Masum 230.Bölüm Özeti- 7 Kasım Cumartesi

Radha Umang’a AŞIK OLUYOR!

Masum dizisinde Ahem ve Gopi’nin tüm uğraşlarına rağmen Jigar ve Rashi bir türlü barışmaz. Festival sonrası eve dönen ikili evde de birbirlerine bağrışıp kavga ederler. Ahem ikilinin bağrışmalarına daha fazla dayanamaz ve onlara kızar. İkilinin tartışmalarından bunalmıştır. Bu arada tüm bu bağrışmaları duyan Koki uyanır ve neler olduğuna bakmak için içeri gider. Her zaman olduğu gibi Kokila olayları yanlış anlar. Bağrışmanın Ahem ve Gopi’den geldiğini düşünür. İkiliye neden kavga ettiklerini sorar. Gopi tartışmadıklarını söylese de Koki kendisini kandırdıklarını düşünür ve onlara kızar. Masum 230.bölüm özeti devam ediyor.

Koki gittikten sonra Ahem Rashi ve Jigar’ın kavga etmelerine sebep olan şeyi kimin yaptığını düşünür. Ahem Radha’nın ikilinin çevresinde gördüğünü söyleyince ihale bir anda Radha’ya kalır. Gopi de olanların sorumlusu olarak Radha’yı görür. Onunla konuşur. Radha hiçbir şey yapmadım dese de daha önceki suçları yüzünden Gopi ona pek inanmaz.

Gopi tekrar Rashi ile konuşmayı dener. Ancak ikilinin öfkesi oldukça sıcaktır ve kimse Gopi’nin sözünü dinlemez. Rashi öfkesi o kadar çoktur ki Navrati şenliklerine dahi gelmek istemez. Gopi Rashi’yi yine ikna etmeyi başarır. Ona oldukça güzel bir sari alır. Gopi’nin bu seferki amacı Rashi’nin güzelliğiyle Jigar’ı etkilemesidir. Rashi yeni kıyafetler ve süsü görünce hemen yelkenleri suya indirir.

Urmi ise Rashi’yi yeni sarisi ve heyecanlı haliyle görünce endişelenir. Jigar ile Rashi’nin barışmalarından korkar. Onu doldurup moralini bozar. Şenlik akşamı ise Rashi gidip gitmeme konusunda kararsızdır. Bu arada şenliklerin yapıldığı yerde Radha’nın da başına ilginç bir olay gelir. İki köpek Radha’yı kovalamaya başlar. Radha köpeklerden kaçarken onu uzaktan izleyen biri vardır. Bu kişi motoruyla Radha’yı köpeklerden de kurtarır. Bu kişi Kinjal’in belalısı Umang’dır. Radha Umang’ı görünce ağzı yere düşer. Direk görür görmez ona aşık olur. Umang’ın aklında yine planlar vardır. Başımıza yeni bela olacak diyebiliriz.

Bu arada festivale Rashi gelir. Oldukça güzel giyinmiş olan Rashi annesinin telkinlerine rağmen gelmiştir. Rashi oldukça güzel sarisiyle Jigar’ı etkiler. Jigar her ne kadar belli etmese de Rashi oldukça güzel olmuştur. Rashi dandiya dansıyla İkiliyi yakınlaştıran kişi ise Urmila olur. Urmi yine şeytanlıklar peşinde koşar. Gizlice masanın altına giren Urmi Madhu’nun eteğini çekip onu düşürmek ister. Ancak Urmi Madhu yerine gidip Radha’nın eteğini çeker. Radha düşünce dans eden kadınlara çarpar. İçinde ateş bulunan kavanoz bir anda Rashi’nin üzerine devrilir. Jigar son anada Rashi’ye sarılıp onu çeker ve kurtarır. İkilinin arasındaki buzlar bu olayla birlikte bir anda erir.

Tabi bu işteki ihale yine Radha’ya kalır. Gopi en başta düşen kişi Radha olduğu için bunu bilerek yaptığını düşünüyordur. Gopi Radha’yı bu konuda suçlar. Radha ise suçlamalara karşı çıkar. Bu olaylardan sorumlu olmadığını söyler. Suçsuzluğunu da kanıtlayacağını dile getirir.

Radha gerçekleri kanıtlamak içinse annesinden yardım ister. Onu arayarak tüm olanları anlatır. Tüm suçun kendisine kaldığını ama aslında birinin eteğini çektiğini söyler.  Madhu Radha ile konuştuktan sonra Kokila’yı arar. Ona birinin Rashi’ye zarar vermek istediğini ve Radha’nın eteğini çektiğini söyler. İkili olayları çözmek için birlikte hareket edeceklerdir.

Ertesi gün olduğunda Madhu Urmi’yi de alıp Modi konağına gider. Klasik ritüellerden sonra Koki ve Madhu olayı gizlice konuşur. Urmi ise ikilinin gizlice ne konuştuklarını merak eder. Gizlice balkona çıkıp dinlemeye çalışır ancak pek fazla bir şey anlayamaz. Bu arada Jigar balkonda sarkan Urmi’yi görür. Urmi hava almaya çıktım diyerek Jigar’ı kandırır. Ancak Urmi Kokila ve Madhu’yu uzaktan takip etmeye ve neler konuştuklarını anlamaya çalışmaya devam eder.

Bu arada Jigar ve Rashi’nin arası ise iyiden iyie düzelmiştir. Hem Ahem hem de Gopi bu durumu görünce çok mutlu olurlar. Gerçi onların planları pek işe yaramasa da olaylar düzelmiştir. Bu iyi havada herkes yine festival şölenlerine gider. Radha herkesten sonra çıkıp alana giderken yine karşısına Umang çıkar. Umang Radha’yı arabasına davet eder ve ikili festivale giderler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir