Masum 222.Bölüm Özeti- 30 Ekim Cuma

Gopi, Radha’yı Kızgın ÜTÜDEN KURTARDI!

Masum dizisinde yine bayram ve ritüeller devam ediyordur. Jitu yıllar sonra kavuştuğu kardeşiyle bayramlaşır. Madhu, Jitu’ya raki bilekliği takıp bayramını kutlar. Jitu’da Madhu’ya bir sürü hediyeler verir. Urmi elbette kıskançlık krizlerine girer. O da hemen Gopi’nin babasına tatlı yedirip hediye koparma derdine düşünür. Ancak Urmi en baştan işleri şansız gider. Urmi tatlı yerken yaptırdığı altın dişi düşer. Üstüne Gopi’nin babası cebinden deste deste para çıkarıp Urmi’yi umutlandırsa da vere vere 100 rupi verir. Urmi yine yıkılmıştır. Masum 222.bölüm özeti devam ediyor.

Diğer yandan Modi konağında da raki bayramı kutlanıyordur. Gopi’nin kızı Mira Rashi’nin bebeklerine raki takarak epey mutlu bir ortam oluşturur. Kendi evinde para bulamayan Urmi’de Modi konağına Kinjal ile beraber gelmiştir. Urmi yine yırtıklığını gösterip evin erkeklerine raki takmak ister. Amacı buradan güzel hediyeler koparmaktır. Herkes Urmi’nin bu davranışına şaşırsa da Kokila kabul eder. Urmi, rakileri taktıktan sonra hediyesini Kokila’dan beklemeye başlar. Koki kırmızı bir örtünün alında büyükçe bir hediye getirir. Urmi çok mutluyken örtüyü kaldırınca hayal kırıklığına uğrar. Kokila’nın hediyesi basit bir çiçektir.

Urmi gibi aç gözlü bir diğer kişide Kinjal’dir. Kinjal’in de beklentisi yüksektir. Ahem elbette Kinjal’e oldukça güzel altın bir set alır. Ancak Kinjal altın seti görünce delirir. Onun beklentisi elmas bir settir. Kinjal Seti atarak raki bağlamayacağını söyler. Ahem Kinjal’in bu sert tepkisi karşısında elmas seti alacağını söylese de bu sefer Kokila karşı çıkar.

Kinjal öfkeyle konağı terk eder. Dışarıdaki çocukların Kinjal’e su balonu atınca Kinjal Savita’nın çocuklarından öfkesini çıkarmak için terasa gider ancak çocuklar hızlıca kaçıp Kinjal’i terasa kilitlerler. Kinjal terastan kapana sıkışmışken Ahem ve Gopi onu arar ancak telefonu yanında değildir. İkili Daval’ın yanına gidip durumu ona da sorar ancak Daval da Kinjal’den habersizdir.

Kinjal’i fark eden kişi Meeti olur ancak Meeti oldukça panik biri olduğu için Kinjal’in intihar ettiğini düşünerek konağa koşar. Modiler’e haber verince Modiler endişeyle dışarı çıkar. Kinjal inmek için terastan sarkıtırken kendini Kokila bir kolye için bunu yapmaya değmez der. Kinjal intihar fikrini mantıklı bularak rol yapar. Ancak dikkatsizliği yüzünden eli kayar ve borulara zar zor tutunur. Kinjal yere çakılmakla cebelleşirken Ahem ve Daval olay yerine gelir. Savita’nın kapıyı açmasıyla ikili terasa çıkıp zorda olsa Kinjal’i kurtarmayı başarır. Kinjal ölümle burun burunayken abisinin onu kurtarmasından çok etkilenir. Kendi sarisini yırtıp Ahem’in kanayan bileğine bağlar. Böylelikle kolye ihtirasından vazgeçer. Raki bayramı böylece mutlu bir şekilde son bulur.

Ertesi gün Rashi kendine yeni sari almak isterken aklına bir fikir gelir. Eski sarileri Gopi’nin kardeşi Radha’ya verir. Radha sarilere çok sevinirken Rashi, Jigar’dan para ister ve sarilerini Radha’ya hediye ettiğini söyler. Rashi’nin planı çok iyi işlemiştir ancak Gopi Radha’da eski sarileri görünce Rashi’ye kızar. Sarileri alıp tekrar ona geri verir. Tabi Gopi’nin saf kardeşi bu duruma çok bozulur ve ablasına küser.

Rashi ne kadar başarılı olsa da Kokila onu rahat bırakmaz. Rashi’ye dağ gibi kıyafet verip ütülemesini söyler. Ancak Rashi yine zekasını kullanıp bu işten de kurtulmanın yolunu bulur. Ablasına düşman ettiği Radha’ya elinde kıyafetlerle çarpar. Tüm kıyafetleri ütülemiş gibi yaparak onları sanki Radha çarptığı için kırışmış gibi gösterir. Radha’da kendini sorumlu hissedip ütüyü yapmaya başlar. Radha ütü yaparken yanındaki telefon çalar. Radha telefon yerine ütüyü kulağına doğru tam dayayacakken Gopi elini araya sokar ve Radha’nın yüzünün yanmasını engeller. Radha ablasının yaptığı bu hareketten çok etkilenir. Gopi’nin onu aslında ne kadar çok sevdiğini ve düşündüğünü görür. İki kardeş birbirlerine sarılırlar. Radha krem getirip ablasının elindeki yanığa sürer. Elbette Rashi bu duruma sinir olur.

Elbette Rashi’nin planları bitmez. Urmila ile birlik olup yine ortalığı karıştırmak isterler. Bu seferki amaçları Radha ile Gopi’nin arasını Ahem üzerinden açmaktır.  Rashi bu amaçla Gopi’nin doğum gününde Ahem’in ona aldığı hediyeyi Radha’nın almasını sağlar. Ancak Gopi yine tanrının da yardımıyla kolyesini şans eseri Radha’nın boynundan düşmesiyle geri alacaktır. Şimdilik Urmi ve Rashi’nin planı işe yaramasa da ikili Radha ve Ahem üzerinden kötü planlarına sürdürmeye devam edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir