Masum 229.Bölüm Özeti- 6 Kasım Cuma

Ahem ve Gopi’nin Küsleri BARIŞTIRMA PLANI!

Masum dizisinde Ahem ve Gopi’nin yatakları değiştirme planı Kokila’nın durumu fark etmesiyle başarısızlığa uğrar. Koki bu uruma şaşırıp neler olduğunu sorar. Jigar uyuya kaldığını söyleyerek Kokila’yı kandırmayı dener. Koki’nin Ahem ve Gopi için şüpheleri iyiden iyiye artmıştır. Masum 229.bölüm özeti devam ediyor.

Urmi’nin evinde ise Madhu egemenliği devam der. Eskiden Daval ve Jitu’yu görmezden gelen Kinjal ve Urmi Madhu’dan korkuları nedeniyle eşlerine çok iyi davranır. İkili eşlerinin bir dediğini iki etmezler.

Modi konağına ise misafirler gelir Bunlar Koki’nin nefret ettiği sinir komşusu Savita’dır. Savita Koki’yi navrati şenliklerine davet eder. Ayırca ona laf sokmayı da unutmaz. Navrati şenliklerinde yapılan yarışmalarda Modilerin hep ezildiğini söyler. Koki Savita’ya öfkelenir ve şenliklere katılacaklarını yarışmaları da kazanacaklarını söyler. Savita yine Kokila’yı kışkırtmayı başarmıştır. Koki Urmi’yi arayıp onu da şenliklere davet eder. Ancak Urmi’nin aklında nafaka vardır. Urmi hemen hasta numarası yapar ve gelemeyeceğini söyler. Ayrıca Rashi’yi de çağırıp hasta olduğu için ona bakmasını ister. Urmi’nin amacı şenliklerde Jigar ve Rashi’nin olası bir barışma durumunun önüne geçmektir. Rashi Hetal’den izin alarak annesine gider.

Masum 229.Bölüm Özeti- 6 Kasım Cuma

Rashi’nin gidişi en çok Koki ve Jigar’ı sinirlendirir. Koki Rashi’nin yarışmadan kaçtığını düşünürken Jigar ise Rashi’nin bebeklerini alıp habersiz gitmesine kızgındır. Ancak Ahem Jigar’ı sakinleştirip her şeye rağmen dandiya şenlikleri için hazır olmasını ister.

Ertesi gün Modiler şenliklere giderken Ahem ve Gopi başka bir araçla Rashi’nin yanına uğrarlar. Onu ikna edip şenliklere getirmeyi başarırlar. Herkes çubukları alıp dandiya dansına başlar. Ancak Jigar ve Rashi küs oldukları için birbirlerine uzak dans ederler. Urmi burada yine devreye girer. Jigar ve Rashi barışmasından korktuğu için ikiliyi ayırmaya çalışır. Bu amaçla bir kızın yanına gidip ona oğluyla dans etmesini teklif eder. Kız Urmi’nin isteğini kabul edip Jigar’la dans etmeye başlar. Rashi Jigar’ı başka bir kadınla dans ederken görünce aşırı sinir olur ve onu kıskanır.

Ahem ve Gopi ikiliyi yakınlaştırmak için hemen devreye girerler. İkili ışıkları kapatır ve Rashi’yi Jigar’a doğru iter. Işıklar açıldığında Rashi Jigar’ın kollarındadır. Ardından dandiya dansı kaldığı yerden devam eder. Jigar ve Rashi istemeseler de birbirleriyle dans etmeye başlarlar. Dans tüm hızıyla devam ederken son dörde Ahem, Gopi, Jigar ve Rashi kalır. Burada Gopi bilerek ayağı kaymış numarası yapar. Böylelikle dans yarışmasını Jigar ve Rashi kazanır.

Bu galibiyet ikili arasındaki buzların erimesine yardımcı olmaz. Aksine Koki Gopi’nin bilerek düştüğünü düşünür ve bunu Ahem ile aralarının bozuk olmasına yorar. Üstüne akşam evde Rashi yine Gopi ile yatmak isterken Koki bu durumu fark edip Rashi’ye burada ne aradığını sorar. Rashi mecburen Jigar’ın yanına gider. Annesi Urmi’yi arayıp ona olanları anlatır. Urmi Jigar ve Rashi’nin aralarının hala bozuk olmasına sevinir.

Urmi ayrıca Madhu’dan gizli Gopi’nin babasından para koparır. Bu parayla kendine güzel bir sari alır. Navrati şenlikleri buğu ise Urmi’nin evinde yapılır. Urmi şıklığıyla herkesi şaşırtır. Urmi, Jigar ve Rashi’nin de araları bozukken bu anların tadını çıkarır. Nafaka ile zengin olma hayalleri kurar. Tam tersi Koki ise Ahem ve Gopi’nin ne durumda olduklarını öğrenmek için onları izlemeye devam eder.

Ahem ve Gopi ise Kokila’nın düşüncelerinden habersiz Jigar ve Rashi’nin arasını yapmaya devam eder. İkilinin bu seferki planı Rashi ve Jigar’ı Daval’ın dükkanına kapatmaktır. Böyle yaparak yakınlaşmalarını sağlamak isterler. Tabi Urmi ikilinin planlarına kulak kabartır. O da engellemek için planlar yapar.

Gopi Rashi’nin çantasını dükkana koyarak onu çekerken Ahem de Jigar’ı dükkana çekmeyi başarır. İkili ardından kapıyı kapatırlar. Rashi ve Jigar bir anda dükkanda mahsur kalır. Ancak bu plan işe yaramaz. İkili dükkandan çıkmayı başardıklarında daha da sinirlidirler. Ahem ve Gopi bir kez daha başarısız olmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir