Masum 228.Bölüm Özeti- 5 Kasım Perşembe

Küsler Barışacak Mı? Urmi Nafaka PEŞİNDE!

Masum dizisinde Ahem’in boşanma kararı konakta şok etkisi yaratır. Büyükanne bu durumdan çok etkilenirken Koki nasıl olurda Ahem ve Gopi’nin bu durumunu fark edemediği için kendine kızar. Ahem ve Gopi bir anda nasıl boşanma noktasına gelmiştir anlam vermekte güçlük çeker. Bu arada Radha durumun giderek çığırından çıktığının farkına varıp hemen annesi Madhu’yu arar. Ona Ahem’in Gopi’den boşanmak istediğini söyler. Radha annesinin gelip durumu düzeltmesini umar. Madhu bu haberle şoke olur. Masum 228.bölüm özeti devam ediyor.

Bu arada Ahem ile Gopi ise odada bu durumu konuşurlar. Ahem Gopi’ye olayların gerçek yüzünü anlatır. Gopi Ahem’in yaptığı bu planın çok yanlış olduğunu söyler. Saklanan bir gerçeği başka bir yalanla saklamanın hiçbir şeye yaramayacağını söyler. Ahem’in bu yalanla herkesi üzmekten başka bir şey yapmadığını dile getirir. Ahem de verdiği kararın yanlış olduğunu anlar.

Bu arada Gopi’nin anne ve babası Modi konağına gelmiş Kokila’dan durumu öğrenmeye çalışırlar. Kızlarının hatası içinde ondan özür dilerler. Ancak ikili ne kadar dil dökse de Koki’den hiçbir ses çıkmaz. Çünkü Koki’de en az onlar kadar olaylardan habersizdir. Rashi ve Jigar’da yukarıda Gopi ve Ahem’in yanına gider. İkili yine kavgaya tutuşurlar. Bu arada Radha uzaktan gizlice onları izliyordur. Gopi Radha’nın onları izlediğini fark eder.

Boşanma oyununu ise Ahem sona erdirir. Aşağı inip Modiler’e boşanmaktan vazgeçtiğini söyler. Koki oğlunun bu kadar hızlı karar değiştirmesine şaşırır ancak durumun düzelmesi herkesi mutlu ettiği için olayı irdelemez. Gopi ise Radha’nın yanına gidip neler olduğunu ona sorar. Gopi Radha’nın sürekli bir şeylri izlemesinden dolayı olaylarla ilgili bilgisinin olduğunu düşünür. Nitekim Radha Gopi’inn ona sorular sormasına daha fazla dayanamayarak yaptığı her şeyi anlatır. Gopi Radha’nın yaptıklarını duyunca şoke olur. Radha bunları Rashi ablanın bana kötü davranması yüzünden yaptım dese de kötülüğe kötülükle karşılık verilmemesi gerektiğini Gopi ona hatırlatır.

Masum 228.Bölüm Özeti- 5 Kasım Perşembe

Gopi hemen Jigar’ın yanına gidip olayların gerçek yüzünü anlatmak ister. Tüm bunların Radha’nın oyunu olduğu söyler. Ancak Jigar buna inanmaz. Gopi’nin boşanmayı engellemek için yalan söylediğini düşünür. Gopi çaresiz kalmıştır. Ahem ile konuşur ve duruma çözüm bulmaları gerektiğini ona hatırlatır.

Bu arada Urmi ise mahallede bir anne kız ile tanışır. Anne kızın üstü baştan aşağıya altınlarla doludur. Urmi bu zenginliğin nereden geldiğini sorunca kadın kızının kocasından boşandığını ve kocasından yüklü miktarda nafaka aldığını söyler. Bütün bu zenginliği buna borçluyuz diye ekler. Urmi’nin gözü bir anda fal taşı gibi açılır. Aklına ne geldiğini tahmin etmiş olmalısınız.

Nitekim Urmi’nin şansına mı bilinmez bu seferde Rashi Jigar’ın sürekli ona soğuk ve kötü davranmasına kızar ve annesini arar. Annesine artık dayanamadığını ve kendisinin de boşanmak istediğini söyler. Urmi biricik kızını hemen destekler ve boşanmalısın der. Urmi bununla da kalmaz. Modi konağına gidip Gopi’ye de bu işe karışmamasını söyler.

Bu arada Kokila ise Ahem ve Gopi’nin boşanma işine takılmıştır. Gopi’nin elini sıkan evlilik yüzüğünü Ahem çıkartmak ister. Gopi çıkartmaya yanaşmasa da Ahem sağlığı için çıkartmasını söyler. Uzaktan ikiliyi izleyen Koki Ahem’in zorla Gopi’ye yüzüğü çıkarttığını zanneder. İkilinin boşanma işini kendilerinden sakladığını zanneder.

Rashi ve Jigar arasındaki sorunlar ise giderek devam ediyordur. Ahem ve Gopi ikilinin arasını düzeltmek için bir plan yaparlar. Plan ikiliyi biraz birbirlerinden uzaklaştırmak ve birbirlerinin eksikliğini hissettirmektir. Bu amaçla Ahem, Jigar ile yatarken Gopi de Rashi ile uyuyacaktır. Ayrıca ikilinin evlilik yüzükleri de alınır. Yapılanlar ikilinin boşandıklarında nasıl bir yaşamın onarlı beklediğini göstermek içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir