancak Gopi’ye olan inancı tamdır ve bunu onun yapmadığına emindir. Konakta ise Madhu perişan haldedir. Kızlarının düştüğü durum onu paramparça etmiştir. Masum 242.bölüm özeti devam ediyor.

Kokila konağa döndüğünde evde arama yapar. Amacı katile ait bir ipucu bulmaktır. Nitekim Kokila bir ipucu da bulur. Perde de katile ait olabilecek bir iz vardır. Kokila bu kadın küpesinin kime ait olduğunu bulabilirse belki katili de bulabileceğini düşünür. Diğer tarafta ise küpenin sahibi Urmila ise oldukça endişelidir. Tüm bu olaylar esnasında da korku içinde gözüken Urmila, Umang’ın katili midir sizce?

Urmi endişelerini bitirmek ve küpesini bulmak amacıyla Modi konağına gider. Ahem ise Gopi ile konuşup ondan gerçekleri öğrenmeyi dener. Ancak Gopi hiçbir şey söylemez. Tek söylediği Umangı ben öldürdüm sözleridir. Ahem Gopi’nin böyle bir şey yapmayacağına emin olduğu için katili neden koruduğunu merak eder.

Modi konağına ise Radha ve Tripti beyazlar içinde gelirler. Radha yine tehditler savurarak bunun hesabını soracağını söyler.  Kokila Radha’ya nefret dolu gözlerle bakar. Koki’de tüm bu olaylardan Radha’yı sorumlu tutuyordur. Bu arada Madhu ile Rashi ise Gopi için bir plan yaparlar. İkili Gopi’ye götürdükleri yemeğin içine ilaç katarlar. Amaçları Gopi’yi bu hapishaneden kurtarmaktır. Gopi yemeği yeyince acilen hastaneye kaldırılır. Hastanede de doktorla konuşulup tedavisinin evde yapılması istenir. Gopi böylece evde tedavi görecektir. Tabi tüm bunlar polis gözetiminde olacaktır.

Kokila bu planından dolayı Rashi’ye kızar. Bu işi oldukça tehlikeli bulur. Gopi’ye ya bir şey olsaydı ilaçtan dolayı diye söylenir. Bu arada odaya Tripti ve Radha girer. İkili Gopi’yi hapiste zannederken evde görünce şoke olurlar. Radha Gopi’ye hakaretler etmeye kin kusmaya başlar. Bunlara dayanamayan Ahem Radha’yı susturur.

Akşam olduğunda ise Urmi küpesini aramak için Modi konağına gizlice girer. Gece fenerle evde küpesini arasa da bulamaz. Üstüne Kokila’da uyanınca Urmi hızla konaktan uzaklaşır ve kaçar. Urmi küpenin tekini bulamıyorum o zaman diğerini saklayayım der. Bu amaçla küpeyi saksıya gömüp iyice saklar. Ancak Madhu Urmi’nin bir şeyler sakladığını fark eder. Onu gizlice izleyerek ne yaptığını anlamaya çalışır. Urmi gittikten sonra Madhu saksıyı karıştırıp küpeyi bulur. Ardından hemen Kokila’yı arayarak ona olanları anlatır. Bulduğu küpenin cinayetle ilgisi olabileceğini düşünür. Nitekim küpenin diğer tekide Kokila’dadır.

Ertesi sabah Madhu küpeyi Koki’ye getirir. Kokila küpeleri kıyaslayınca aynı olduğunu görür. Bu arada Rashi’de tüm olanları izler. Kokila Kinjal’i arayarak hemen Modi  konağına gelmelerini ister. Umri Modi konağına gelince Kokila’nın elindeki küpeleri görür. Urmi küpeleri görür görmez ağlamaya başlar. Urmi’nin o çirkin ağlaması bitmek bilmez. Kokila’nın ayağına kapanıp katil olmadığını söyler. O esnada korkudan perdenin arkasına saklandığını olanları da görmediğini anlatır. Tek duyduğu şeyin Umang ve Gopi’nin kavga ettiğidir.

Bu arada Radha ise rahat durmaz. Umang’ın büyük bir resmini yaptırıp Gopi’nin odasına getirir. Gopi’ye göstererek onu katillikle suçlamaya devam eder.  Rashi ise bunca saçmalığa dayanamaz. Radha ve Tripti’yi konaktan kovar. Ancak Kokila buna izin vermez.

Bu arada Kinjal’in kayıp saati de kafaları karıştırır. Daval Kinjal’in saatinin poliste olabileceğini düşünür. Umang’ın yaptıkları düşünülürse katil Kinjal olabilmesi büyük bir olasılıktır. Daval Kinjal’i kurtarmak için bir plan yapar. Gizlice olay mahalline girip orada kendine ait ipuçları bırakır. Ardından da polise ihbarda bulunur. Ancak Koki bu durumu fark edip Daval’ın bıraktıklarını alır ve olayın giderek içinden çıkılmaz hal almasını engeller. Polis gittikten sonra da Daval’a bu hareketinin hesabını sorar. Olayları içinden çıkılmaz hale getirmemesini söyler. Kokila ayrıca herkesin parmak izlerini alır ve bunları polise vereceğini söyler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir