Masum 227.Bölüm Özeti- 4 Kasım Çarşamba

Şimdi de Ahem ve Gopi BOŞANIYOR!

Masum dizisinde Jigar, Rashi’den boşanmak istemiş yapılacak bebek töreni yüzünden bunu ailesine söyleyememişti. Rashi ne yapacağını bilmez haldedir ve hemen Urmi’yi arar. Ona olanları anlatıp bebekler için yapılacak törene gelmesini ister. Bir şekilde Jigar ile aralarını düzeltmesi gerekiyordur. Masum 227.böüm özeti devam ediyor.

Urmi ikilinin arasını düzeltmek için hemen planlar yapadursun Jigar’ın soğuk tavrı tüm gün boyunca devam eder. Rashi ne kadar çok yakınlaşmaya çalışsa da Jigar buz gibidir ve Rashi’ye karşı aralarına duvar örmüştür. Bu arada Urmi elinde hediye ile Modi konağına gelir. Bebekleri görmek için Rashi’nin odasına gider. Jigar ile konuşmaya çalışsa da Jigar’ın soğuk tavrı Urmila’ya karşıda devam eder. Urmi kızı için epey dil döküp özür dilese de Jigar sessizliğini bozmaz. Urmila kızının mutsuz halini görünce çok üzülür ancak elinden bir şey gelmemiştir.

Bu arada Jitu, Madhu ve Daval’da bebek töreni için konağa gelirler. Yukarıda Rashi Jigar’a yakınlaşmak için bebeklere giydireceği giysileri Jigar’a gösterir ancak Jigar öfkeyle Rashi’yi uzaklaştırmak ister. O anda gelen Hetal de bu tartışmaya şahit olur. Jigar annesinden bebekleri giydirmesini ister. Hetal de Rashi’yi misafirlerin yanına gönderir. Jigar’ın bu hareketi Rashi’yi bebeklerden uzak tutmaktır.

Tüm bu olumsuz havaya rağmen Jigar ve Rashi yan yana oturup törenin gerçekleşmesini sağlarlar. Ancak Jigar bir kez bile Rashi’nin yüzüne bakmaz. Rashi ise oldukça mutsuzdur. Jigar törende bebeklere yedirilen sütü dahi Rashi’nin yedirmesine karşı çıkar. Mira’nın yedirmesini ister. Rashi’nin mutsuzluğu iki katına çıkar. Jigar ve Rashi’nin arasındaki sorunu fark eden kişi her zaman olduğu gibi Gopi’dir. Gopi sorunun tahmin ettiğinden daha büyük olduğunu düşünerek Ahem’e durumu anlatır.

Bu arada tören bitip herkes içeri geçerken Jigar Rashi’yi durdurur. Artık bu oyunu sürdüremeyeceğini söyleyerek herkese boşanma isteğini açıklayacağın söyler. Urmila tüm bunları duyar ve şoke olur. Jigar durumu açıklamak için içeri gittiğinde Urmi durumu engellemek için hemen ortalığı karıştırır. Çayı getiren Meet’iye çarparak çayın Madhu’ya dökülmesini sağlar. Böylelikle ilgi bir anda Jigar’dan Madhu’ya döner.

Urmi’nin planı işe yaramıştır. Bu arada büyükannede söze girer. Navrati şenliklerini beraber kutlayacaklarını söyler. Jigar bu mutlu havayı ve festivali bozmamak için boşanma kararını açıklama işini erteler. Urmi ve Rashi odalarına çıktığında Jigar da ikilinin peşinden gelerek onlara sevinmemelerini söyler. Boşanma kararını söylememe nedenini belirtim törenlerden sonra herkese açıklayacağını dile getirir. Rashi oldukça üzgündür. Urmi kızını sakinleştirmeye çalışsa da durum kritiktir.

Radha ise uzaktan durumu gözetleyerek planının ne kadar kusursuz olduğunu görür. Rashi’yi cezalandırmak isterken Jigar’ı da üzdüğü için pişmanlık yaşar. Durumu Gopi’ye anlatmayı ve kardeşiyle çözüm bulmayı düşünen Radha ertesi gün fırsat kollar. Kokila’nın sürekli yanında olması Radha’nın konuşmasını engelliyordur. Radha Koki’yi uzaklaştırmak için yemeği yere döker. Koki bu duruma çok kızar ve yeri temizlemesini söyleyerek mutfaktan ayrılır. Bu arada Gopi gelir. Radha gerçekleri ablasına anlatmak için fırsat bulmuştur. Gopi Radha’ya tabakaları silmesini söyler. Radha tabakları yeri sildiği bezle silmeye başlar. Bu esnada Kokila gelip bu durumu görünce yine delirir. Gopi’ye kızarak kardeşini eğitmemekle suçlar. Radha Kokila’nın ablasına sürekli kendisi üzerinden kızması nedeniyle gerçekleri açıklamaktan vazgeçer. Bu duruma sebep olduğu anlaşılırsa Gopi evden kovulabilir.

Bu arada gerçekleri Gopi’ye Rashi söyler. Jigar’ın ondan boşanmak istediğini ve bu durumu engelleyemediğini söyler. Bu arada Radha da olanları duyup ağlamaya başlar. İkili onu da sakinleştirerek  gerçeği kimseye söylememelerini ister.

Gopi durumu Ahem’e anlatır. İkilinin bu durumu düzeltmek için yapacakları plan ise bir hayli şaşırtıcıdır. Ahem Jigar için avukat tutarken son anda durumu değiştirip tüm Modiler içinde Gopi’den boşanmak istediğini söyler. Bu karar herkesi şoke eder. Kokila adeta delirir. Ahem’e neler olduğunu sorar. Ardından da Ahem’in bu kararı yüzünden ona çok kızar. Urmi ve Rashi’de olayı anlamaya çalışır ancak kimse ne olduğunu anlayamaz. Sizce İkilinin boşanma oyunu işe yarayacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir